teplomer

 

LGBTI organizácie žiadajú peniaze od občanov, partnerom výzvy sa stala Slov. sporiteľňa

874
Kultúra smrti

Občianske združenia Iniciatíva Inakosť, Dúhový PRIDE Bratislava a divadlo NOMANTINELS odštartovali výzvu Za farebnú kultúru. Urobili tak v dôsledku zamietnutia žiadostí o dotácie na podporu znevýhodnených skupín a zverejňujú výzvu na finančnú podporu kultúrnych aktivít LGBT ľudí na Slovensku, pričom ministerstvo dotačne podporilo iné, reálne znevýhodnené skupiny. Agentúru SITA ďalších snahách LGBTI informovala Iniciatíva inakosť.

Iniciatíva Inakosť, Dúhový PRIDE Bratislava a divadlo NOMANTINELS už desaťročie realizujú množstvo aktivít, ktorými pomáhajú zlepšovať život LGBT komunite. Dôležitou súčasťou ich práce sú aj aktivity v oblasti kultúry s cieľom búrať bariéry a priblížiť LGBT menšinu slovenskej verejnosti. Organizovať tieto aktivity by nebolo možné bez finančnej podpory verejnosti, firiem a organizácií, ale ani bez dotácií a príspevkov štátu.

„Žiaľ, v aktuálnom roku sa nám napriek kladným odporúčaniam odbornej komisie nepodarilo získať dotácie z ministerstva kultúry v rámci programu na podporu znevýhodnených skupín. Preto sme oveľa viac ako inokedy odkázaní na podporu verejnosti a uchádzame sa o ňu práve touto výzvou,“ vysvetlil výkonný riaditeľ Iniciatívy Inakosť Martin Macko.

Detaily výzvy sú dostupné na stránke www.zafarebnukulturu.sk. Výzva sa uskutočňuje prostredníctvom darcovského portálu darujme.sk. Prispieť je možné platbou kartou, prevodom na účet či cez platobné brány vybraných bánk alebo aj cez Paypal. Partnerom výzvy sa stala Slovenská sporiteľňa, ktorá avizuje, že zdvojnásobí vyzbieranú sumu.

DISKUSIA k článku