hoyla-usa-detroit-develaran-escultura-de-satan-en-lugar-secreto-20150722.jpg

Satanic Temple hrozí žalobou, ak sa na novej vlajke okrem Boha nespomenie aj satan

1,117
Zuzana Smatanová
Kultúra smrti

´Náboženská´ skupina Satanic Temple (satanov chrám) plánuje zažalovať štát Mississippi ak bude jeho nová vlajka obsahovať zmienku o Bohu, ale nie o satanovi.

Právny zástupca Satanic Temple, Marc J. Randazza napísal generálnej prokurátorke štátu Mississippi, Lynn Fitchovej, že "plánovaná nová vlajka, ktorá má nahradiť konfederačnú vlajku s vetou "In God We Trust" (Veríme v Boha), bude ekvivalentom "odstránenia jedného rozvratníckeho symbolu výlučnosti a jeho nahradením rozvratníckou frázou výlučnosti". Takýto plán, píše sa v liste, "neodstraňuje výlučnosť, ale ju skôr presúva z jednej skupiny na mnoho iných". A Randazza pokračuje: "Satanic Temple chce dať podnet, že ak sa na vlajku Mississippi umiestni náboženský slogan, mal by obsahovať aj zmienku o satanovi." Konštatuje, že "sedem princípov Satanic Temple sa viac zhoduje s hodnotami Mississippi, než Desatoro Božích prikázaní." Ich tretí princíp je: "Telo človeka je nedotknuteľné; každý si s ním môže robiť čo uzná za vhodné" a používajú ho hlavne na propagáciu potratov na požiadanie, čo je však prax, ktorá sa nezhoduje s hodnotami štátu akým je aj Mississippi, v ktorom guvernér práve podpísal zákon, zakazujúci potraty na základe pohlavia, rasy a postihnutia. 

List pokračuje: "Dokážeme si predstaviť, že niektorých obyvateľov Mississippi odradia slová "Veríme v satana" na štátnej vlajke, ale sme presvedčení, že budete nad našou požiadavkou uvažovať. Ak si však štát tak či onak presadí svoju výlučnú náboženskú frázu, budeme sa proti tomu všemožne stavať a hľadať právne cesty proti tomuto zákonu."

Aj country speváčka a mississippská rodáčka Faith Hillová naliehala na svoj domovský štát aby prepracoval návrh vlajky tvrdiac, že symbol Konfederácie je "priamym symbolom teroru voči našim Čiernym bratom a sestrám." 

 

DISKUSIA k článku