Disney a Hollywood proti deťom…

293
Kultúra smrti

 

PODPOR ODOBERAJ

 

Našim deťom bola vyhlásená vojna. A momentálne sa zdá, že prehrávame na celej čiare. Disney a Hollywood proti deťom…

Mikuláš Hučko
9. apríla 2022
    Revolúcia Spoločnosť    

 

! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Je potešiteľné, že slová maďarského premiéra Orbána pred referendom o tom, že „musíme zastaviť genderové šialenstvo a nesmieme nikomu dovoliť, aby nám vzal právo vychovávať naše deti“ boli odobrené v referende, ktoré sa uskutočnilo súčasne s parlamentnými voľbami. To znamená, že v Maďarsku deti nebude možné – predovšetkým v školách, v médiách a na verejných priestranstvách – ovplyvňovať genderovou ideológiou.

Zdroj: panoramio, Antonio Manfredonio / wikimedia commons

Problém je však v tom, že to ešte zďaleka nie je víťazstvo, pretože túto ideológiu presadzujú silní bojovníci bez morálnych ohľadov disponujúci prakticky neomedzeným množstvom peňazí a ohromnou vynaliezavosťou, ktorí sa len tak ľahko nevzdajú.

Ron DeSantis, guvernér amerického štátu Florida, sa dopustil v ich očiach nepredstaviteľného (zlo)činu: zakázal propagandu LGBT v triedach! Ide o zákon o „rodičovských právach vo vzdelávaní“ zakazujúci nevhodné vyučovanie o sexuálnej orientácii a rodovej identite žiakov v materskej škole až po tretí ročník (čo síce nie je ktoviečo, keď v Maďarsku je hranica, ak sa nemýlim, 18 rokov).

V skutočnosti ide o legislatívu zdravého rozumu, ktorá uznáva, že rodičia si vyhradzujú absolútne právo rozhodnúť, kedy a čo sa ich deti majú učiť o takýchto citlivých otázkach.

Kto proti tomuto zákonu vystúpil ako prvý? Spoločnosť Disney, roky známa svojou ponukou zdanlivo neškodných rodinných filmov. Tá vyhlásila, že sa bude usilovať o jeho zrušenie. Pretože ak „progresívne“ sily nemajú prístup k deťom, idú sa zblázniť a kričia o porušovaní ľudských práv. A spoločnosť Disney nie je vôbec zanedbateľný protivník. Je to mediálny gigant, ktorého príjmy v minulom roku presiahli 67 miliárd dolárov.

Ale nie všetko, čo sa blyští, je zlato – a skutočné zdravie spoločnosti sa nevypočítava len v dolároch, ale aj v tom, ako pomáha alebo škodí ľuďom, ktorým slúži. Mnohí z nás majú hrejivé a milé spomienky na sledovanie Disneyho filmov a rozprávok ako je Popoluška či Snehulienka a sedem trpaslíkov, alebo možno aj na rodinnú dovolenku v zábavnom parku Disney. Bohužiaľ, táto spoločnosť Disney je už dávno preč.

Walt Disney, 1946
zdroj: Store norske leksikon

Len málo spoločností prepadlo tak hlboko ako kedysi úžasný svet Disney (The Wonderful World of Disney) – ktorý je dnes všetko možné, len nie úžasný. Je to nechutné čítanie, ale musíme si uvedomiť, čo sa okolo nás deje a že naše deti sa stávajú terčom útokov.

Spoločnosť Disney vo svojich zábavných parkoch už roky uvádza tzv. Gay Days a už pred jedenástimi rokmi sa začali objavovať informácie, že v jej filmoch sa čoskoro objavia homosexuálne postavy a teraz sľubuje, že do konca roku 2022 polovica postáv bude z rasových alebo rodových menšín.

Mnohí producenti, scenáristi a textári klasických filmov o Disneyho princeznách boli sami otvorení a hrdí členovia homosexuálnej komunity. Autor piesní, ktorý bol všeobecne uznávaný ako hlavná sila Disneyho renesancie – Howard Ashman – zomrel vo veku 40 rokov na AIDS. Film Kráska a zviera, za ktorý získal posmrtne Oscara, je venovaný práve jemu. Jeho partner rovnakého pohlavia sa zapísal do histórie, keď v Ashmanovom mene prevzal cenu.

Popoluška s dvoma nevlastnými matkami? Bambi s dvoma otcami?“ Podľa jedného z veteránov Disneyho animátorov táto myšlienka nie je až taká prehnaná, ako by sa mohlo zdať. Andreas Deja, ktorý je homosexuál a pracoval na Kráske a zvierati, Aladinovi a Levom kráľovi, sa vtedy vyjadril, že spoločnosť Disney je otvorená myšlienke vytvoriť rodinný film s homosexuálnymi postavami. A dodal: „Napriek tomu, že Disney má vo svete povesť striedmej a konzervatívnej spoločnosti, je prekvapivo veľmi progresívna.

