Shutterstock_1881164653-810x500.jpg

Izraelská vláda stiahla príkaz na vykonávanie testov COVID po odmietavom postoji nemocníc

18
Neutral

Izraelské ministerstvo zdravotníctva ustúpilo od svojej požiadavky, aby nemocnice vykonávali PCR testy u všetkých nových pacientov, po tom, ako na to zatlačilo vedenie verejných nemocníc.

Podľa Kan News, izraelskej verejnoprávnej siete, sa ministerstvo zdravotníctva rozhodlo stiahnuť svoj príkaz, pretože verejné nemocnice ich informovali, že by si to vyžadovalo príliš veľa zdrojov na vykonanie COVID testu u každého prichádzajúceho pacienta.

Začiatkom tohto týždňa izraelský vládny orgán požiadal všetky nemocnice, aby testovali každého nového pacienta na COVID pomocou kontroverzných PCR testov, aby “efektívnejšie sledovali mieru infekcie,” aj keď sa ukázalo, že PCR testy sú chybné a poskytujú nepresné výsledky.

Odpovede: Izraelské vlád’u nariadilo nemocniciam vykonávať PCR testy COVID u všetkých nových pacientov

Fórum manažérov všeobecných verejných nemocníc v Izraeli’zaslalo ministerstvu zdravotníctva list s odpoveďou, v ktorom zdvorilo odmietlo vykonávať PCR testy u každého prichádzajúceho pacienta. Zástupcovia nemocnice uviedli, že “budú naďalej vykonávať PCR testy podľa klinického posudku.”

“Podľa nášho odborného názoru vykonanie testu u všetkých hospitalizovaných pacientov neprinesie efektívne informácie,”píše sa v liste.

“Na druhej strane nám takýto objem činnosti ukladá neprimerané pracovné zaťaženie, najmä v laboratóriách, ktoré sú už aj tak veľmi vyťažené. Okrem toho to bude mať za následok značné výdavky na nákupy a mzdový rozpočet v období, ktoré je ekonomicky náročné.”

“Pri veľkej úcte, [počet] pacientov prichádzajúcich na hospitalizáciu kvôli Covidu je nízky, [a] preto môže byť vhodnejšie vykonať tento prieskum testovania v komunite, kde sa nachádza väčšina pacientov s respiračnými symptómami a tam bude mať prieskum významnejší efekt.”

Na začiatku krízy spôsobenej vírusom COVID bol Izrael jednou z prvých krajín, ktoré zaviedli reštriktívne opatrenia vrátane rozsiahlych uzáverov. Požiadavka ministerstva zdravotníctva na opätovné zavedenie povinných PCR testov sa objavila v súvislosti s fámami o návrate výluk a povinných masiek na jeseň tohto roka.

Odmietnutie izraelskej nemocnice vyhovieť požiadavke vlády’môže byť vnímané ako znak rastúceho odporu voči obnoveniu drakonického režimu COVID na celom svete.

ČÍTAJTE: ‘Nepodliehať’: Maxime Bernier vyzýva Kanaďanov, aby boli silní, keďže sa šíria fámy o mandáte COVID