OSN chce redukovať obyvateľstvo Nigérie!

5,627
Kultúra smrti

26. máj 2011 (LifeSiteNews.com) - Populačný fond OSN začiatkom mája zverejnil údaje o prudkom náraste nigérijskej populácie zo 160 miliónov tohto roku na 730 miliónov do roku 2100. Tento počet obyvateľov prevyšuje už len India a Čína.

V nadväznosti na tieto ohromujúce čísla Dr. Jeffrey Sachs, špeciálny poradca generálneho tajomníka OSN, vyjadril svoje znepokojenie a potrebu nových metód kontroly populácie v západoafrickej krajine.  

"Nie je to zdravé. Nigérijské rodiny by nemali mať viac ako tri deti," povedal Sachs pre agentúru AFP.

Dr. Sachs je okrem iného aj vedúci Inštitútu Zeme, Projektu milénia a autorom populárnej knihy "The End of Poverty" (Koniec chudoby). Ako zástanca kontroly populácie si vybudoval dobrú pozíciu. Nedávno Americká liga za život odhalila jeho spojenie s americkou asociáciou, ktorá zahŕňa tiež spoluprácu s americkou katolíckou charitou, Katolíckou kampaňou za rozvoj ľudstva, Služby pomoci a Americkou konferenciou katolíckych biskupov.

Sachsovo vyhlásenie bolo odrazovým mostíkom pre Isaaca Oga z nigérijskej Federácie plánovaného rodičovstva, ktorý dodal, že kontrola populácie v krajine je žiadúca. Pre Nigérijčanov bude redukcia rodín pomerne náročná.

Podľa štatistík OSN, ktoré zväčša bývajú nafúknuté, zomrie v Nigérii denne počas tehotenstva alebo pôrodu okolo 145 žien.

V súčasnosti vedú Nigérijčania medzi sebou spory ohľadom kontroly populácie. Tvrdia, že tým sa ich problémy ako zdravie matiek a detí, chudoba a nezamestnanosť, nevyriešia.

"My Nigérijčania máme veľkú radosť z veľkých rodín," povedal Chinwuba Iyizoba, elektrotechnik z mesta Enugu. "Afričania milujú deti."

"Rastúca a prosperujúca nigérijská ekonomika, ako aj sociálna bezpečnosť do veľkej miery závisia od rastu populácie. Nigéria a ostatné africké štáty dostali skvelú šancu stať sa v nasledujúcich desaťročiach svetovými lídrami. Pomôžu Európe a Amerike vyplniť nedostatky v oblasti pracovej sily."

Dr. Philip C. Njemanze, predseda Svetovej Pro-life aliancie a Združenia všeobecných a súkromných lekárov z Nigérie, s výhlásením súhlasí. V nedávnej tlačovej správe kritizoval tlak vyvíjaný na programy kontroly populácie. "Tvárou v tvár zhoršujúcej sa zdravotníckej starostlivosti a bezplatného zdravotníckeho personálu je priam zarážajúce, že Ministerstvo zdravotníctva zabíjanie detí prostredníctvom potratov a antikoncepcie, ktoré iniciovali tzv. rozvojoví partneri UNFPA, IPPF, IPAS, USAID, WHO a mnoho ďalších, definuje ako národnú bezpečnostnú prioritu," vyhlásil Njemanze. "Žiadna z týchto organizácií nevidí naliehavosť zdravotníckej starostlivosti pre ľudí Nigérijskej federatívnej republiky. Oni radšej uprednosťňujú kontrolu populácie pre vlastné účely." 

"Výhovorka, že populačné kontrolné opatrenia týkajúce sa potratov a používania antikoncepcie môžu pomôcť k zníženiu materskej úmrtnosti, je klamstvo," dodal Njemanze a zdôraznil, že takéto počínanie iba zredukuje počet žien "matiek" a je neprijateľné.

Ďalej poznamenal, že v celej histórii k vývoju došlo iba v krajinách s hustotou 300 obyvateľov na kilometer štvorcový. Nigéria s populáciou 110 obyvateľov na km štvorcový je v porovnaní s Európou (350-550), Amerikou (300-550) a Áziou (300-5500) "hrubo pod priemerom".

"Program vyľudnenia Nigérie tzv. rozvojovými partnermi je sabotáž národného rozvoja a hrozba národnej bezpečnosti," uzavrel Njemanze.

DISKUSIA k článku