Poslanec zo Severného Írska varuje pred prenasledovaním kresťanov v Británii

6,688
Kultúra smrti

WESTMINSTER, 30. Máj, 2011 (LifeSiteNews.com) – Kresťania po celom svete sú aj v 21. storočí napádaní. ,,Najhoršie zločiny proti ľudskosti v 20. storočí boli spáchané ateistickými ideologickými režimami a nie kresťanstvom," povedal minulý týždeň poslanec Severného Írska. Poslanec David Simpson z Upper Bann (pozn. prekl.-volebný obvod), v debate v poslaneckej snemovni 24. mája rázne dementoval časté vyhlásenia sekularistických aktivistov, že kresťanstvo stálo za najhoršími zločinmi v svetovej histórii.

Simpson svojimi pripomienkami reflektujúcimi výstrahy pápeža Benedikta pred ,,agresívnym sekularizmom” varoval už počas minuloročnej septembrovej návštevy v Británii. Pripomenul najmä globálnu vlnu násilného prenasledovania kresťanov tak agresívnymi ateistickými štátmi ako Čína, Severná Kórea a Vietnam, ako aj moslimskými krajinami ako Pakistan a Saudská Arábia.

Simpson vyzval k ,,diplomatickému a politickému tlaku” na Pakistan a iné krajiny, kde sú kresťania otvorene prenasledovaní, ,,buď individuálne alebo cez organizácie ako NATO, EU a OSN.”

,,Nie je pravda, že náboženstvo je veľkým prenasledovateľom, zdrojom a podstatou všetkých veľkých svetových strastí. Rovnako by sme mohli vyvodiť všetky druhy brutality, neľudskosti, násilia a smrti z ateizmu, ktorý bol ustanovený ako viera štátu. Kresťania po celom svete sú násilne prenasledovaní,” dodal.

Podľa neho sa v Británii nenásilné potláčanie občianskych práv kresťanov stáva až príliš samozrejmým: ,,Nemusíme ani opustiť naše krajiny, aby sme zakúsili prenasledovanie kresťanov. Stačí sa pozrieť k nášmu zadnému vchodu. V Spojenom Kráľovstve to v politickej praxi vyzerá, že si ľudia môžu proti kresťanom dovoliť všetko, čo chcú. Kritizovať alebo rúhačsky používať meno Kristus, hlavne nech neurazia Islam. Je to smutné, pretože táto krajina je založená na občianskej a náboženskej slobode pre všetkých.”

V posledných rokoch vyšli na povrch početné prípady, v ktorých boli ohrozené občianske slobody Britských kresťanov, ktorí sa verejne postavili proti homosexualite, ,,sexuálnej výchove” a potratom, alebo tých, ktorí sa jednoducho snažili zdieľať svoju vieru s inými.

V súčasnosti sa zvyšuje počet násilných útokov na kresťanov po celom svete, tak od moslimských militantov ako aj ateistických ideologických štátov. Iba mizivé množstvo týchto prípadov sa dostane cez mainstreamovú tlač do verejného povedomia.

V Číne, Barme, Severnej Kórei a Vietname je pre kresťanov neraz bežné obrovské utrpenie či násilná smrť. V bývalom sovietskom bloku vrátane Bieloruska sú násilie, prenasledovanie a väznenie bežnou vecou.

Simpson tiež spomenul Nigériu, člena Commonwealthu, ktorá prijíma obrovskú dotačnú výpomoc od Británie, kde moslimskí militanti  pred všeobecnými voľbami zmasakrovali stovky kresťanov. Ako uviedol: ,,Nigéria je naďalej svedkom vlny násilia proti kresťanom. Nigérijské úrady sa tak veľmi ponáhľali, aby zakryli rozsah masakra, že zorganizovali masové pohreby obetí takmer ihneď po útokoch. Tisíce kresťanov utekajú pred násilím i v západnej časti Etiópie,” kde podľa slov poslanca moslimskí extrémisti podpálili približne 55 kostolov a tucet domovov pri meste Jimma, v západnom regióne Oromia.

,,Podľa správ je veľký počet kresťanov vraždených a násilne prenasledovaných v Somálsku, Sudáne a Zimbabwe," tvrdí Simpson a pokračuje: ,,V Pakistane boli povestné zákony o rúhaní použité ako zásterka na ospravedlnenie násilných útokov.” V Iráne totiž čelí Ortodoxná cirkev prenasledovaniu a protestantské skupiny sú pod tlakom prenasledovaniu, pričom sú považovaní za nepriateľov štátu.”

V príhovore neobišiel ani exodus starobylej kresťanskej komunity z Iraku od pádu Saddáma Husseina, kde podľa neho : ,, ...viac ako polovica Irackej kresťanskej populácie v dôsledku násilného utláčania musela opustiť svoje domovy alebo dokonca aj krajinu. Prenasledovanie Irackých kresťanov," poznamenal, ,,zahŕňalo stínanie hláv a križovanie."

,,Praktizovanie kresťanstva je úplne zakázané a prísne trestané v mnohých arabských štátoch, vrátane Kuwaitu, Sýrie, Jemenu a Saudskej  Arábie. Aj indická prezidentka nedávno vyjadrila svoje rozhorčenie nad vzostupom násilného prenasledovania kresťanov, najmä v štátoch ako Karnataka a Orissa. Hinduistickí extrémisti v Indii sú zodpovední za zverstvá proti kresťanom," povedal, ,,vrátane vrážd, únosov, núteného manželstva, pálenia kostolov a násilného odstraňovania ľudí z ich domovov. Viac ako 56 000 ľudí bolo vysídlených. Niekoľko tisíc kresťanov bolo varovaných, že domov sa môžu vrátiť len ak konvertujú na Hinduizmus.”

V čase sociálneho a politického napredovania v mnohých arabských krajinách, známeho tiež ako ,,Arabská Jar,” sa vynárajú skupiny, ,,ktoré chcú zneužiť tento vývoj na založenie puristickej spoločnosti. V nej by sa už aj tak zlá situácia iných náboženských skupín ešte zhorší." Spomínajúc na sovietsky a čínsky komunizmus Simpson pripomína masové deportácie a vyvražďovanie civilných obyvateľov, umelo vytvorený hladomor a masové otroctvo pod agresívnymi ateistickými režimami Vladimíra Lenina, Josifa Stalina alebo Mao Tse-tunga. Pri zmienke Kambodžského komunistického diktátora Pol Pota, poukazuje na ,,vražedné polia,” kde bolo vyvraždených 25 až 30 percent kambodžskej populácie v mene ateistických ideológií. 

,,Pri Stalinovom ´Ruskom holokauste´ nemôžeme zabudnúť na ´pracovné tábory a utrácanie postihnutých´, pri ktorých sa obete počítali na desiatky miliónov a ľudia boli pokladaní iba za tovar na využívanie a spotrebu v záujme štátu. Nemali by sme zabudnúť na utláčanie náboženstva, vrátane takzvaných náhodných vrážd ľudí, ktorí vyznávajú vieru,” uzatvára svoju reč írsky poslanec David Simpson.

DISKUSIA k článku