Story4_6_10_24-810x500.png

Pápež František odkázal prominentným komikom, ktorí podporujú potraty, že ich vtipy "vyvolávajú úsmev na tvári Boha

128
Kultúra smrti
  • Pápež František stretol prominentných komikov.
  • Vtipy komikov vyvolávajú úsmev na tvári Boha.
  • Pápež chváli komikov za dar rozosmievať ľudí.
  • Pápež podporuje heterodoxného otca Jamesa Martina.

Pápež František sa stretol s prominentnými komikmi, vrátane Stephena Colberta, Whoopi Goldbergovej a Jimmyho Fallona, a povedal im, že ich vtipy “vyvolávajú úsmev na tvári Boha.

V piatok ráno František prijal na súkromnej audiencii približne 100 komikov z 15 krajín, vrátane Stephena Colberta, Jimmyho Fallona, Whoopi Goldbergovej, Conana O’Briena a Chrisa Rocka. Na podujatí bol prítomný aj heterodoxný otec James Martin, ktorý bol v minulosti prezývaný “kaplán” vulgárneho, ľavicového “The Colbert Report” Stephena Colberta.

“S úctou hľadím na vás umelcov, ktorí sa vyjadrujete jazykom komédie, humoru, irónie,” povedal František v príhovore k miestnosti plnej slávnych komikov. “Koľko je v tom múdrosti!"”

“Zo všetkých profesionálov, ktorí pracujú v televízii, filme, divadle, v printových médiách, s piesňami, na sociálnych sieťach, patríte medzi tých najobľúbenejších, najvyhľadávanejších, najviac vám tlieskajú,” pokračoval. “Určite preto, že ste dobrí; ale je tu aj ďalší dôvod: máte a pestujete dar rozosmievať ľudí.”

“Zapamätajte si toto,” povedal František počas svojho príhovoru. “Keď sa vám podarí vyvolať inteligentný úsmev, ktorý sa vyčarí z pier čo i len jedného diváka – to teraz poviem, že nie je kacírstvo! – vyčaríte úsmev aj Bohu.”

“Humor neuráža, neponižuje, nepribíja ľudí k ich chybám,” tvrdil pápež. “Kým dnešná”komunikácia často vytvára protiklady, vy viete spájať rôzne a niekedy aj protichodné skutočnosti.”

“Koľko sa toho od vás musíme naučiť!" ” vyhlásil. “Smiech humoru nie je nikdy ‘proti” nikomu, ale je vždy inkluzívny, účelový, vzbudzuje otvorenosť, sympatie, empatiu.”

František”vyhlásil, že títo komici “rozosmejú Boha” vždy, keď niekoho rozosmejú, môže sa zbožným katolíckym ušiam zdať urážlivý, pretože mnohí z týchto komikov propagovali a žartovali o objektívnom zle, ako sú potraty a homosexuálne “manželstvá.”

Viacero komikov prítomných na podujatí sa navyše vysmievalo a nadávalo veriacim kresťanom, ktorí bránia právo na život a tradičnú rodinu, a to napriek pápežovmu’tvrdeniu, že “smiech humoru nie je nikdy ‘proti nikomu’.”

Colbert, samozvaný katolík, silne podporuje tzv. homosexuálne “manželstvá” a potraty, ktoré sú jasným porušením katolíckeho učenia, propagoval seriál spoločnosti Netflix, ktorý sexualizuje deti, a zosmiešňuje Ježiša. Whoopi Goldberg, s ktorou sa František už stretol v októbri 2023, tiež propaguje potraty a LGBT ideológiu a vyhlásila že zabíjanie detí v maternici sa “nespomína” v Desatore. V komediálnom skeči Chris Rock priznal že potrat zabíja dieťa, ale povedal, že podľa neho by ženy “mali mať právo [sic] zabíjať deti.”Fallon vo svojej nočnej šou napadol pro-life politiku.

Čítajte: Whoopi Goldberg sa stretla s pápežom Františkom, obhajuje jeho akceptáciu homosexuality

Další americký “umelkyňa” pozvaná na podujatie do Vatikánu je Tig Notaro, lesbička v homosexuálnom “manželstve”, ktorá získala so svojou “manželkou” dvojčatá prostredníctvom oplodnenia in vitro a náhradného materstva, ktoré Katolícka cirkev odsudzuje ako vážne nemorálne. Vatikán pozval aj komika Jima Gaffigana, ktorý sa prezentuje ako veriaci katolík, ale v roku 2017 zobral svoje malé deti na newyorský sprievod&nbsppýchy LGBT”.

Francis dal mnohými spôsobmi najavo svoju podporu otcovi Martinovi napriek tomu, že ten’propaguje homosexualitu, naposledy tým, že napísal predslov k Martinovej’najnovšej knihe. Pápež ho tiež vymenoval a znovu vymenoval za vatikánskeho komunikačného poradcu a viackrát sa s Martinom stretol, pričom pochválil jeho pro-LGBT iniciatívy.

Martin sa zasadzoval za to, aby sa termín “objektívne neusporiadaný” v súvislosti s homosexuálnymi sklonmi odstránil z Katechizmu Katolíckej cirkvi a nahradil ho termínom “inak usporiadaný” ako súčasť jeho snahy o normalizáciu homosexuality.

RELATÍVNE

Páter James Martin bude hostiť LGBTQ konferenciu s ‘transgenderqueer Two Spirit’ lekárom

Páter James Martin propaguje protestantského pastora, ktorý nepravdivo tvrdí, že Biblia neodsudzuje sodomiu

Pápež Františkovi: ‘Ubližujete mojej farnosti’ propagovaním homosexuality


Pr. James Martin zrejme obhajuje transgenderové lieky blokujúce pubertu detí

Páter James Martin o zrušení Roeovej: ‘Minútová zygota’ nie je ‘to isté’ ako 9-mesačné nenarodené dieťa