REFENDUM - Ako neprehrať vyhratý boj?

45,506
Kultúra života

PREHRÁVAME REFEREDNUM?

Všimli ste si? V poslednej dobe všetci len šomrú na referendum. Na internete to vyzerá desne. Na referendum, ktoré prvýkrát úspešne zorganizovali občania z vlastnej vôle. Ktoré chvália aj zahraničné médiá ako úspech slovenskej občianskej spoločnosti (pozri tu). O tomto referende sa paradoxne na slovenskom internete a v médiách píše len s nenávisťou. Blogeri a komentátori zúrivo odhovárajúci ľudí od účasti.

Rád by som povzbudil každého, kto stráca odvahu s referendom. Hlavu hore a vyhrňte si rukávy. Pravda je taká, že toto referendum nie je o argumentoch za, alebo proti 3-4 otázkam. Novinka! Ľudia sú dávno ZA! Netreba ich viac presviedčať. Treba ich len dostať k urnám! 

Normálni občania vs. radikáli

Pripomeňme si pár čísel. Koľko ľudí vlastne súhlasí s referendom?

  • 80 000 občanov bolo ochotných osobne ísť do Košíc za vlastné náklady a verejne sa postavili za rodinu a život.
  • Petíciu za referendum podpísalo 420 000 občanov v priebehu pár mesiacov!
  • Prieskum FOCUSu zo septembra 2014 ukázal, že cez 70% Slovákov referendum podporuje. Dokonca, 45% ľudí na referendum určite chce prísť! Ďalších 25% sa chce referenda skôr zúčastniť ako nezúčastniť! (pozri tu)

Referendum nemá reálnu šancu? Kdeže, to je len zbožné prianie hŕstky zúfalých liberálov. Stačí, aby dosť ľudí prišlo k urnám.

Ako prehrať vyhratý boj?

Liberáli bijú na poplach. Snažia sa väčšinu odradiť ísť voliť. Vedia totiž, ako by to dopadlo pri dostatočnej účasti- úspešne. A toho sa práve boja. Spravia čokoľvek, aby ľudí presvedčili, že s referendom vlastne nechcú mať nič spoločného. Ako? Tým, že budú na nich mediálne kričať, osočovať ich, zosmiešňovať a ostrakizovať. Tvrdia: ak ste za referendum, tak ste rasista, bigotný katolík, stredoveký spiatočník, hlupák proti ľudským právam a naviac ste netolerantný. Internet je toho plný a médiá tiež.

Bežný Slováčisko si má povedať "Tak veru dosť. Toto veru nemám za potreby. Choďte do kelu s celým referendom a nechajte ma na pokoji". A niet sa mu čo diviť. Taktika je to veru rafinovaná.

Kto tu robí toľko kriku?

Užitočná pomôcka. Pred rokom bola na internete spustená petícia na podporu Oľgy Pietruchovej. Hrozilo jej odvolanie z ministerstva práce za nenávistné výroky proti kresťanom. Aby bolo jasné. Ide o osobu, ktorá sa dá bez nadsázky nazvať slovenskou zakladateľkou homo a potratovej loby. Niektorí ju dokonca nazývajú lady-potrat. Veru, táto inžinierka chémie spravila viac za presadenie progresívnej ľavicovej agendy na Slovensku ako ktokoľvek iný. Človek by čakal, že u mestských liberálov bude mať veľkú podporu. Čuduj sa svete, nie je tomu tak. Témy tejto pani a jej podobným ich veru nezaujímajú. Držia sa osvedčeného hesla "Nech si každý robí čo chce, ale mňa s tým neotravujte". Radikálne postoje homo-loby neodmietajú, ale ani nebudú pre ne bojovať. Kto teda bojuje?

