Screen-Shot-2024-07-03-at-2.45.14-PM-810x500.png

Skupine heterodoxných kňazov bol odmietnutý stôl na eucharistickom kongrese USCCB v Indianapolise

30
Kultúra smrti
  • AUSCP, heterodoxná skupina, nebola pozvaná na eucharistický kongres v USA.
  • Skupina podporuje ženatých duchovných, ženy-kňažky a normalizáciu homosexuality v Cirkvi.
  • Členovia skupiny boli kritizovaní za podporu LGBT politík a heterodoxných názorov.
  • Tradiční katolíci organizujú alternatívne podujatie s tradičnou latinskou omšou.

Najznámejšia skupina heterodoxných katolíckych duchovných v Spojených štátoch nedostala miesto na nadchádzajúcom eucharistickom kongrese, ktorý sa uskutoční 17. - 21. júla v Indianapolise. 

V utorok ultraliberálne Združenie amerických Catholic Priests (AUSCP) oznámilo, že od minulého leta opakovane žiadalo o stôl na podujatí, ale nedávno im bolo povedané, že už nie je voľné miesto. 

“Pred mesiacom sme boli ubezpečení, že priestor na vystavovanie je k dispozícii, ak budeme konať rýchlo - a my sme okamžite reagovali. Pred týždňom (25. júna) … nám bolo oznámené, že všetky výstavné priestory sú obsadené, dokonca aj ten, ktorý bol ubezpečený,” uviedla skupina v tlačovej správe. 

PREČÍTAJTE SI: Koalícia riadená laikmi vznikla s cieľom pomôcť ‘obnoviť vieru’ v reálnu prítomnosť Eucharistie

AUSCP bola založená v roku 2011. Tvrdí, že čerpá inšpiráciu z Druhého vatikánskeho koncilu, podporuje ženatých duchovných, “ženy kňazky,” kňazov,normalizácia homosexuality v Cirkvi, pro-LGBT politická politika a mnohé ďalšie postoje v rozpore s nemenným katolíckym učením. 

Pred mesiacom, od 24. do 27. júna, sa v Lexingtone v Kentucky konalo 13. výročné stretnutie AUSCP. Miestny ordinárny biskup John Stowe bol riaditeľom výjazdového zasadnutia. Na webovej stránke tejto odpadlíckej skupiny’sa ako jeden z takzvaných Stoweových’minulých úspechov uvádza jeho “kritika” Nicka Sandmanna a ďalších pro-life študentov z Covingtonskej katolíckej strednej školy, ktorí mali na Pochode za život 2019 oblečené “Make America Great Again” šiltovky. 

V tom čase desiatky mainstreamových médií falošne zobrazovali Sandmanna ako zosmiešňujúceho ľavicového indiánskeho aktivistu Nathana Phillipsa. Rodičia boli rozzúrení na katolíckych duchovných za to, že Sandmanna a jeho priateľov hodili pod autobus, aby si získali priazeň tlače. 

Čítajte: Skupina disidentských kňazov podporovaná prominentnými biskupmi požaduje katolícke ‘kňazky’

Účastníkmi tohtoročného zhromaždenia AUSCP boli väčšinou bieli starší muži a ženy. Fotografie z podujatia naznačujú, že takmer nikto z nich nemal na sebe náboženský odev. Bývalý videoreportér LifeSite Jim Hale konfrontoval niekoľkých členov skupiny’na jej stretnutí v roku 2021 v Minneapolise v arcidiecéze St Paul a Minneapolis, ktorú vedie Bernard Hebda.  

 

Na miesto toho, aby odpovedali na Haleove’jednoduché otázky o homosexuálnych “manželstvách,” sa na nich vrhli a vyprovokovalijeho. 

Ľavicový jezuitský kňaz Thomas Reese, ktorý má 78 rokov, predniesol kľúčový prejav o synodalite na tohtoročnom’zhromaždení. Reeseová sa zúčastnilana brunchi v Bielom dome s pro-potratovým Joeom Bidenom na Deň svätého Patrika’v marci. V minulosti vyjadril podporu homosexuálnym duchovným, ženatým kňazom a “ženy-diakonky.” V máji propagoval video, ktoré naznačovalo, že Bidena vybral Boh, aby slúžil ako prezident.  

Skupina tiež premiérovala dokumentárny film o heterodoxného kňaza 20. storočia Teilharda de Chardin a ocenila pro-LGBT arcibiskupa Santa Fe Johna Westera Cenou Jána XXIII. Wester pôsobí ako spojka skupiny’s konferenciou biskupov USA’. Na jej podujatiach predtým vystúpili okrem iných aj chicagský kardinál Blase Cupich, washingtonský kardinál Wilton Gregory a kardinál Robert McElroy zo San Diega.  

Stowe bol minulý mesiac široko kritizovanýveriacimi katolíkmi za dvojnásobnepodporil rodovo nevyhranenú 39-ročnú ženu menom Nicole Matsonová, ktorá žije ako “diecézny pustovník” v jeho diecéze pod menom “brat Christian Matson.”  

“Biskup John Stowe … prijal jeho povolanie a je vďačný bratovi Christianovi za jeho svedectvo učeníctva, bezúhonnosti a kontemplatívnej modlitby za Cirkev,” uviedla lexingtonská diecéza vo vyhlásení, v ktorom bradatú a plešatú Nicole označuje za muža a v rozpore s katolíckym učením používa pre ženu mužské zámená. 

Ako informoval portál LifeSite, matka Therese Iversová, kanonická právnička, potvrdila, že z kanonického hľadiska je nemožné, aby “transsexuál” žil ako rehoľník alebo v akomkoľvek cirkevnom stave. 

Podľa Iversa sa transsexuál dopúšťa “veľmi vážneho priestupku” proti čistote, pretože takéto osoby “konajú proti biologickej realite” a “proti typu ľudskej osoby, ktorú Boh chcel, aby táto osoba bola.” 

Národný eucharistický kongres podporuje Konferencia katolíckych biskupov Spojených štátov. V piatok 19. júla LifeSiteNews sponzoruje Tradičnú eucharistickú obnovu na Victory Field tiež v Indianapolise, na ktorej vystúpia rečníci ako John-Henry Westen, Michael Hichborn, otec James Altman a zrušený kňaz otec Jeffrey Fasching. Súčasťou podujatia bude tradičná latinská omša o 11.30 h. Kliknite sem a dozviete sa viac.