teplomer

 

Virginia_Gov._Ralph_Northam_GettyImages_1024_512_75_s_c1.jpg

Vláda Virgínie podporuje infanticídu živých detí po neúspešných potratoch

1,165
Milko Kostovič
Kultúra smrti

Guvernér Virgínie Ralph Northam dnes ráno naznačil, aby návrh zákona, ktorý umožňuje potrat až do okamihu narodenia, tiež umožnil lekárom odmietnuť resuscitáciu novorodenca po neúspešnom potrate, „ak si to želajú matka a rodina“.

"Je to čistá infanticída," napísal o týchto komentároch Ben Shapiro na portáli Daily Wire.

Northam, bývalý pediatrický neurológ, odpovedal v rozhlasovej stanici Spýtajte sa guvernéra na otázku o kontroverzii, ktorá bola vyvolaná počas prejednávania návrhu. Delegátka Kathy Tran obhajovala návrh zákona umožňujúci potrat pre ženy, u ktorých už prebieha pôrod. 

Northam označil tieto spory za "nafúknuté"

Ďalej vysvetľoval, čo by sa stalo v situácii ženy žiadajúcej potrat, ktorá by už rodila. 

"Takže v tomto konkrétnom príklade, ak matka bude rodiť, môžem vám povedať presne, čo by sa stalo: dieťa sa odrodí; o dieťa bude postarané; dieťa bude resuscitované, ak si to budú želať matka a rodina, a potom bude prebiehať diskusia medzi lekármi a matkou," uviedol. 

Shapiro nazval tento návrh ako "čisté zlo". 

"Northam hovorí konkrétne o pôrode živého dieťaťa a potom sa pýta matky, či by malo prežiť alebo nie. To nie je argument o antikoncepčnej tabletke. Nie je to argument o tom, či plod cíti bolesť. Toto je vyhlásenie, že hotový kojenec, živý, by mal byť zavraždený, ak tak povie matka," napísal. 

Počas včerajšej diskusie na výbore o návrhu zákona hlavný navrhovateľ pripustil, že opatrenie umožní potrat dojčiat aj pri dilatácii. 

Pri otázke: "Ako neskoro v treťom trimestri by mohol lekár vykonať potrat?", demokratka Kathy Tran zo Severnej Virgínie odpovedala: "počas tretieho trimestru" a dodala: "Tretí trimester vedie až k štyridsiatim týždňom." 

"Kedy je jasné, že sa žena chystá porodiť?" spýtal sa predseda výboru Todd Gilbert. Dokonca aj keď "má fyzické príznaky, že ide rodiť?" spýtal sa Gilbert. "Keď má dilatáciu?"

"Môj návrh to umožní, áno," odpovedala Tran. 

Známy ako Zrušujúci zákon, Virginia House Bill 2491 odstraňuje súčasné obmedzenia týkajúce sa neskorého prerušenia tehotenstva.

"V nadväznosti na radikálnu expanziu potratov na požiadanie v New Yorku, návrh delegátky Tran odhaľuje s alarmujúcou jasnosťou to, za čím si stojí moderná Demokratická strana a aký program predstavuje národu - potraty na požiadanie, až do okamihu pôrodu a dokonca aj potom," uviedla vo vyhlásení vydanom dnes ráno Marjorie Dannenfelser, predsedkyňa organizácie Susan B. Anthony List. 

"Táto pozícia je nezlučiteľná s presvedčeniami, hodnotami a túžbami drvivej väčšiny Američanov,“ dodala.

 

 

DISKUSIA k článku