Shutterstock_2542732381-810x500.jpg

Vraždy mužov na základe potratových tabletiek nútia médiá priznať, že nenarodené dieťa zomiera

105
Kultúra života

Vyzerá to tak, že aj pro-potratová tlač si občas spomenie, že potrat zabíja nenarodené dieťa.

V roku 2022 40-ročný Stuart Worby rozomlel potratovú tabletku a dal ju do pomarančového džúsu svojej tehotnej partnerky. Podľa denníka Guardian muž z Norfolku “potom dal obeti niekoľko tabliet iného potratového lieku po tom, čo s ňou s použitím podvodu začal sexuálnu aktivitu, pričom mala zaviazané oči.”Žena, ktorej zákon udeľuje anonymitu “ako obeti sexuálneho trestného činu,”prišla o 15-týždňové dieťa, ktoré nosila.

Ako píše Guardian, publikácia so silným pro-potratovým redakčným postojom: “Bezcitný’ a ‘sebecký’ muž, ktorý dal tehotnej žene bez jej vedomia lieky na potrat a spôsobil jej tak stratu nenarodeného dieťaťa, bol uväznený na 12 rokov.”Hranica potratu vo Veľkej Británii je 24 týždňov, čo znamená, že ak by žena svoje dieťa legálne potratila, Guardian by dôrazne poprel, že zabila “nenarodené dieťa.” Ale keďže to Worby urobil proti jej vôli, redakcia dovolila, aby pravda na chvíľu prenikla na povrch.

Príbeh Worbyho je škaredý. Prokurátor Edmund Bickers pred norwichským korunným súdom povedal, že žena “chcela mať dieťa,” preto musel Worby použiť klamstvo, aby ju prinútil prehltnúť jed, ktorý zabil jej dieťa, a že tento čin bol “úmyselný, dobre naplánovaný a bezcitný.” Worby získal lieky na potrat od svojho priateľa ”partnera Nueza Cepeda. Pri vynesení rozsudku 6. decembra aj pán sudca Joel Bennathan upustil od pro-choice jazyka a Worbymu povedal: “Ste sebecký človek a pustil ste sa do potratu dieťaťa bez toho, aby o tom (žena) vedela.”

Všetci vieme, že nenarodené dieťa je dieťa. Len sa väčšinu času tvárime, že nie, aby sme ospravedlnili potrat na požiadanie.

Worby okrem 12 rokov väzenia dostal aj trvalý zákaz styku so ženou a bolo mu nariadené zaplatiť jej &p>

10 000 libier. Nueza Cepeda dostal 22 mesiacov väzenia s podmienečným odkladom na dva roky po tom, ako sa priznal k “poskytnutiu nástroja na vyvolanie potratu.” Smútiaca matka povedala súdu vo svojom vyhlásení, ktoré prečítal prokurátor, že napriek návšteve viacerých kliník pre liečbu neplodnosti sa jej už nepodarilo počať dieťa. “Táto bolesť ma nikdy neopustí, keď budem vedieť, že toto dieťa mohlo byť mojou jedinou šancou byť matkou v tomto živote,” povedala. “Byť matkou bol pre mňa sen.”

Takisto súdu povedala, že ju prenasleduje pocit, že “nedokázala ochrániť svoje dieťa.”

Tento tragický príbeh opäť poukazuje na zriedkavo spomínanú skutočnosť legalizácie a bežného používania potratovej tabletky: skutočnosť, že pre mužov je teraz oveľa jednoduchšie prinútiť svoje tehotné partnerky k potratu. Jedna vec je prinútiť ženu ísť do potratového centra, čo sa deje až príliš často a čoho svedkom bola väčšina zástancov života mimo týchto hrozných miest. Oveľa jednoduchšie je prinútiť niekoho, aby si vzal potratovú tabletku v súkromí domova. V skutočnosti správa nadácie Heritage Foundation z roku 2023 s názvom “Potratové tabletky, nátlak a zneužívanie” dokumentuje nárast takýchto prípadov a uvádza:

V celej krajine muži nútia alebo dokonca nútia tehotné ženy, aby si vzali tabletky, ktoré vyvolávajú potrat. Niektorí z nich používajú potratové tabletky na zakrytie zneužívania. Nemáme možnosť poznať celý rozsah tohto problému. Vieme však, že tento problém sa bude zhoršovať – nie zlepšovať – ak budú pro-potratoví politici naďalej obhajovať potratový priemysel na úkor zdravia a bezpečnosti žien.

V správe sa uvádza prípad z roku 2022 v Texase, keď muž opakovane dával potratové lieky do nápoja svojej tehotnej manželke’s cieľom zabiť ich nenarodené dieťa; prípad z Wisconsinu z toho istého roku, keď muž rozdrvil potratovú tabletku a dal ju do svojej priateľky’v nápoji, čím zabil ich 20-týždňové dieťa; prípad z roku 2018 vo Virgínii, keď lekár primiešal svojej priateľke do čaju potratovú tabletku, čím zabil ich dieťa v 17. týždni; prípad z roku 2015 v Kansase, keď muž dal svojej priateľke do palaciniek potratovú tabletku, čím spôsobil stratu ich dieťaťa v 8. - 10. týždni. Existuje mnoho ďalších príkladov.

Žiaden z týchto prípadov nedal potratovým aktivistom pokoj v ich križiackej výprave za všeobecnú dostupnosť potratovej tabletky. Napriek tomu, že tieto prípady dokážu vyprovokovať k pravdivému rozprávaniu o dieťati v maternici aj tie najpro-potratové propagandistické tlačové médiá, ešte stále nedošlo k zúčtovaniu s tým, že tento výsledok bol nevyhnutný. Ako to často býva, potrat sa predáva ako záležitosť “voľby” — samozrejme, okrem detí, ktoré aj Guardian nazval “nenarodenými deťmi” a čoraz častejšie aj mnohých matiek.