Osemročný chlapec sa modlí k Najsvätejšej sviatosti, získava uzdravenie pre svoju rodinu

4,879
Matej Trančo
Kultúra života

Patricio Hileman, kňaz zodpovedný za výstavbu kaplniek večnej adorácie naprieč celou Latinskou Amerikou, sa podelil o dojemnú výpoveď Diega, osemročného mexického chlapca ktorého viera v Najsvätejšiu sviatosť zmenila situáciu jeho rodiny poznačenej problémami spojenými s domácim násilím, alkoholizmom a chudobou.

Príbeh sa udial v Méride, hlavnom meste Yucatanu v Mexiku a to priamo v prvej kaplnke večnej adorácie ktorú tu postavili Misionári Najvätejšej sviatosti Panny Márie.

Otec Hileman povedal pre ACI Group, že ho malý chlapec počul kázať o tom, že "tých, ktorí sú ochotní bdieť za úsvitu, Ježiš požehná stokrát viac."

"Tiež by som povedal, že Ježiš svojich priateľov pozýva k svätej hodine a že by sa ich taktiež opýtal: 'Nemôžete byť počas tejto hodiny so mnou?'" spomínal argentínsky kňaz.

Chlapec sa vďaka jeho slovám rozhodol začať svoju stráž o 3:00 ráno a bolo to niečo čo prirodzene upútalo pozornosť jeho matky, ktorej chlapec vysvetlil že tak koná, pretože "Chce aby ocko prestal piť a aby už viac neboli chudobní".

Počas prvého týždňa mu matka robila spoločnosť. V druhý týždeň Diego pozval svojho otca.

"O mesiac neskôr sa začali zúčastňovať na večnej adorácii a otec sa priznal, že zažil Ježišovu lásku a bol vyliečený." Hneď nato priznal aj to, že "sa počas týchto svätých hodín znova zaľúbil do svojej manželky,“ povedal Hileman. "Otec prestal piť a hádať sa s manželkou a taktiež boli schopní výjsť z chudoby. Vďaka viere osemročného chlapca bola uzdravená celá rodina."

Toto je jedno z viacerých svedectiev (o obráteniach), ktoré sa podľa Hilemana často dejú v kaplnkách večnej adorácie, iniciatíve Misionárov Najsvätejšej sviatosti Panny Márie, komunite ktorú založil. "Prvým prikázaním večnej adorácie je nechať sa objať Ježišom," povedal otec Hileman počas svojej návšetvy Chile. "Je to miesto kde sa učíme odpočinku v Ježišovom srdci."

Kňaz vysvetlil, že táto iniciatíva začala v roku 1993 v španielskej Seville kedy Sv. Ján Pavol II vyjadril svoju túžbu aby "každá farnosť sveta mohla mať kaplnku večnej adorácie kde by mohol byť Ježiš vystavený v Najsvätejšej sviatosti, v úschove slávnostne uctievanej vo dne i v noci bez prerušenia." Hileman taktiež spomínal, že "Sv. Ján Pavol II strávil adoráciou šesť hodín denne, písal dokumenty priamo pred vystavenou Najsvätejšou sviatosťou a raz týždenne strávil adoráciou celú noc. Toto je tajomstvo svätých, toto je tajomstvo Cirkvi: otvoriť sa a byť spojený v Kristovi."

Nájdi nás na FB: ZA KRESTANSKE SLOVENSKO. Čo si myslíte o téme? Napíšte nám do FB komentov.