HOMOSEXUÁLNE ,MANŽELSTVÁ‘ sú intrigy DIABLA! Nedovoľme, aby ich uzákonili!

4,041
Kultúra života

ARGENTÍNA, Buenos Aires, júl 2010 (LifeSiteNews.com) – V argentínskom národnom senáte sa rokovalo o homosexuálnych „manželstvách”. Hlavný argentínsky prelát kardinál Jorge Bergoglio vyzval kňazov arcidiecézy Buenos Aires, aby povzbudili farníkov k účasti na proteste proti takýmto zväzkom.

„Tu nejde o obyčajný zákon, ale o intrigy Otca Klamstiev, ktorý sa urputne snaží dopliesť a podviesť Božie deti,“ píše Bergoglio v liste kláštorom v Buenos Aires. „Nebuďme naivní, tu sa nehovorí o jednoduchom, jednorazovom boji; je to boj proti ničivej predpojatosti, proti Božiemu plánu.“  

 Od kňazov vo farnostiach Bergoglio požaduje, aby z kazateľnice všetci prečítali deklaráciu obhajujúcu opravdivú definíciu a chápanie manželstva. Štátna ústava, tak ako aj všetky slovníky po celom svete, definujú manželstvo ako zväzok medzi mužom a ženou.

„Argentínčania budú v nasledujúcich týždňoch konfrontovaní so situáciou, ktorá môže vážne uškodiť rodine. Hovoríme o zákone povoľujúcom manželstvo medzi osobami rovnakého pohlavia. Zákon, ktorý spochybňuje identitu a prežitie tradičnej rodiny: otca, matky a detí.“  Podľa neho bude tradičná rodina ohrozená aj nárokmi homosexuálov na adopciu, čo by bola diskriminácia rodiny.

Naša krajina potrebuje „mimoriadnu pomoc Ducha Svätého, aby svetlom pravdy ožiaril temnotu pochybností, a aby nás ochránil pred rozčarovaním z toľkých prefíkanosti, pomocou ktorých chcú zákon schváliť,“ píše.

Okrem tejto iniciatívy, ktorá sa v týchto dňoch diskutuje v národnom kongrese, sa homosexuálnym aktivistom v spolupráci s liberálnymi sudcami podarilo registrovať v posledných mesiacoch osem „manželstiev“ v Argentíne, aj napriek tomu, že toto konanie je teraz vyšetrované krajským súdom.

Napon sa Argentína stala prvou krajinou Latinskej Ameriky, ktorá „homo-manželstvá“  legalizovala.

Matthew Cullinan Hoffman

DISKUSIA k článku