Homosexuálny pár zosobášili po chirurgickej operácii zmeny pohlavia jedného zo ženíchov

4,954
Kultúra smrti

CLWYD, Wales, 22. november 2011 (LifeSiteNews.com) - Dvaja Briti prezlečení do ženských šiat uzavreli "manželský" zväzok po tom, čo jeden z nich nedávno podstúpil operáciu pohlavných orgánov. Informovalo o tom spravodajstvo Daily Mail.

65 ročný Paul Bishop alias "Jenny Anne" a 68 ročný Alan Heart alias "Elen" fungovali predtým v normálnych rodinách s manželkami a deťmi. Svoj vzťah začali v roku 2004, kedy už boli obaja rozvedení, a dodnes fungujú ako prezlečený lesbický pár.

Britské zákony zväzky homosexuálov síce nepovoľujú, akceptujú však "nové pohlavie", ak dotyčný podstúpi operáciu polavných orgánov. Bishop podstúpil chirurgický zákrok ešte v minulom roku, nasledovalo zväčšenie pŕs a zoženštennie črtov tváre. Pár "zosobášila" v Manchestri Metropolitná komunitná cirkev (Metropolitan Community Church).

Bishop bol pred rozvodom v roku 2000 ženatý 31 rokov, Heart sa rozviedol dvakrát, pričom jeho druhé manželstvo trvalo dvadsať rokov. S manželkou mali 3 deti. Podľa informácií Daily Mail "muži" v súčasnosti prevádzkujú útulok pre ľudí, ktorí prešli zmenou pohlavia. Organizujú školenia pre poskytovateľov verejných služieb, ktorých cieľom je zvýšenie povedomia o transexuáloch.

 

DISKUSIA k článku