Poznámka redakcie: Tento článok bol pôvodne uverejnený 15. novembra 2024.
Pozde v noci 5. novembra a v skorých ranných hodinách 6. novembra sa Američania dozvedeli skvelú správu o zvolení Donalda J. Trumpa do jeho druhého funkčného obdobia. Teraz sa naskytla príležitosť skutočne vykoreniť “hlboký štát”, ktorý je zakotvený v ministerstvách a agentúrach naprieč celou federálnou vládou, najmä na ministerstve spravodlivosti, v FBI, CIA, na ministerstve obrany atď.
Zvolený prezident Trump už vymenoval mnohých z tých, ktorých bude nominovať do čela týchto ministerstiev a agentúr. To, že sú dobrí, spoznáte podľa hlasného piskotu, ktorý počuť od federálnych zamestnancov v týchto agentúrach!
Počas svojej nedávnej prezidentskej kampane, Trump úprimne priznal, že vo svojom prvom funkčnom období urobil chyby v tom, koho vymenoval za šéfa týchto agentúr. Keďže sa vo Washingtone nevyznal, vložil svoju dôveru do iných, aby mu navrhli nominácie. Nanešťastie, na kľúčových pozíciách skončili rôzni deep-staters a/alebo nikdy netrumpovci, čo zmarilo úsilie vtedajšieho prezidenta Trumpa a v skutočnosti pracovalo na jeho oslabení.
Dnes som si pri prechádzke so psami spomenul na otvorený list, ktorý vyšiel v Remnant Newspaper v roku 2017, len pár dní po Trumpovej prvej inaugurácii. Vtedy, keď sme si všimli zjavné úzke väzby medzi Demokratickou stranou a Vatikánom pod vedením pápeža Františka v rokoch po konkláve, uverejnili Remnant Newspaper otvorený list, ktorý podpísalo množstvo katolíckych prominentov vrátane Michaela J. Matta, Christophera A. Ferrara a Elizabeth Yoreovej. V liste adresovanom Trumpovej administratíve [pozri A Vatican-Democratic Party Alliance: (Catholics Ask Trump Administration to Investigate)] bolo položených niekoľko zaujímavých otázok, z ktorých jedna znela: “Aké ďalšie tajné operácie uskutočnili americkí vládni agenti v súvislosti s odstúpením pápeža Benedikta alebo konkláve, ktoré zvolilo pápeža Františka?”
Tento list bol podnietený skutočnosťou, že aspoň “niekoľko” demokratov v USA. ktorí boli rozčúlení katolíckym odporom voči zahrnutiu antikoncepcie do Obamovej vtedy’navrhovanej legislatívy o zdravotnej starostlivosti, diskutovali o “potrebe katolíckej jari” v Katolíckej cirkvi, dokonca nahlas uvažovali o tom, “ako by sa dalo ‘zasadiť semeno revolúcie…’” v Cirkvi. Takéto vyjadrenia sa nachádzajú v e-mailovom vlákne, ktoré WikiLeaks získal z e-mailových súborov Johna Podestu’. Toto e-mailové vlákno odhalilo časť diskusie medzi dlhoročným politickým poradcom Clintonovej a Obamu Johnom Podestom a Sandym Newmanom z organizácie Voices of Progress. Táto výmena e-mailov (s názvom “otvorenie katolíckej jari? len tak rozmýšľam...“) je datovaná 10. a 11. februára 2012, teda len rok pred oznámením o odstúpení pápeža Benedikta XVI’z funkcie. Newman v ňom, hovoriac o odpore Katolíckej cirkvi’proti Obamovým antikoncepčným opatreniam v jeho reforme zdravotníctva, nastolil “katolícku otázku” s Podestom, pričom čiastočne napísal (zvýraznenie pridané):
Celá táto kontroverzia s biskupmi, ktorí sú proti antikoncepcii, hoci 98 % katolíckych žien (a ich manželských partnerov) antikoncepciu používa, ma prinútila zamyslieť sa ... . Musela by nastať katolícka jar, v ktorej by sa katolíci sami dožadovali konca stredovekej diktatúry a začiatku trochy demokracie a rešpektovania rodovej rovnosti v katolíckej cirkvi. Je antikoncepčné krytie témou, okolo ktorej by sa to mohlo udiať. Biskupi budú nepochybne pokračovať v boji. Vytvára podpora katolíckej asociácie nemocníc novej politike administratívy’spolu s ‘98 %’ príležitosť?"
