Najobľúbenejšie meno pre chlapca v Anglicku je Mohammed

5,086
Kultúra smrti

LONDÝN - Moslimské krstné meno Mohammed a jeho 12 rozličných prepisov (Muhammad, Mohammad a iné) sa v roku 2009 prvýkrát stalo najobľúbenejším menom pre novorodenca v Anglicku a Walese, keď z prvých priečok vytlačilo tradične víťazné mená Jack a Harry.V roku 2009 pomenovali v Británii 7549 chlapcov menom Mohammed či už v takom alebo inom prepise.

U dievčat zvíťazilo druhýkrát po sebe meno Olivia pred Ruby a Chloe. Do prvej desiatky najobľúbenejších dievčenských mien sa nedostalo žiadne moslimské meno, informuje denník Daily Mail.

Jack, ktorý viedol rebríček 14 rokov, klesol na tretie miesto, druhé najobľúbenejšie meno je Oliver, vlani ho dostalo 7364 novorodencov. Nasledujú Harry a Alfie.

Denník pripomína, že v oficiálnom rebríčku najobľúbenejších mien je Mohammed až na 16. mieste, pretože rebríček osobitne uvádza rozličné prepisy mena. Keď sa zrátajú dokopy, keďže ide stále o to isté meno, obsadí prvé miesto.

Vlani sa v Anglicku a Walese narodilo 706 248 detí a rebríčky prvej desiatky najobľúbenejších (bez ohľadu na jeho prepis) sú nasledovné. Pre dievča: Olivia, Ruby, Chloe, Emily, Sophie, Jessica, Grace, Lily, Amelia, Evie. Pre chlapca Mohammed, Oliver, Jack, Harry, Alfie, Joshua, Thomas, Charlie, Wiliam a James.

DISKUSIA k článku