Screenshot-2024-05-01-at-3.37.33-PM-e1714735991387-810x500.png

Torontská polícia nezatkla nahých mužov na "Pride Parade", pretože to nebolo v "záujme" verejnosti

43
Kultúra smrti
  • Polícia v Toronte nezatkla nahých mužov na Pride Parade.
  • Organizátori označili podujatie za "rodinné", napriek nahotám.
  • Podpora podujatia zo strany liberálnej vlády a konzervatívnych poslancov.
  • Zatýkanie nahých osôb na verejnosti nie je v záujme spoločnosti.

Poznámka redaktora: Niektoré odkazy v tomto článku vedú na videá alebo fotografie, ktoré obsahujú nahotu. Odporúčame obozretnosť. 

Polícia v Toronte sa rozhodla nezatknúť ani neobviniť úplne nahých mužov, ktorí sa cez víkend zúčastnili na podujatiach Toronto’LGBT“Pride Parade”, pretože ich zadržanie by podľa nej nebolo v’najlepšom“záujme verejnosti.” 

Nahrávky z piatkového “Trans Pride Parade” a nedeľného “všeobecného “Pride Parade” zverejnené na internete jasne ukazujú úplne nahých mužov, ktorí sa prechádzajú na verejnosti, napriek tomu, že organizátori podujatia označili sprievody za “rodinné”.  

Jedno video ukazuje muža bez oblečenia, okrem masky Bugs Bunnyho a králičích papúč, ktorý hopká ulicou, plne vystavený na obdiv davu. 

Predstavenia “Pride Parade” v Toronte sa konali počas víkendu a skončili veľkým sprievodom 30. júna. Ide o najväčšie podujatie v Kanade’s nábojom LGBT a má plnú podporu liberálnej vlády premiéra Justina Trudeaua’ako aj mnohých konzervatívnych poslancov. 

Podľa kanadského’trestného zákonníka je “každý, kto sa bez zákonnej zámienky obnažuje na verejnom mieste, vinný z trestného činu, ktorý sa trestá súhrnným rozsudkom.” 

Vďaka tomu torontská polícia vo všeobecnom vyhlásení pre médiá uviedla, že zatýkanie úplne nahých mužov nie je v “najlepšom záujme” spoločnosti.  

“Na veľkých podujatiach, ako je napríklad Pride Parade, ktorý priláka až milión ľudí, je našou prioritou číslo jeden bezpečnosť verejnosti a zabezpečenie pokojného priebehu podujatia,” poznamenal hovorca.  

Polícia v Toronte ďalej vysvetlila, že nie je “v najlepšom záujme”policajtov ani komunity, aby sa polícia brodila v dave a zatýkala ľudí za nahotu na verejnosti.”  

Polícia v Toronte uviedla, že takéto obvinenie by si vyžadovalo súhlas generálneho prokurátora.  

Podľa kanadského’trestného zákonníka, “žiadne konanie sa nesmie začať podľa tohto oddielu bez súhlasu generálneho prokurátora.” 

Dôležité je, že spáchanie nemravného obnažovania osôb mladších ako 16 rokov je nezákonné a nevyžaduje si súhlas generálneho prokurátora’. 

Paráda hrdosti v Toronte’“Pride Parade” nie je cudzia scénam otvoreného hýrenia a v minulosti sa na nej objavili úplne nahí muži v tesnej blízkosti detí.