Samozrejme, táto myšlienka môže len odhaliť moje úplné nepochopenie katolíckej cirkvi, ekonomickej moci, ktorú môže uplatniť voči rehoľným sestrám a kňazom, ktorí sa na ňu spoliehajú, že ich uživí, atď. Ak aj táto myšlienka nie je’bláznivá, nemám nárok na to, aby som sa do nej zapojil, a už vôbec som neuvažoval o tom, ako by sa dali ‘zasadiť semená revolúcie,’ alebo kto by ich zasadil. Len sa čudujem... .
John Podesta poslal odpoveď hneď na druhý deň, s dátumom 11. februára 2012 – čo zvláštnou zhodou okolností predchádzalo oznámeniu odstúpenia pápeža Benedikta XVI’o rok na to. V tejto odpovedi Podesta napísal (zvýraznenie pridané):
Katolíkov v Aliancii za spoločné dobro sme vytvorili preto, aby sme sa zorganizovali pre takúto chvíľu. Myslím si však, že na to teraz chýba vedenie. Podobne aj Zjednotení katolíci. Myslím si, že ako väčšina jarných hnutí, aj toto bude musieť vzniknúť zdola. Budem’o tom diskutovať s Tarou. Kathleen Kennedy Townsendová je ďalšou osobou, s ktorou treba túto otázku konzultovať.
Podesta vo svojej odpovedi uviedol, že bude “diskutovať” o tejto otázke “s Tarou” a poznamenal, že Kathleen Kennedy Townsendová je ďalšou osobou, s ktorou treba túto otázku prediskutovať. Pokiaľ viem, prostredníctvom WikiLeaks nie sú k dispozícii žiadne ďalšie Podestove e-maily, ktoré by vrhali svetlo na to, aké prípadné následné kroky Podesta vykonal v súvislosti s návrhom Sandyho Newmana”týkajúcim sa “katolíckej jari” alebo ako “zasadiť semená revolúcie.”
V čase odhalení WikiLeaks na jeseň 2016 sa objavili katolícke rozhorčenia nad dôsledkami tejto výmeny e-mailov (napr, pozri zde, zde, zde), ako aj obavy vyjadrené v súvislosti so skupinami financovanými Sorosom, ako sú Catholics in Alliance for the Common Good a Catholics United.
Takže jedna z otázok tu znie: Zapojila sa Obamova administratíva – s ohľadom na takéto veci – v rokoch a dňoch predchádzajúcich konkláve v roku 2013 do “zasievania semien revolúcie” v Katolíckej cirkvi? Urobilo sa niečo, aby sa to skutočne realizovalo? Objavili sa náznaky, že NSA monitorovala konkláve v roku 2013, ako to tvrdí blog The Eye-Witness v článku z októbra 2013 (“A Compromised Conclave“). Henry Sire vo svojej knihe Diktátor pápež uviedol – bez ďalších podrobností – že “[i]nbsp;je známe, že CIA monitorovala konkláve v roku 2013” (str. 189). Je’ťažké hodnotiť tieto príbehy bez podrobnejších informácií, ale zaslúžia si sledovanie. [Poznámka: Roma Locuta Est sa už predtým vyjadrila k – podľa jej názoru – nedôveryhodnému príbehu (pozri Čo s príbehom Benedikta a “oficiálnej NSA”?)]. Určite vieme, že Bidenova-Obamova administratíva je schopná takýchto vecí, napr, monitorovanie amerických katolíkov.
