Potvrdené: Vatikán volá mexického biskupa do Ríma kvôli spájaniu s pro-interrupčnými/homosexuálnymi skupinami

5,707
Kultúra smrti

Saltillo, 12. augusta, 2011 (LifeSiteNews.com) - Biskup Raul Vera López z diecézy Saltillo v Mexiku sa koncom augusta alebo začiatkom septembra stretne s vatikánskymi funkcionármi, aby prediskutovali jeho príslušnosť v homosexuálnej organizácii, ktorá prijíma „homosexuálny“ životný štýl a toleruje homosexuálne vzťahy.

Hovorkyňa diecézy Maria Arriagová včera French Press Agency (AFP) potvrdila stretnutie.

Biskup bude cestovať do Ríma, aby „odpovedal na otázky, ktoré mu budú klásť ohľadom práce, ktorú momentálne vykonáva s komunitou v San Aelredo,“ povedala Arriagová agentúre.

Dodala, že „doteraz to bol jediný motív návštevy. Keď tam bude, je možné, že sa bude diskutovať aj o iných témach.“

Arriagová tiež tvrdila, že Vera López „poprel, že sa vyslovil v prospech interrupcie, ako tvrdia jeho kritici, ktorí ho spochybňovali kvôli pýtaniu milosti pre chudobné domorodé ženy uväznené pre interrupciu v niektorých mexických štátoch,“ oznamuje AFP.

Zdá sa, že toto vyjadrenie je reakcia na nedávne články LifeSiteNews, odhaľujúce biskupovo vedúce postavenie v dvoch skupinách, ktoré sa podieľajú na sieti pro-interrupčných skupín „ľudských práv,“ a ktorých názvy sa objavujú na dokumentoch požadujúcich dekriminalizáciu a vládne poskytovanie interrupcie.

V nedávnom rozhovore s Vera Lópezom sa biskup javil ako obhajca dekriminalizácie interrupcie. Hovorca jednej zo skupín, organizácie Fray Bartolomé de las Casas Center for Human Rights, uznal, že skupina podporuje vládne poskytovanie interrupčných služieb.

Biskup bol pod vatikánskym starostlivým dohľadom po odhalení, že skupina, pomenovaná po anglickom mníchovi svätom Aelredovi, nesúhlasí s katolíckym učením o ľudskej sexualite a organizuje akcie, ktoré podporujú homosexuálnu subkultúru.

Hoci LifeSiteNews ako prvá dokumentovala aktivity skupiny v roku 2008, až nedávna reportáž katolíckej tlačovej agentúry ACI Prensa pritiahla pozornosť cirkevných autorít, majúcu za následok vyšetrovanie.

Vera López sa podľa neoverených správ stretne s kardinálom Marcom Ouelletom, prefektom Kongregácie pre biskupov.

DISKUSIA k článku