Traans-810x500.png

Držiteľka ceny za najlepšiu herečku, ktorá si pomýlila pohlavie, žaluje francúzskeho politika za to, že ho nazval mužom

20
Kultúra smrti
  • Karla Sofía Gascón je muž, ktorý sa identifikuje ako žena.
  • Získal cenu za herecký výkon vo filme Emilia Pérez v Cannes.
  • Marion Maréchal kritizovala udelenie ceny mužovi za herečku.
  • Gascón žaluje Maréchalovú za transfóbnu a sexistickú urážku.

Karla Sofía Gascón je muž a veľmi sa na neho podobá. Identifikuje sa však ako žena a tiež sa snaží “prezentovať” ako žena. Španielsky herec sa objavil vo viacerých televíznych seriáloch a filmoch - väčšinou menších - ale pretože naša kultúra v súčasnosti oslavuje klamstvo, Gascón získal spolu s tromi svojimi hereckými kolegami na filmovom festivale v Cannes cenu za najlepší herecký výkon za úlohu vo filme Emilia Pérez.

Tlač oslavovala toto ocenenie ako víťazstvo pre všetkých a oznámila, že Gascón je “prvým otvorene trans hercom, ktorý získal hlavnú cenu v Cannes.”Gascón so slzami v očiach venoval cenu “všetkým trans ľuďom, ktorí trpia, ” čo vyvolalo ďalšie nadšené pochvaly tlače a oslavy zo strany LGBT skupín.

“Zajtra sa objaví množstvo komentárov od hrozných ľudí, ktorí budú hovoriť to isté o nás všetkých trans ľuďoch, ” povedal. “Ale chcem skončiť s posolstvom nádeje. Všetkým z nich, rovnako ako Emília Perez, máme všetci možnosť zmeniť sa k lepšiemu, stať sa lepšími ľuďmi." ”Pre prípad, že by niekomu uniklo jeho posolstvo plné nádeje a povzbudenia, zakončil ho na hrozivej nôte: “Uvidíme, či sa vy, bastardi, zmeníte." ”

Ako zvyčajne, mnohí ľudia, ktorí si v skutočnosti nemyslia, že Gascón je žena, sa poslušne prihrali. S výnimkou Marion Maréchalovej, konzervatívnej političky a šéfky francúzskej straníckej listiny strany Reconquête! pre voľby do Európskeho parlamentu. Dňa 26. mája zverejnila svoju námietku na X:

Jej výrok v preklade znie: “Je to teda muž, kto dostane cenu za najlepšiu herečku v Cannes. Pokrokom pre ľavicu je vymazanie žien a matiek." ” Maréchal je konzervatívna katolícka politička, neter líderky strany Národné zjednotenie Marine Le Penovej a jedna z najzaujímavejších političiek vo Francúzsku — I pred niekoľkými rokmi som s ňou robil rozhovor o jej názoroch na celý rad sociálnych otázok a stretol som sa s ňou na protestoch farmárov’v Bruseli začiatkom tohto roka. Už roky je zarytou odporkyňou rodovej ideológie a jednou z mála francúzskych politikov, ktorí sú ochotní hovoriť nahlas.

V reakcii na to ju Gascón žaluje. Tu je možno vhodný čas spomenúť, že Gascón, ktorý má 52 rokov, do svojich 46 rokov žil ako muž, kým sa identifikoval ako žena.

Šesť LGBT skupín podalo na úrady sťažnosť na Maréchalovú za prehrešok “transfóbna urážka. Gascón na to nadviazal vlastnou právnou sťažnosťou za “sexistickú urážku na základe pohlavnej identity” falošnú ženu, ktorá obvinila blonďavého miláčika francúzskej pravice z falošného zločinu. (Zvážte iróniu, keď muž obviní ženu za to, že ho nazvala mužom, zo sexizmu. Ktokoľvek, kto by pred desiatimi rokmi vymyslel túto zápletku a predložil ju hollywoodskemu štúdiu, by sa mu vysmiali)

Obvinenie je vážne. Tridsaťštyriročná francúzska politička by mohla byť v prípade usvedčenia z “transfóbnej urážky” odsúdená na rok väzenia a hrozí jej pokuta vo výške “30 000 eur; ak by sa úrady rozhodli obviniť ju z “sexistickej urážky z dôvodu pohlavnej identity”, pokuta by bola nižšia, ale stále značná ”3 750 eur.

V rozhovore pre Radio France Internationale Maréchalová na právnu sťažnosť reagovala: “Nebude mi brániť, aby som naďalej hovorila to, čo je pravda. Byť ženou alebo mužom je biologická realita, či sa vám to páči alebo nie. Chromozómy XX alebo XY sa nedajú prekonať.”

Ako raz napísal G. K. Chesterton: “Čoskoro sa ocitneme vo svete, v ktorom bude možné vyčítať človeku za to, že povie, že dva a dva sú štyri, v ktorom sa budú ozývať zúrivé stranícke výkriky proti každému, kto povie, že kravy majú rohy, v ktorom budú ľudia prenasledovať kacírstvo, keď sa trojuholník nazve trojstranou, a obesiť človeka za to, že pobláznil dav správou, že tráva je zelená.”

Mal pravdu — až na to, že v dnešnej dobe to’zvyčajne býva žena, ktorú vyvolajú.