Čítajte: Trump obnovuje zdravý rozum v USA, zatiaľ čo pápež František popiera katolícke učenie o imigrácii
Aj prostredníctvom reportáže Henryho Sira v jeho knihe Diktátor pápež, vieme, že v čase, keď Hillary Clintonová kandidovala v roku 2015 na prezidentský úrad, existovali väzby medzi Vatikánom a Demokratickou stranou. Sire uviedol, že spoľahlivé zdroje uviedli, že pápež František poskytol finančné prostriedky na prezidentskú kampaň Hillary Clintonovej z Petra Pencea:
Ak boli skutočne peniaze z Petra Pencea presmerované na financovanie prezidentskej kampane Hillary Clintonovej na žiadosť pápeža Františka, ako sa opakovane povráva z dôveryhodných zdrojov, mohlo by ísť o rozuzlenie obrovského škandálu. (Pápež diktátor, s. 193)
Teda opäť silné “náznaky” Obamových a Clintonových väzieb na pápeža Františka. Len na okraj, Roma Locuta Est už predtým informovala o väzbách vtedajšieho kardinála McCarricka’na Obamovu a Bidenovu administratívu a o jeho početných návštevách v Bielom dome (pozri Prečo McCarrick navštívil v júli 2013 Obamov/Bidenov Biely dom?; Viac o McCarrickovi a jeho prepojeniach na Obamov/Bidenov Biely dom), napr, návšteva tam bezprostredne po jeho ceste do Číny na príkaz pápeža Františka, o ktorej arcibiskup Viganò informoval v tomto svedectve. Je’tiež zaujímavé, že by mohli existovať aj iné potenciálne väzby, napr, možno medzi Podestom a “vplyvným talianskym džentlmenom” (pozri Šesť stupňov “vplyvného talianskeho džentlmena”?).
Otázky, ktoré vyvolávajú vyššie uvedené úvahy, sú zaujímavé, ak nie z iného dôvodu, tak len preto, že Františkov pápežský úrad bol splneným snom Demokratickej strany. Pápež František počas svojho pontifikátu dehonestoval otázky kultúrnej vojny (napr. potraty, homosexuálne “manželstvá”) a zdôrazňoval “otázky sociálnej spravodlivosti” (napr. imigrácia, životné prostredie). Demokratická strana v USA a globalisti vo všeobecnosti z toho všetkého profitovali. “čerešničkou na torte” pre Demokratickú stranu USA bola séria vymenovaní amerických biskupov (napr. Cupich, Tobin, McElroy), ktorí ochotne nasledujú Františkovu politickú a sociálnu agendu.
Prezidente Trump, katolíci si zaslúžia vedieť – niečo robiť!"
Vráťme sa teda teraz k spomínanému otvorenému listu a k otázkam, ktoré nastolil ešte v roku 2017. Neviem’či sa americká vláda nejako podieľala na konkláve v roku 2013 alebo na udalostiach, ktoré mu predchádzali. Viem však, že katolíci majú právo to vedieť – tak či onak – vzhľadom na otázky týkajúce sa deklarovaného záujmu demokratov o “zasiatie semienka revolúcie v Katolíckej cirkvi,” zdanlivo úzke väzby medzi Vatikánom a Demokratickou stranou, ako ich nastolil Henry Sire, a tvrdenia o monitorovaní konkláve v roku 2013 zo strany NSA/CIA atď. Nielen to, do tejto zmesi môžeme hodiť aj monitorovanie amerických katolíkov zo strany FBI’akoby to boli teroristi.
Vzhľadom na to, ako Deep State išiel po Trumpovi v jeho prvom funkčnom období (napr, Ruský hoax, dva impeachmenty atď.), s odstupom času je teraz jasné, že to boli otázky, na ktoré by Trump nikdy nedostal odpovede – aj keby si ich Trump v tom čase od príslušných agentúr vyžiadal.
