Pro-life aktivita v Rakúsku účinne kriminalizovaná

1,793
Kultúra života

GRAZ, Rakúsko, 4. november 2011 (LifeSiteNews.com) – Sudkyňa v Graze odmietla naliehavú žiadosť štyroch členov rakúskej pro-life skupiny proti ich presvedčeniu za verejné svedectvo týkajúce sa hodnoty ľudského života pred klinikou v meste Graz v apríli. Odmietnutie účinne kriminalizuje pro-life aktivitu poradenskej služby pred rakúskym "zariadením na potraty".

Pro-life členovia, vrátane Dietmara Fischera, vodcu rakúskej pobočky Human Life International (HLI), ktorého v júli uznali vinným za "sledovanie" rezidencie potratov, dostali pokutu 8,490 Eur.

Caroline Listová, sudkyňa predsedajúca synode, činnosť pro-life aktivistov na verejnosti pripodobnila "honu na čarodejnice". Terčom bol gynekológ Johannes Hanfstingl.

Sudkyňa údajne odmietla žiadosť aj napriek výpovedi svedkov trestného stíhania, ktorí tvrdili, že členovia pro-life skupiny v skutočnosti nikoho neoslovili. Jedna zo žien dosvedčila, že raz bola oslovená, no slušným spôsobom.

Zoznam sudkyne nepovolil pro-life skupine ďalšiu žiadosť.

Fischer, držiteľ ceny Cardinala Galena za rok 2010 za významné služby v obrane nevinného ľudského života, vyhlásil, že bol rozsudkom sudkyne zhrozený. Tá celý prípad nazvala "čisto politickým škandálom".

"Príkaz vzišiel od ministra spravodlivosti. Sudkyňa Caroline Listová pripustila, že rozsudok sa týkal skôr právnej otázky. Je o tom, či pro-life aktivisti budú schopní stáť pred klinikami a ponúkať pomoc alebo nie."

"Rozsudok sudkyne takúto aktivitu určite zastaví," vyhlásil Fischer. Zároveň poukázal na skutočnosť, že pobočka HLI zachránila život viac ako 15,000 deťom.

Pro-life skupina má stále v rukáve eso, ktorým je Európsky súd ľudských práv vo francúzskom Štrasburgu- bezpochyby útočisko spravodlivosti. Televízia informovala, že sa skupina zamýšľa uchýliť práve k tomuto riešeniu.