Rusko bojuje proti potratom, do krajiny priviezli relikviu "plodnosti"

4,960
Kultúra života

PETROHRAD, 26. október 2011 (LifeSiteNews.com) - Ruský premiér Vladimír Putin sa 20. októbra osobne zúčastnil privezenia pravoslávnej relikvie Panny Márie na petrohradské letisko gréckymi mníchmi z kláštora Vatoped na vrchu Athos. 

Relikviou je pás, ktorý, ako sa hovorí, nosila Panna Mária, Ježišova matka, a ktorému sa pripisuje spojenie so zázračnými obnoveniami plodnosti.

Pás Bohorodičky, ako sa oficiálne nazýva, by mal ostať v Petrohrade štyri dni a následne bude mesiac putovať po celej krajine.

Predstavitelia ruskej pravoslávnej cirkvi pre francúzsku tlač vyhlásili, že relikvia poputuje aj do tehotentských centier, kde získavajú poradenstvo ženy zvažujúce potrat.

Pravoslávni kresťania, rovnako ako aj katolíci a veriaci koptskej cirkvi veria, že Boh môže konať zázraky prostredníctvom predmetov, ktoré používali alebo nosili svätí.

Na relikviu sa prišli pozrieť stovky žien. Pravoslávni kňazi pri príchode vykonali obrad uctenia.

Podľa informácií od AsiaNews, cestu naplánoval riaditeľ Štátnej železnice Vladimír Yakunin. Uviedol: "Jedným z dôvodov, prečo sme požiadali Vatopedský kláštor o prinesenie posvätného pásu do Ruska, je demografická situácia našej krajiny. Dúfame, že pomôže povzbudiť záujem o duchovné a rodinné hodnoty v našej spoločnosti."

LifeSiteNews pred pár dňami prinieslo správu, že ruský parlament, po desaťročiach demografického poklesu, hlasoval za obmedzenie potratov vo väčšine prípadov počas prvých dvanástich týždňov tehotenstva.

Celková populácia v Rusku od roku 1992 klesla o 2,9%. Ruský priemer je 1,4 dietaťa na pár. Predtým to bolo 2,1 dieťaťa. Problémom je tiež nižší priemer veku úmrtia, najmä u mužov.

DISKUSIA k článku