Tento historický moment, v ktorom teraz žijeme, sa však javí ako iný príbeh. Trump sa vezie na populistickej vlne, ktorá ho vyniesla späť do prezidentského kresla, pričom republikáni ovládajú obe komory Kongresu a majú aj konzervatívny Najvyšší súd. Hlboký štát je na zadných nohách. Trump vymenúva “plameňometníkov” na čelo kľúčových agentúr, ktorí tieto agentúry príslovečne zapália, pretože vykorenia Deep State a odhalia jeho nekalé činy.
Teda teraz je čas znovu požiadať Trumpa, aby hľadal odpovede na tieto otázky, ktoré znepokojujú amerických katolíckych voličov. Navrhovaní noví šéfovia týchto agentúr budú môcť získať odpovede – ak ich tam budú mať. Vzhľadom na to, že americká vláda v priebehu posledných štyroch rokov skutočne špehovala katolíkov prostredníctvom FBI, a vzhľadom na to, že katolíci vo veľkom percente hlasovali za Trumpa, katolíci si zaslúžia vedieť, či a/alebo ako mohla americká vláda ovplyvniť konkláve v roku 2013.
Trump by mal vymenovať akéhosi “generálneho inšpektora” s medzirezortným prístupom a právomocami, aby prišiel na koreň akýmkoľvek odpovediam, a to tak v súvislosti s tým, čo bolo vykonané tu v Spojených štátoch proti americkým katolíkom, ako aj s tým, čo bolo vykonané v zahraničí (napr, bol pokus ovplyvniť konkláve v roku 2013?).
Americkí katolíci chcú vedieť, či sa ich vláda miešala do Katolíckej cirkvi – či už doma alebo v zahraničí – počas Obamovej a Bidenovej administratívy. Prezident Donald Trump vo svojom druhom funkčnom období môže tieto odpovede získať!
Záverečné myšlienky
Roma Locuta Est informoval o mnohých zvláštnostiach okolo konkláve v roku 2013, najmä pokiaľ ide o známeho “vplyvného talianskeho pána” – a podozrivo načasované “októbrové prekvapenie”, ktoré spustili predstavitelia talianskej vlády a ktoré zrejme torpédovalo pápežské šance kardinála Scolu, v tom čase uznávaného hlavného uchádzača o pápežský stolec (pozri Zapomenuté “októbrové prekvapenie” konkláve 2013; Zapomenuté “októbrové prekvapenie” (II. časť): Cui Bono?). Pozri zborník článkov Roma Locuta Est’s názvom Kroniky konkláve, v ktorom sme sa venovali rezignácii Benedikta XVI. aj konkláve v roku 2013. Niektoré z kľúčových zvláštností, na ktoré upozorňujem, sú tu (pozri Päť otázok o konkláve 2013 pre historický záznam).
Pre zaujímavosť, absolútne verím, že odstúpenie Benedikta XVI. bolo platné, ako sa argumentuje na tomto blog a v mojej knihe Validná? Odstúpenie Benedikta XVI. Pokiaľ ide o konkláve, ak existuje “dymiaca zbraň” o účasti vlády USA – alebo vlády inej krajiny – v konkláve v roku 2013, je’nad moju platovú triedu, ako by sa to riešilo v Cirkvi, hoci sa mi zdá isté, že doktrína “všeobecného prijatia” by, žiaľ, vstúpila do hry. Ale aj tak sú odpovede životne dôležité, aj keď len pre historický záznam a pre prijatie preventívnych opatrení pre budúce konkláve, napr. vykonanie prípadných potrebných zmien pravidiel.
Prezidenta Trumpa… prosím, vymenujte generálneho inšpektora, aby sa týmito záležitosťami zaoberal!
Prevzaté so súhlasom Roma Locuta Est.