Obama poslal svadobné blahoželanie homosexuálnemu páru

8,672
Kultúra smrti

BROOKLYN, New York, 21. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Homosexuálny pár v New York povedal, že dostal formálne blahoželanie k sobášu od prezidenta Obamu, ktorý sa vo svojich verejných vyhláseniach stavia proti zmene definície manželstva.

Matt Katz a Aaron Lafrenz z Brooklyna v New Yorku boli medzi prvými homosexuálnymi pármi, ktorí toto leto dostali povolenie k sobášu v New Yorku. Tento týždeň ponúkli médiám fotografiu blahoželania podpísaného Barackom Obamom s pečiatkou Bieleho domu, ktoré prišlo do ich poštovej schránky tento mesiac.

Píše sa tam: „Blahoželám Vám k tejto významnej udalosti. Michelle a ja dúfame, že budete požehnaní láskou, smiechom a šťastím.  Váš zväzok označuje začiatok celoživotného partnerstva, ktoré zažívate v radosti spoločného života.”

Katz pre ABC News povedal, že ich rodinný priateľ počul, že Obama požiadal o prijatie zákona o manželstve v New Yorku a preto poslal páru list. Biely dom ABC News autenticitu listu potvrdil.

Katz povedal, že sa domnieval, že list bol pravdepodobne aspoň trochu politicky motivovaný. „Myslím si, že sa o to snažil (o podporu), ale nevyčítam mu to,” povedal Katz pre ABC. „V tejto chvíli to nie je nevyhnutne trik, ale Obama nesmie z dôvodov zastávania svojho verejného úradu nikomu straniť, takže toto je možno jeho spôsob ako zažmurkať na homosexuálne publikum v New Yorku a povedať, že skutočne potrebujem vaše hlasy.”

Obama sa uchádzal o priazeň lobby pre práva gayov pri niektorých témach počas svojho prezidentského obdobia, ako bola otvorená homosexualita v armáde a  zákony proti diskriminácii v zamestnaní. Avšak ostal zdržanlivý voči požiadavkám ukončiť ochranu federálneho manželstva tvrdiac, že jeho názory na otázku manželstva sa vyvíjajú.

Počas zbierky v New Yorku, keď štátni zákonodarcovia boli na pokraji zmeny definície manželstva, Obama sympatizoval s homosexuálnymi aktivistami. Povedal však, že zákon na ochranu manželstva nemôže byť okamžite zrušený, pretože demokratický proces nebol vždy príjemný.

DISKUSIA k článku