Takmer POLOVICA homosexuálnych párov má „DOHODU O SEXE“ - tvrdí štúdia

4,769
Kultúra smrti

USA, San Francisco, júl 2010 (LifeSiteNews.com) – V nedávnej štúdii uviedlo 47% homosexuálnych párov, že uzavreli s partnerom „dohodu o sexe“. Tá ujasňuje, ako často a za akých okolností majú partneri povolené mať sex s niekým iným. Iba 45% párov uviedlo, že ich vzťahy sú monogamné. Ďalších 8% sa nezhodlo v tom, či je ich vzťah „otvorený“ alebo „uzavretý“. Výsledky prieskumu vyplývajú z prebiehajúcej štúdie Centra pre výskum pohlavia a sexuality na štátnej univerzite v San Franciscu.

Podľa tejto štúdie vyjadrili pozitívny prístup k „otvorenému“ vzťahu tri zo štyroch párov. Túto nemonogamnú dohodu vnímajú účastníci veľmi pozitívne, pretože eliminuje potrebu klamať svojmu partnerovi.

„Zistili sme, že páry uprednostňujú sexuálnu „otvorenosť“ pre to, aby vytvorili pevný vzťah. Nie ako spôsob ochrany pred ochorením AIDS,“ zistila štúdia.

Podľa vedúceho výskumníka štúdie o homosexuálnych pároch Colleena Hoffa „ heterosexuáli berú podvádzanie ako aféru alebo neveru, pričom homosexuáli tomu neprikladajú až takýto veľký význam.“

„O tom či tolerovať sex mimo partnerského vzťahu existuje niekoľko názorov. Môžu to byť „tradičné“ monogamné vzťahy ako aj také, ktoré povoľujú sex mimo svojho vzťahu. A práve pre tieto páry sme si určili svoje pravidlá a podmienky vymedzjúce kedy, kde a ako často sa im sex mimo svojho partnera povoľuje,“ hovoria autori štúdie.

Podľa nich je skúmanie homosexuálnych vzťahov dôležité hlavne preto, že „predchádzajúci výskum ukázal, že homosexuálni a bisexuálni muži vo vzťahu praktizovali nechránený análny styk s vlastnými partnermi v oveľa vyššej miere než nezadaný muži v rámci ich príležitostných partnerov.“

Análny styk a ostatné formy homosexuálneho správania sú spojené s radom chorôb a symptómov. Je tu tiež vysoké riziko prenosu chorôb ako sú AIDS, syfilis a hepatitída, pričom práve homosexuáli sa v porovnaní so všeobecnou populáciou vystavujú mnohonásobne vyššiemu riziku. Análny styk je spojený s poškodením konečníka a rôznymi análnymi a črevnými ochoreniami, ktoré boli kedysi známe pod lekárskym pojmom „gay bowel syndrome“ (črevný syndróm homosexuálov). Od tohto termínu sa však po nátlaku homosexuálnych aktivistov upustilo.

New York Times písalo o tejto štúdii už v januári, niekoľko týždňov pred jej zverejnením. Vo svojom článku poznamenali, že štúdia obhajuje ľudí varujúcich pred homosexuálnym „manželstvom“. Je tu totiž reálna šanca, že to povedie k predefinovaniu samostatnej inštitúcie manželstva, čím sa zničí jej tradičný význam.

„Homosexuálne sobáše vykresľujú ich oponenti ako snahu o prepísanie tradičných  pravidiel manželského zväzku. Práve toto sa deje pomocou nemalého množstva homosexuálnych párov v tichosti, bez pozornosti spravodajských médií alebo súdnych siení,“ tvrdí štúdia.

Times tiež poznamenali, že homosexuálni respondenti sa obávali toho, čo sa stane s hnutím za homosexuálne „manželstvá“, ak ľudia spoznajú pravdu o správaní sa homosexuálov.

Anonymný homosexuál v rozhovore pre Times tvrdí, že „tradičné americké manželstvo je v kríze a potrebujeme ho preskúmať zvnútra. Pokiaľ nastanú nejaké zlepšenia týkajúce sa manželstiev, priekopníkmi týchto zmien budú práve homosexuálne manželstvá.“

Matthew Cullinan Hoffman

DISKUSIA k článku