SATANISTICKÁ divedelná hra. Policajti bijú pobúrených demonštrantov.

9,802
Kultúra smrti

PARÍŽ, Francúzsko, 21. Október, 2011 (LifeSiteNews.com) - Vo štvrtok večer bola skupina parížskych katolíckych študentov počas demonštrácie pred divadlom napadnutá poriadkovou políciou. V divadle práve prebiehala premiéra znevažujúcej hry od talianskeho scenáristu Romea Castellicciho.

Hra s názvom O predstave tváre Božieho syna je fekálnou reprezentáciou starého muža utrápeného hnačkou, ktorého syn ho na javisku opakovane utiera a umýva pod veľkou maketou Kristovej tváre od Antonella da Messinu. Hnedé výkaly, aj s umelým zápachom, zaplnia celé javisko a dvaja herci odídu. Potom sa vyrúti tucet detí so školskými taškami a začnú na Kristov obraz hádzať plastové granáty. Obraz sa neskôr rozlomí a tmavá tekutina podobná výkalom zo začiatku zaplaví tvár na ktorej sa zjavia slová “Ty nie si mojim pastierom”.

Štvrtok bol prvým večerom, počas ktorého pred verejne dotovaným “Théatre de la Ville” v Paríži zorganizovali viaceré nesúvisiace skupiny verejné protesty. Jedna zo skupín si zakúpila lístky a prerušila predstavenie smradľavými bombami pred tým, ako vyliezli na pódium s transparentami s nápisom “Katofóbia: máme toho dosť”. Poriadková polícia vstúpila do divaldla a vyviedla protestujúcich, niekoľko ich aj zatkli.

Dalšia skupina aktivistov z historického hnutia Francúzskych monarchistov, l’Action française, chcela zorganizovať pokojnú demonštráciu pred divadlom. Pár tuctov francúzskych katolíkov sa reťazami pripútali k zábradliu divadla priamo pred tvárami troch hliadok poriadkovej polície (“CRS”). Hliadka rýchlo zasiahla aby demonštrantov vyhnala, používajúc pri tom obušky a slzný plyn. Policajti obrnenej jednotky mladých ľudí zbili, spútali a mnoho z nich pritlačili tvárov dolu na zem.

Jeden mladý muž, ktorý ležal na zemi spútaný, mal jednu časť svojho tela na ceste a nemohol sa hýbať. Jedna z policajných dodávok mu pritom zacúvala na nohu a zranila ho. Zranenie sa javilo veľmi vážne a mladý muž bol vo veľkých bolestiach prevezený na pohotovosť do blízkeho “Hôtel-Dieu”, historickej Parížskej nemocnime pri Notre-Dame. Nakoniec z toho bola iba vážna povrchová rana. Bola podaná aj sťažnosť na zodpovedné policajné organy, ktoré sa dopustili tejto brutality.

Sedemnásť ďalších demonštrantov bolo zatknutých a držaných vo väzbe na polícii 24 hodín. Traja z nich boli obvinený za “vzburu”. Jeden mladý muž bol taktiež obvinený za “krádež”, pretože jednému z policajtov chýbala čiapka…

 

Na začiatku týždňa skupina obhajujúca práva - AGRIF (Aliancia proti rasizmu a za rešpektovanie francúzskej a kresťanskej identity) – použila núdzový postup na získanie povolenia zastaviť predstavenie O predstave tváre Božieho syna. Žiadosť bola zamietnutá z dôvodu, že niektoré scény, i keď  nepochybne urážlivé a násilné, sú náchylné k mnohým protichodným výkladom.

Sudca, Emmanuel Binoche, jasne vyjadril, že vo Francúzsku neexistuje žiadny zákon proti rúhaniu. Hoci mal sudca pravdu, zákony zakotvujúce trestné činy z nenávisti klasifikujú správanie, ktoré potupuje a zosmiešňuje veriacich prostredníctvom najposvätnejších aspektoch ich viery, ako trestný čin. Napriek tomu sudca Binoche rozhodol, že AGRIF musí zaplatiť "Théâtre de la Ville" 1200 eur.

Sudcov postoj bol podporený skutočnosťou, že niekoľko kňazov aplaudovalo Castellucciho hre pre jej ohľaduplnosť a pochopenie.

Na druhej strane, čoraz viac francúzskych biskupov verejne vyjadruje svoje zdesenie nad rastúcim počtom anti-katolíckých predstavení a hier: kardinál André Vingt-Trois z Paríža a hovorca konferencie francúzskych biskupov, Mgr. Bernard Podvin, vyzvali francúzskych katolíkov, aby svoje rozhorčenie vyjadrili verejne a spochybnili verejné financovanie takýchto predstavení.

V decembri bude v Paríži hosťovať hispánsko-argentínska hra s názvom Golgota Piknik, ktorej verejné predstavenie v januári tohto roka pobúrilo španielskych katolíkov. Rovnako ako práca Castellucciho i táto hra je posadnutá obrazom Krista a hromadou urážok a obvineniami cirkvi. Ako zvyčajne i táto hra obviňuje tradičné vyobrazovanie ukrižovania zo zasievania semien pedofílie medzi kňazmi.

Ďalšia katolícka skupina, ktorá zorganizovala petíciu (defendonslecrucifix.org) proti týmto hrám, "Civitas", získala podporu od francúzskych biskupov vrátane Mgr. Aillet z Bayonne a Mgr. Aumonier z Versailles, ktorí povzbudzujú katolíkov k reakcii proti týmto "urážkam našej viery".

DISKUSIA k článku