BREAKING-NEWS-1920x1080_4_16_24-1-810x500.jpg

Svetová golfová jednotka Scottie Scheffler oslavuje Ježiša po zisku druhého titulu na Masters

17
Kultúra života
  • Scottie Scheffler vzdáva slávu Bohu za svoje golfistické úspechy.
  • Jeho katolícka viera ho definuje a považuje sa za povolaného oslavovať Boha.
  • Scheffler sa zúčastňuje kresťanských aktivít a Biblického štúdia PGA Tour.
  • Šéfredaktor LifeSiteNews považuje Schefflerovo svedectvo za krásne a povzbudzuje k ovplyvňovaniu iných.

Scottie Scheffler, 27-ročný golfista, ktorý počas víkendu v Auguste v Georgii získal svoj druhý titul na turnaji Masters za posledné tri roky, v rozhovore s novinármi vzdával slávu Bohu za víťazstvo.

“Dostal som dar tohto talentu a používam ho na Božiu slávu,”povedal Scheffler novinárom. “To je asi tak všetko.”

Scheffler, ktorý bol v roku 2010 konfirmovaný v katolíckej viere, pred zápasom novinárom povedal, že ho najviac definuje jeho viera v Krista a že bol “povolaný sem, aby oslavoval Boha.”

Aj keď nie je známe, ktoré náboženstvo najlepší svetový golfista v súčasnosti vyznáva, údajne požiadal svojho caddieho Teda Scotta, či by neprijal túto pozíciu z dôvodu svojho kresťanského presvedčenia. Scheffler tiež vlani vystúpil na kresťanskom modlitebnom obede vo Fort Worth v Texase a spoluorganizuje každoročné ústranie pre vysokoškolských golfistov. Počas sezóny sa zúčastňuje aj na Biblickom štúdiu PGA Tour.

Scheffler predtým vyhralMasters v roku 2022, čo mu prinieslo pozornosť golfového sveta. Masters, jeden zo štyroch prestížnych “major” turnajov v profesionálnom golfe, sa každoročne koná v meste Augusta v štáte Georgia. Ďalšími tromi sú British Open, U.S. Open a PGA Championship.

John-Henry Westen, šéfredaktor LifeSiteNews, označil Schefflerovo’vyjadrenie pred novinármi po víťazstve za “krásne.”Westen poznamenal, že zatiaľ čo väčšina by sa obrátila k Bohu v čase boja, Scheffler sa k nemu obracia, keď je na “vrchole.”

Westen ďalej poznamenal, že každý deň stretneme a uvidíme ľudí, ktorým môžeme priniesť Krista.

“To”je celý zmysel vášho života,” povedal.

“Skutočné dielo vykonal Kristus na kríži,”pokračoval. “A my“musíme toto dielo robiť každý deň našim bratom a sestrám. Máte’šancu. Dnes’máte príležitosť ovplyvniť svoju manželku, ovplyvniť svoje deti, ovplyvniť svojich priateľov, svojich kolegov v práci. Urobte to. Urobte to teraz. Vezmite si príklad zo Scottieho Schefflera. Chváľte Boha za jeho svedectvo.