Wikipédia-zakázala-podporovať-tradičnú-rodinu-BM-svet-obr.-1024x934.png

Wikipédia zakázala podporovať tradičnú rodinu

262
Kultúra smrti

Vedenie portálu Wikipédia, ktorý je bezplatnou a voľne prístupnou online encyklopédiou pre širokú verejnosť, zakázalo svojim redaktorom vyjadrovať podporu tradičnému chápaniu manželstva a rodiny. Zároveň zakázalo prejavy averzie voči vzťahom medzi osobami rovnakého pohlavia.

Podľa christianpost.com dobrovoľníci, ktorí píšu a upravujú články na Wikipédii, už nemôžu uvádzať svoj postoj, ktorý by demonštroval názor, že manželstvo je zväzok len medzi mužom a ženou.

Toto rozhodnutie bolo urobené po tom, ako redaktor Adam Cuerden navrhol odstrániť jednu poznámku, ktorú nazval „zjavne homofóbnou“. Upozornil na pravidlá stránky, ktoré zakazujú publikovanie „nenávistného“ obsahu do „používateľských stránok“. Čoskoro nato navrhol stiahnutie ďalších podobných príspevkov vyjadrujúcich podporu tradičným manželstvám.

V máji tohto roku spoluzakladateľ Wikipédie, Larry Sanger uviedol, že princíp „neutrality“ je na Wikipédii „mŕtvy“.

Na pôvodnú politiku sa už dávno zabudlo a Wikipédia už nemá účinnú politiku neutrality,“ uviedol Sanger. Podľa neho sa teraz politika stránky zmenila a ľudia sú nútení vyhýbať sa „chybným hodnoteniam“. Táto predstava je podľa neho v priamom rozpore s princípom neutrality.

BM

DISKUSIA k článku