Nenarodené deti zažívajú väčšiu diskrimináciu než lesby a gejovia

1,939
Kultúra života


Namiesto výboru LGBTI potrebujeme skôr výbor za práva nenarodených 

Centrum pre bioetickú reformu (CBR) žiada podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, aby zriadil Výbor pre práva počatých detí namiesto navrhovaného Výboru pre práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb. Pre TASR to uviedla riaditeľka CBR Jana Tutková.

Dodala, že hromadnou pripomienkou tohto znenia sa Centrum zapojilo aj do medzirezortného pripomienkového konania. “Tzv. LGBTI osoby majú rovnaké práva ako ostatní, aj právo na manželstvo. Manželstvo je založené na kompatibilnosti sexuality muža a ženy. Naplnením a zmyslom ľudskej sexuality je celoživotný záväzok otvorený pre počatie detí. Sexuálne nekompatibilné obcovanie je nepochopením ľudskej sexuality a spoločnosť by ho nemala podnecovať. Obávam sa, že toto je však jasne deklarovaným cieľom tohto výboru,” vyhlásila Tutková.

Ohrozené sú podľa nej aj “práva dieťaťa na matku a otca”. „Umelo vytvárať deformované prostredie pre výchovu dieťaťa v homosexuálnych partnerstvách, ktoré majú niekoľkonásobne vyššiu mieru poruchovosti – domáce násilie, závislosti, depresie, HIV nákaza, atď. – ako tradičné rodiny, je neakceptovateľné,“ dodáva Tutková.

„Ak chce podpredseda vlády pre ľudské práva kráčať s vedeckým pokrokom, nech zriadi výbor pre počatých, ktorý zohľadní prínos nových technológií – ultrazvuku, videa, genetiky, ktoré potvrdzujú, že ľudské embryo je človekom s kontinuálnym rastom, jedinečným fenotypom, kompletným organizmom zodpovedajúcim jeho veku. Táto menšina ľudí v embryonálnom a fetálnom veku je obeťou genocídy – brutálnej diskriminácie v základnom práve na život.“ uzatvára Tutková, ktorá sa dlhodobo angažuje proti interrupciám.

 

DISKUSIA k článku