Nuž progresívna určite je (podobne ako Progresívne Slovensko a všetko ostatné, čo sa honosí svojou progresívnosťou). Väčšina západných korporácií a firiem robí všetko, čo je len v ich silách, aby vyhoveli tejto menšinovej aktivistickej skupine a podporila ju. Disney je len jednou z mnohých spoločností, ktoré realizujú radikálnu homosexuálnu agendu, čiže vedú vojnu proti viere a rodinným hodnotám.

Tvorcovia a propagátori populárnej kultúry nemajú čisté svedomie. Najmä Hollywood a zábavný priemysel vo všeobecnosti sa usilujú vyžmýkať z mladých ľudí všetky príjmy, ktoré len môžu, a na nejaké morálne ohľady kašlú. Na túto tému boli napísané celé knihy, takže to nie je nič nové. Ale z každého nového príkladu ešte stále behá mráz po chrbte.

Druhý príbeh nie je o nič lepší. Aj v ňom ide o priamy útok na naše deti a naše hodnoty. Súvisí s videohrami a s tým, ako sa čoraz častejšie ponúkajú deťom, pričom sú plné obsahu, ktoré ani dospelí nemôžu sledovať bez toho, aby im to (minimálne) duchovne neublížilo.

Väčšina rodičov považuje videohry za detskú zábavu. Mnohí ľudia, ktorí si kúpili videoherný systém Nintendo Wii, ho považujú za najnevinnejší zo všetkých. Pozerajú sa, ako na ňom ich deti hrajú hru „Super Mario Bros“, alebo sa pridávajú k nim pri hraní tenisu, golfu alebo bejzbalu s malými detskými postavičkami „Mii“ na Wii Sports.

Ako sa však vyjadril jeden šokovaný rodič:

Nikdy by mi nenapadlo, že tento herný systém bude zároveň aj nástrojom na sexuálne orgie. Reklama výrobcu hier (ktorého meno neuvádzame), propaguje novú hru pre Nintendo Wii a opisuje ju ako „sexy párty, hru, ktorá ponúka… zábavné, inovatívne a fyzické, niekedy až perverzné výzvy“. Čím viac priateľov pozvete na párty, tým pikantnejšia hra!

Najmä rodičia si musia uvedomiť, čomu sú ich deti vystavené v populárnej kultúre, či už ide o filmy, DVD, hudobné videoklipy, hry, oblečenie alebo čokoľvek iné. Mnohé z toho je jednoducho toxické a nebezpečné pre zdravie a pohodu našich detí. Informovanosť je prvý krok, ktorý je potrebný, ak chceme získať späť naše deti a naše rodiny od tých, ktorí ich chcú zničiť.

Svet Disney
zdroj: pixabay.com

Floridský guvernér DeSantis síce rozhodne vyhlásil, že Disney „neriadi tento štát“ a že mediálny gigant „prekročil hranicu“ a prisľúbil, že sa nebude podriaďovať veľkým korporáciám, ale Karey Burkeová, prezidentka spoločnosti Disney pre oblasť zábavy, sa nevzdáva. Je presvedčená, že ak sa deťom nebude propagandisticky vysvetľovať v škole, mali by sa im vymývať mozgy prostredníctvom zábavy od Disney. „Som matka jedného transrodového a jedného pansexuálneho dieťaťa“, povedala a zdôraznila, že je odhodlaná produkovať obsah s dostatočným zastúpením LGBTQIA postáv. Manažérka spoločnosti pre „rozmanitosť a inklúziu“ Vivian Wareová sa zasa pochválila, že spoločnosť prestala používať frázy „dámy a páni“ a „chlapci a dievčatá“ z oznamov v zábavných parkoch.

Disney je semeniskom sexuálnych radikálov. Na interných stretnutiach spoločnosti diskutuje o tom, ako preprogramovať predstavu malých detí o tom, čo je „normálne“. Zameriavanie sa militantných aktivistov na deti, ktoré chcú ktorí chcú pretvoriť na svoj radikálny obraz, trvá už desaťročia. Deje sa to všade: v školách, v médiách, v športe a zábave aj inde. Je tragické, že spoločnosť, ktorá si kedysi zakladala na rozvíjaní detskej fantázie a spájaní rodín, teraz otvorene vystupuje proti právam rodičov.

Americký konzervatívny komentátor Ben Shapiro to nedávno presne vystihol, keď napísal: „V súčasnosti cieľom detskej zábavy je viac indoktrinácia detí a mládeže radikálnymi rasovými a genderovými ideológiami, než skutočná zábava detí.

Výsledok?

Sanfranciský mužský homosexuálny zbor drzo spieva, že si idú pre naše deti. A celkom sa im to darí. Veď podľa najnovšieho prieskumu sa každý piaty Američan z generácie Z (narodený v rokoch 1997 – 2007) – čiže 21 % – identifikuje ako LGBT!

Budúcnosť nevyzerá ružovo. Boj o duše detí sa stupňuje a zdá sa, že prehrávame na celej čiare.

Ibaže sa prebudíme, vezmeme zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie vážne a budeme bojovať bez ohľadu na rany, ktoré pri tom utŕžime. Nepríjemnosti katechétu na strednej škole v Trenčíne sú iba nevinnou predohrou.

DISKUSIA k článku