Skupina za práva homosexuálov odsudzuje protesty v Madride

4,234
Kultúra života

MADRID, 26. august 2011 (LifeSiteNews.com) - Jedna zo španielskych vedúcich homosexuálnych organizácií, Konfederácia lesbičiek, gayov, bisexuálov a ľudí so zmeneným pohlavím (COLEGAS) uverejnila vyhlásenie, v ktorom odsudzuje bozkávanie na verejnosti a ostatné formy protestu homosexuálov proti pápežovi a katolíkom na nedávnych Svetových dňoch mládeže (SDM) v Madride.

Organizácia vydala úradnú správu, ktorá nielen že odsudzuje toto vulgárne správanie, ale vyzýva k "okamžitému prepusteniu" vládnej delegátky, Dolores Carriónovej, ktorá protesty povolila.

Organizácia tiež poukázala na rozdiely medzi homosexuálmi a katolíckou cirkvou v otázkach sexuálnej morálky a používania prezervatívov. Napriek všetkému ich však vyčínanie homosexuálov mrzí. "Nemôžeme sa len tak v tichu preniesť cez násilie páchané na niektorých pútnikoch."

"Či už ich posolstvo akceptujeme alebo nie, prišli v mieri, aby verejne oslávili svoju vieru."

Podľa COLEGAS sú homosexuálni protestujúci, ktorých  "bohato dotuje verejná správa", v skutočnosti "silne antiklerikálni a chcú vnucovať svoj unikátny spôsob vnímania života, pričom nedávajú priestor alebo slobodu náboženstvu, a to nie len vo vládnom, ale ani v žiadnom inom aspekte verejného života."

Prezident COLEGAS, Rafael Salazar, v rozhovore pre La Vanguardia počas udalosti SDM konštatoval, že "niektorí členovia homosexuálnych skupín, ktorí bezdôvodne provokujú bozkávaním na verejnosti a rozdávaním prezervatívov účastníkom SDM sú presne tí, ktorí na druhej strane požadujú rešpekt, toleranciu a akceptovanie."

"Aká by bola ich reakcia, keby vláda súhlasila s protestami počas homosexuálneho pochodu po Plaza de Chueca a nerešpektovala by ich odlišné názory na homosexualitu a manželstvo?" pýtal sa Salazar. Dodal, že by bol náramne zvedavý, či by mali títo "hrdinovia" drzosť provokovať napríklad v mešitách, keď si to môžu dovoliť ku katolíkom.

Katolícke spravodajstvo a blogy vyslovili sťažnosti, že pútnici boli zo správania homosexuálov a iných anti-katolíckych skupín otrávení. Častovali ich totiž hlúpymi nadávkami, verejným bozkávaním pred ich zrakmi a sľubmi "podpáliť" národnú biskupskú konferenciu.

DISKUSIA k článku