Príliš veľa kresťanov, málo levov

2,713
Kultúra života

Rozhodnutie Najvyššieho súdu, ktorý v USA schválil homosexuálne „manželstvá“ sprevádzalo nemálo antikresťanských vyjadrení rôznych mediálnych plátkov.

„Príliš veľa kresťanov, málo levov,“ znie posmešné vyhlásenie, ktoré naráža na kresťanov umučených v antickom Ríme. Riaditeľ lobistickej skupiny Catholic Vote (Hlas katolíkov), Brian Burch hovorí, že toto je len jedna z reakcií LGBT aktivistov na video, ktoré publikovala jeho skupina. Názov videa je „Not alone“ (Nie si sám) a vyjadruje podporu manželstvu.

Video zverejnené v deň rozhodnutia v prípade Obergefell vs. Hodges (Najvyšší súd USA v ňom rozhodol v prospech manželstiev rovnakého pohlavia, pozn. prekl.) si v priebehu desiatich dní pozrelo viac ako 1,3 miliónov ľudí.

„Keď LGBT aktivisti videli, akú silu má naše video, usporiadali veľkú kampaň, aby nás zosmiešnili, vysmiali sa nám a ponížili nás,“ povedal Burch priaznivcom. „Použili každé hanlivé slovo (a mnoho ďalších), aké len existuje, aby nás osobne napadli. Našim členom sa telefonicky vyhrážali a teraz niektorí otvorene žiadajú prenasledovanie kresťanov.“

Očierňovanie kresťanov a Krista pokračovalo aj na spravodajskej stránke The Huffington Post, kde sa 8. júla objavil stĺpček Julesa Suzdaltseva s názvom „Bol Ježiš homosexuál?“

„Po vyhlásení historického rozhodnutia Najvyššieho súdu o homosexuálnom manželstve akoby všetci hrdí homofóbni kresťania povyliezali z nôr, aby dali najavo, že ešte stále homosexuálov  neznášajú,“ začína stĺpček.

„Ako presvedčeného Žida ma homofóbia Ježišových nasledovníkov vždy tak trochu prekvapovala,“ píše Suzdaltsev. „Modlitba pri nohách ukonaného, na kríži zaveseného muža pôsobí tiež mierne homosexuálne.“

V stĺpčeku sa objavili ďalšie hanlivé poznámky o ukrižovanom Ježišovi a o konzervatívcoch.

Na stránke časopisu Vice sa 6. júla objavil otvorený rozhovorv ktorom protestantský kňaz, homosexuál Bob Shore-Goss odpovedá okrem iného na otázku, či je podľa neho Ježiš homosexuál.

„Dúfam, že je. Povedal by som, že Ježiš je homosexuál,“ povedal Shore-Goss. „Pre blaho svojho duchovného života by som mu veľmi rád vliezol do postele. Ježiš bol prinajmenšom zvláštny.“ 

Suzdaltsev sa potom pokúsil predložiť biblický dôkaz o Ježišovej homosexualite, pričom tvrdil, že svätý Pavol bol tajný homosexuál.

V inom článku s vulgárnym nadpisom, ktorý uverejnil The Huffington Post, bloger Domenick Scudera píše, že video skupiny Catholic Vote, ktoré vyjadruje podporu manželstvu, je „pohoršujúce.“

„Áno, mať nálepku fanatik nie je nič príjemné,“ napísal Scudera v súvislosti s mladými na videu. „Môžu si však zato sami.“

Anti-konzervatívna stránka Media Matters sa v článku z 29. júna posťažovala na skutočnosť, že mediálne plátky National Public Radio, The New York Times, USA Today a CNN oslovujú predstaviteľov lobistickej organizácie Rada pre výskum rodiny (FRC), aby vyjadrili svoj názor na prípad Obergefell vs. Hodges. Media Matters nazývajú Radu pre výskum rodiny „radikálnou skupinou, ktorá nenávidí homosexuálov“ a nahrala „bezcharakterné video.“

Na rozhodnutie Najvyššieho súdu reagovala aj Valerie Taricová reportážiktorú uverejnila spravodajská stránka Raw Story. Taricová píše, že Biblia schvaľuje polygamiu, sexuálne otrokárstvo, manželstvo z donútenia a uvádza tiež, že kresťania, ktorí nepodporujú homosexuálne „manželstvá“ odvolávajúc sa na morálku Biblie, ignorujú jej skutočný obsah a sú proti zmene.

„Veľa ľudí, ktorí tvrdia, že veria Bibli, sú od narodenia konzervatívni. Znamená to, že neuznávajú zmeny,“ napísala Taricová. „V skutočnosti im ide iba o zachovanie súčasného stavu, teda prastarej hierarchie. Na jej vrchole je heterosexuálny muž, ktorý má v spoločnosti prevahu a privilégiá. Svoj postoj ospravedlňujú odvolávaním sa na prastaré texty.“

Webová stránka The Good Man Project uverejnila 30. júna príspevok s názvom „2 spôsoby, akými sa homofóbni ľudia vysporiadajú so životom v Amerike po rozhodnutí v prípade Obergefell vs. Hodges.“ Jeho autor, fejtonista Matthew Rozsa v ňom píše o „symbolickom akte obrany odumierajúcich článkov skupiny, ktorá je proti homosexuálnym manželstvám“ a varuje, že „LGBT aktivisti sa teraz budú viac ako inokedy vykresľovať ako obete.“

Rozsa poukázal na editoriál časopisu National Review, ktorý je príkladom toho, ako sa zástancovia manželstva považujú za obete. Fejtonista editoriál zosmiešňuje, pretože sa v ňom uvádza, že do vzdelania v Spojených štátoch amerických sa dostáva homosexuálna a rodová ideológia a robí si žarty aj z vyhlásenia, že „musieť žiť so stigmou kvôli tomu, že netolerujete isté názory je tiež akousi formou utláčania.“

„Tak, ako sa zástancovia segregácie postupne dostali na perifériu americkej spoločnosti, aj odporcovia homosexuálnych manželstiev napokon upadnú do politického zabudnutia,“ napísal Rozsa. „Dovtedy však môžeme očakávať takéto scény.“

Rozsa nie je jediný, kto vyjadril nádej, aby sa teraz, keď je homosexuálne „manželstvo“ v USA legálne, dostali kresťania zastávajúci manželstvo muža a ženy na okraj spoločnosti.

Svoj názor na danú tému vyjadrila aj Sally Kohnová, liberálna politická komentátorka a zároveň lesbička, ktorá svoju orientáciu netají. Vo svojom príspevku na spravodajskej stránke The Daily Beast žiada vylúčenie zástancov tradičného manželstva zo spoločnosti.

„Či sa kresťania, ktorí sú proti homosexuálom dostanú na okraj politického a spoločenského záujmu? Verím tomu,“ uviedla Kohnová. „Prosím všetkých, ktorí sa ešte stále tvrdohlavo ponárajú v nenávisti a temných odôvodneniach patriacich minulosti, aby sa pokúsili priznať si prehru. Nikto vás nevylučuje na okraj. Svet sa pohol vpred aj bez vás.“