Kardinál Pell hlásal pro-life myšlienky na Svetových dňoch mládeže

4,188
Kultúra života

MADRID, Španielsko, august 2011 (LifeSiteNews.com) - Organizátori hlavného pro-life festivalu na Svetových dňoch mládeže v Madride si prednedávnom s potešením vypočuli slová slávneho pro-life vodcu, austrálskeho kardinála Georga Pella.  

"Kardinál Pell je svetovo uznávaný pro-life vodca, ktorý už dlho a nekompromisne zastáva ochranu ľudského života. Veľmi nás teší, že toto dôležité posolstvo zanechal spolu s výskumnou novinárkou Lilou Roseovou a ďalšími skvelými rečníkmi aj v Madride," povedala Íde Nic Mhathúnová, hovorkyňa pre írsku pro-life skupinu Youth Defence.

Festival Viva la Vida! sa uskutočnil 17. augusta v kultúrnom centre v Madride. Jeho úlohou bolo zaujať stovky mladých pro-life aktivistov a vodcov. Tí mali možnosť vypočuť si hudobné skupiny ako Scythian, Ooberfuse, Elation Ministries či L´Angelus, ktorí svojimi skladbami roztancovali obrovskú masu ľudí.

Členovia organizácie Youth Defence poznamenali, že úlohou festivalu je vybudovať rastúcu spoluprácu a silu mladých pro-life skupín, ktoré získavajú nových účastníkov po celej Európe a zvyšku sveta. Chceli by poskytovať zázemie viac ako dvanástim pro-life skupinám zo Španielska, Austrálie, Nemecka, Poľska, Belgicka, Írska, USA a ostatných krajín a ísť zároveň príkladom ako vzrušujúca a pozitívna oslava života, ktorej cieľom je podporiť pro-life činnosť.

Kardinál Pell v Sydney a Melbourne založil "úrad života" a varoval taktiež pred morálnym relativistickým postojom "vo veci sexuality a otázok života a smrti". Poukázal, že existujú základné morálne pravdy, ktoré môže ktokoľvek objaviť prostredníctvom rozumu, "pravdy, ktoré sú obsiahnuté v prirodzenom zákone a potvrdené Ježišom Kristom v desiatich prikázaniach". Jednou z týchto právd je "Nezabiješ. Nezničíš nevinný ľudský život. Každá ľudská bytosť má právo žiť," dodal kardinál.

"Svetové dni mládeže sú v katolíckom kalendári obrovskou udalosťou," povedala Nic Mhathúnová. "Sme na tejto akcii usporiadateľmi pro-life konferencie a poskytujeme zároveň platformu pro-life skupinám celého sveta, pretože chceme zdôrazniť slová pápeža, že je nehyvnutné, aby celá spoločnosť bránila právo na život. Vyzval pútnikov, aby sa do tejto akcie zapojili a festival svoju úlohu splnil: oslavujeme život a žiadame všetkých, aby sa k nám pripojili a bránili ho."

Hovorkyňa Youth Defence komentovala, že cieľom konferencie bolo spojiť tisícky mladých účastníkov Svetových dní mládeže, ktorí mali možnosť dostať špeciálne kartičky "call to action" (povolaní konať) so slovami pápeža Benedikta a webovými stránkami pro-life skupín po celom svete.

"Sme tu, aby sme budovali, navrhovali a zdieľali myšlienky," povedala Nic Mhathúnová. "Potrat je ľudským právom súčasnej generácie a my potrebujeme byť informovaní, inšpirovaní a motivovaní obraňovať život."

Festival je jednou zo sérií Viva la Vida udalostí, ktoré Youth Defence organizuje za posledné roky. Oslovil vodcov a aktivistov mladých pro-life skupín a prispel k podstatnému nárastu práv pro-life aktivizmu v Európe.

DISKUSIA k článku