Internetovú petíciu za podporu Pietruchovej v úrade za rok podporilo zúfalých 720 ľudí (pozri tu). Množstvom to veru nie je zaujímavá skupina. Zaujímavá je ale osadenstvom. Šlo prevažne o treťosektorových aktivistov platených štátom, alternatívnych blogerov, uletených umelcov a ľudí pracujúcich v médiách

Dobre, čo to má s referendom? Len toľko, že táto angažovaná skupina 720 ľudí je práve tá istá, ktorá vytvára na internete dojem, že referendum už skončilo. Že ak ste zaň, tak ste idiot. Neveríte? Sami sa presvedčte. Overte si mená ľudí, čo píšu nenávistne proti referendu s týmto zoznamom. Sľubujem Vám, že ich v zozname Pietruchovej fanclubu určite nájdete.  

Referendum o slobode?

Internetoví aktivisti sa spoliehajú na kamarátov v médiách. Dúfajú, že tí svoje mediálne kanály pre referendum zablokujú a keď, tak použijú akurát na šírenie blbej nálady z internetu až do poslednej oravskej dedinky. A médiá veru aj pomáhajú.

Šéfovia RTVS, Václav Mika a Markízy, Matthias Settele sa rozhodli občianske referendum oficiálne BOJKOTOVAŤ (pozri tu). Povedali, že o ňom nebudú informovať, lebo súčasný zákon ich k tomu nenúti. RTVS je pritom štátna inštitúcia! Namiesto toho, aby štátna televízia a rozhlas slúžila občanom a demokracii, stala sa nástrojom svojvôle dúhového aktivistu v obleku. Postup týchto pánov si pýta trestné oznámenie. Je ich ale viac. Fanatickú neobjektivitu a snahu zmanipulovať každú zmienku o referende možno nájsť aj v Pravde, SME, Novom Čase či .týždni. Aliancia má preto vážny problém získať normálny mediálny priestor a dostať sa k ľudom. Všetky mainstream média ich bojkotujú alebo prekrúcajú. Sú v rukách ľudí s arogantným svetonázorom, ktorý vôľu občanov považuje za vtip a demokraciu za spôsob manipulácie.

Ako (NE)prehrať vyhratý boj?

V skutočnosti môže väčšina tento už vyhratý boj s malou menšinou prehrať, iba ak naletí hŕstke mystifikátorov za klávesnicou, kamerou a tlačiarňou. Jedine, ak sa Slovák nechá opiť rožkom novej liberálnej mantry, že: Vraj iba hlupák pôjde voliť, lebo múdry Slovák si svoj názor nechá pre seba, doma.

Ak sa tak stane, tak bude nielen po referende, ale aj po slobode a demokracii. Odhalí sa, že pár mediálnych mágov dokáže zastaviť aj zmobilizovaný slovenský národ. Ak si dokážu kúpiť verejnú mienku v takto silne emocionálnej a jasne rozhodnutej téme, tak potom dokážu aj v každej inej.

Ako dosiahnuť, aby referendum uspelo?
1) Vypnite médiá a internet a nevzrušujte sa nimi.
2) 7.februára sa zúčastnite referenda a krúžkujte podľa toho, v čo veríte
3) Nebuďte leniví. Odkážte každému koho poznáte, ABY IŠIEL ROZHODNÚŤ.
4) Ak niekto s referendom nesúhlasí, tak sa s ním nehádajte o otázkach, ale pošlite ho vyjadriť sa k urne.

A nezabudnite. Tí, čo sú proti ochrane rodiny a detí sú hlučná menšina. Cez 70% občanov s Vami súhlasí.

Ing. Robert Mátéffy

P.S. Prišlo mi vhodné pridať na koniec tento text. Až teraz som si všimol poslednú strofu. Zaujímavé, že niektoré veci sa nemenia a niektoré hrozby pretrvávajú celé generácie: 

Nad Tatrou sa blýska,
hromy divo bijú.
Zastavme ich bratia,
veď sa ony stratia,
Slováci ožijú.
To Slovensko naše
posiaľ tvrdo spalo.
Ale blesky hromu
vzbudzujú ho k tomu,
aby sa prebralo.
Ešte jedle rastú
na krivánskej strane.
Kto jak Slovák cíti,
nech sa šable chytí,
a medzi nás stane.
Už Slovensko vstáva,
putá si strháva.
Hej rodina milá
hodina odbila,
žije matka Sláva!