Argentína UZÁKONILA HOMOSEXUÁLNE „manželstvá"

3,383
Kultúra smrti

ARGENTÍNA, Buenos Aires, júl 2010 (LifeSiteNews.com) - Argentína uzákonila homosexuálne „manželstvá". Stala sa tak prvou latinsko-americkou krajinou, ktorá sa podujala k tomuto kroku. V celosvetovom meradle je desiata - po Belgicku, Holandsku, Švédsku, Nórsku, Islande, Portugalsku, Španielsku, Kanade a Juhoafrickej republike.  

Dolná komora schválila homosexuálne manželstvá už 5. mája. Senát v júlovom hlasovaní schválil návrh zákona počtom 33 za a 27 proti. Traja členovia sa zdržali hlasovania. Prezidentka Cristina Fernandezová, ktorá je podporovateľkou homosexuálnych zväzkov, podpísala zákon 21. júla. Hneď a druhý deň bol zákon zverejnený v zbierke zákonov.

Návrh zákona prešiel aj napriek silnému odpor verejnosti. Niekoľko dní pred zasadnutím zhromaždila Národná konferencia katolíckych biskupov  pred Kongresom asi 50 až 250 tisíc veriacich ako podporu normálneho heterosexuálneho manželstva.

Najvyšší katolícky prelát krajiny, kardinál Jorge Bergoglio, nazval tento zákon „úkladmi Otca lži, ktorými sa snaží zmiasť a oklamať Božie deti.“

Ku katolíkom sa pripojila aj Kresťanská aliancia evanjelických cirkví a Federácia evanjelického turíčneho bratstva. Prítomný bol aj menší počet oponentov súhlasiacich s návrhom.

Zákon poskytuje zosobášeným homosexuálnym párom rovnaké práva a privilégiá, aké sú udeľované v skutočnom manželstve, vrátane práv na adopciu.

Patrick B. Craine

 

DISKUSIA k článku