Hrdí na rodinu prevalcovali “dúhových”

2,661
Kultúra života

Hrdí na rodinu

Vyše 1300 mladých ľudí, rodín s deťmi a ďalších podporovateľov rodiny, vytvorilo v Bratislave v sobotu 21.09.2013 od 15:00 do 16:00 nový slovenský rekord, v dĺžke 585 metrov živej reťaze, pospájanej rukami prítomných detí, rodičov a prítomných ľudí. Mnohí z účastníkov boli oblečení v červených tričkách s nápismi:

Rodina je úžasná a výnimočná, lebo deti sú naša budúcnosť. Mama a tato navždy, nie je nič lepšie pre deti. Hrdí na rodinu. Mama a tato navždy! Mum and dad forever!

Reťaz symbolizovala všetky doterajšie generácie rodín, naše mamy a tatov, staré mamy a starých otcov, prastarých rodičov vďaka ktorým sme tu my všetci.

Deti boli nadšené z červených balónikov, ktoré boli pre nich pripravené ako prekvapenie.

Zažili sme veľkú radosť a bolo skvelé vidieť prechádzať mestom v nádhernom počasí toľko mladých ľudí, rodiniek, nádherných detí, ktorých tam bolo akoby viac ako dospelých. Napriek tomu, že ich nestrážilo 200 policajtov sa deti cítili bezpečne a boli úplne úžasné. S deťmi sme si zahrali tri krásne pesničkové ukazovačky a vytvorili sme živý vláčik „Hrdí na rodinu“.

Týmto sme naplnili cieľ našej živej reťaze, ktorým bolo ukázať radosť z toho najcennejšieho čo máme, rodiny.

Rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti. Nikde inde sa to lepšie nedá. Nič iné nie je také výnimočné a žiadne iné priateľské vzťahy sa rodine založenej manželstvom nevyrovnajú. Rodina si zaslúži svoje výnimočné postavenie.

Všetkým sa nám podujatie páčilo natoľko, že sme sa dohodli na ďalšom stretnutí na budúci rok. Pokúsime sa vytvoriť aj nový rekord v dĺžke živej reťaze.

Všetci ľudia dobrej vôle, ktorí si myslia, že rodina je zázrak, sú srdečne pozvaní. Všetky informácie z tejto akcie ale aj tých budúcich nájdete na našej stránke www.hrdinarodinu.sk. Informácie priniesli Anton Chromík a Marek Nikolov.

Duhový Pride pochod

Súvisle s podujatím Hrdí za rodinu sa uskutočnila aj akcia Dúhový Pride pochod, ktorý mal v úmysle propagovať práva lesieb, gejov, bisexuálov bisexuálov, transrodových a intersexuálnych ľudí.

Podujatie sa uskutočnilo na Hviezdoslavom námestí. Rovnako ako vo Francúzsku, aj na Slovensku média skresľujú počty účastníkov. Tie ktoré podporujú LGBTI hnutie uvádzajú vysoké počty účastníkov, napr. niekoľko stovák, tisíc či dokonca dve tisíc, avšak ich celkové číslo sa pohybovalo približne okolo 200.

Podpora zo strany niektorých politikov – europoslankyňa za stranu Smer-SD Monika Flašíková-Beňová, primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik, poslanci NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SD), Jozef Viskupič (OĽaNO), Juraj Droba (SaS), splnomocnenec pre rómske komunity Peter Polák, Ulrike Lunacek či americký veľvyslanec, ktorý na ich veľvyslanectve vyvesila aj dúhovú zástavu – poukazuje na to, že na čele nášho štátu stoja ľudia, ktorí sa snažia narušiť historicky zakotvené chápanie tradičného manželstva a rodiny, ktorej základ tvoria muž a žena.

DISKUSIA k článku