Halloween

Autor varuje, že duch Jezábel je živý. Kresťania by mali brať čarodejníctvo vážne

991
Milko Kostovič
Kultúra smrti

Dr. Michael Brown bol v pondelok hosťom programu Newswatch, aby hovoril o vzostupe čarodejníctva v Amerike. Uviedol, že rýchly nárast čarodejníctva je veľmi reálny a desivý. Program Newswatch je možné sledovať každý pracovný deň na stanici CBN News Channel. Harmonogram vysielania si môžete pozrieť tu

Vo štvrtok si veľa dievčat v celej krajine oblečie čarodejnícky kostým pri príležitosti Halloweenu. 

Iba minulý týždeň niektoré média informovali, že sa zhromažďujú "tisícky čarodejníc", aby zoslali kúzlo na prezidenta Trumpa, ktoré mu má zabrániť v "poškodzovaní krajiny". 

Mali by kresťania brať čarodejnice a čarodejníctvo vážne? Alebo je to len ďalší príbeh, ako vystrašiť deti? 

Autor a rozhlasový moderátor Dr. Michael Brown hovorí, že nárast čarodejníctva v Amerike je skutočný a desivý. Vo svojej novej knihe s názvom Jezebel's War with America: The Plot to Destroy Our Country and What We Can Do to Turn the Tide, Brown hovorí, že duch kráľovnej Jezábel, neuveriteľne zlej a démonicky-kontrolovanej ženy z Biblie, v Amerike stále pôsobí. Brown to dokladá prudkým vzostupom čarodejníctva a bosoráctva naprieč krajinou. 

Pri výskume pre svoju knihu našiel Brown, ktorý je zakladateľom a prezidentom organizácií AskDrBrown Ministries a FIRE School of Ministry, niekoľko titulkov o čarodejníctve v modernej Amerike. Na tomto mieste spomenieme niektoré, o ktorých Brown informoval redakciu CBN News. 

  • Populácia čarodejníc v USA zaznamenala astronomický nárast
  • Najrýchlejšie rastúcim náboženstvom v Amerike je čarodejníctvo
  • Počet čarodejníc dramaticky stúpa naprieč USA v čase, keď mileniáli odmietajú kresťanstvo
  • Správa: Čarodejníctvo rastie v USA v čase poklesu kresťanstva 
  • V USA je teraz viac praktizujúcich čarodejníc ako kedykoľvek predtým 

Brown cituje niekoľko príkladov toho, ako sa duchu Jezábel, ženy známej svojim čarodejníctvom v 2. knihe kráľov Starého zákona Biblie, darí v Amerike, vrátane: 

  • Naše odvrátenie sa od jediného pravého Boha po modlách
  • Masívny vrchol pornografie a nemorálnosti
  • Militantný duch zabíjania detí, radikálny feminizmus
  • Agresívne hnutie LGBT
  • Náhly nárast čarodejníctva 

"Je tu žena Jezábel, manželka Achaba a dcéra pohanského kráľa," píše Brown. "Táto žena je už dávno mŕtva. A je tu duch Jezábel, znamenajúci démonickú moc, ktorý pôsobil skrz ňu a skrz jej náprotivok z Nového zákona. Takmer tisíc rokov po smrti Jezábel sa o nej Ježiš opätovne zmieňuje: 'Ale mám proti tebe, že trpíš ženu Jezábel, ktorá hovorí, že je prorokyňa, a učí a zvádza mojich služobníkov, aby smilnili a jedli mäso obetované modlám.' (Zjavenia 2:20)."

"A vzostup čarodejníctva v Amerike má všade napísané meno Jezábel - veľkými písmenami, jasne a zreteľne," uviedol Brown. "Všetky body sú prepojené. Vidíme to pred očami. Ahabova kráľovná je stále živá." 

"Keď som robil výskum pre knihu Jezebel's War with America, bol som ohromený, keď som sa dozvedel, že medzi mileniálmi je viac čarodejníc než medzi presbyteriánmi," povedal počas rozhovoru. "Nemôžeme ignorovať to, čo sa deje v duchovnej sfére."

Jeho kniha sa zameriava na skutočnosť, že duch biblickej postavy Jezábel nepôsobí len prostredníctvom fascinácie čarodejníctvom. Tento duch vplýva aj skrz radikálny feminizmus spojený s extrémnym potratovým hnutím a ďalšími duchovnými a kultúrnymi silami v snahe zničiť Ameriku. 

"Aj keď sa pozriete na fascináciu čarodejníctvom, najčítanejšími knihami v Amerike, šesť či sedem z top 10, sú dnes knihy o Harrym Potterovi," povedal Brown. "Sme svedkami masívneho nárastu tarotových kariet, o ktorých hovoria ľudia. A čo sa týka čarodejníc, tie sa pravidelne schádzajú, aby prekliali patriarchát či spútali prezidenta Trumpa." 

"A áno, niektoré z nich môžu iba kecať, môžu byť neškodné," pripustil. "No hovoríme o ľuďoch, ktorí sa zhromažďujú, vzývajú iné duchovné sily a sú militantní voči Biblii. Bojujú proti kresťanským hodnotám. Toto sa skutočne deje."

"Takže okno je otvorené dokorán, aby mohli prísť záplavy," uviedol Brown pre CBN News. "Máte tu ľudí, ktorí tvrdia, že sú 'kresťanské čarodejnice.' Duchovný boj je skutočný. Musíme sa vyzbrojiť. Musíme sa vydať proti duchu Jezábel. Taká je skutočnosť." 

Brown tiež ponúkol niekoľko návrhov na porazenie zla. 

"Po prvé, poďme sa vzdelávať. Poďme to pochopiť. A uvedomme si, že máme väčšie duchovné zbrane," vysvetlil. "Vyčistime si dom v našich životoch. Otvorili sme dvere v našich vlastných životoch zvádzaniu Jezábel a týmto alternatívnym duchovným pravdám a podvodom? A potom sa modlíme. Je to ultimátna duchovná zbraň."

"Používame slovo Božie," pokračoval Brown. "Obraciame sa k Bohu, aby sme obrátili srdce národa. Politika je dôležitá, ale jediné riešenie pre národ sa nachádza v kríži, ktorý objavíme v modlitbe a pôste. Pokánie v kostole, život týmto spôsobom dokáže poraziť Jezábel." 

 

 

DISKUSIA k článku