Untitled-7-810x500.png

Muž zo Severnej Karolíny obvinený z vraždy po tom, čo údajne zastrelil dieťa tehotnej ženy

16
Kultúra života

Muž zo Severnej Karolíny čelí obvineniam z vraždy po tom, čo strelil tehotnú ženu do brucha a zabil jej nenarodené dieťa.

Dňa 19. augusta približne o 17:15 hod. príslušníci policajného zboru vo Fayetteville reagovali na hlásenie o dvoch postrelených ženách v blízkosti ulíc Gillespie a Trade Street. Pozoruhodné je, že jedna zo žien bola v neskorom štádiu tehotenstva. Ženy boli prevezené do nemocnice a dieťa sa narodilo núdzovým cisárskym rezom. Srdcervúce je, že dieťa krátko nato zomrelo. Pitva odhalila, že dieťa zomrelo na následky zranení spôsobených pri streľbe.

Polícia nezverejnila totožnosť žien. Podľa posledných správ je matka v&nbspkritickom stave a stav druhej ženy je stabilizovaný.

24-ročný Jermaine Jabbar Florence Jr. bol obvinený z&nbspvraždy prvého stupňa, z&nbspdvoch prípadov útoku smrtiacou zbraňou s&nbspúmyslom zabiť s&nbspzapríčinením vážneho zranenia, zo zločinného sprisahania, zo streľby do obývaného vozidla a zo streľby do obývaného obydlia. V súčasnosti je zadržiavaný vo väzenskom centre okresu Cumberland bez väzby.

V Severnej Karolíne sa v zákone o “Narodených obetiach násiliat” uznáva nenarodené dieťa za zákonnú obeť a za zodpovednú sa považuje osoba, ktorá spácha násilný čin voči tehotnej žene, v dôsledku ktorého dôjde k zraneniu alebo smrti nenarodeného dieťaťa. Legislatíva je známa aj ako “Ethanov’zákon,” na počesť nenarodeného dieťaťa Jenny Nielsenovej, novinovej nosičky z Raleighu, ktorá bola zavraždená v roku 2011, keď bola v ôsmom a pol mesiaci tehotenstva. Pred prijatím Ethanovho’zákona mohli byť zločinci obvinení z vraždy nenarodeného dieťaťa len vtedy, ak sa zločin stal na federálnom území.

Tragické je, že nenarodeným deťom sa tejto ochrany nedostáva vo všetkých štátoch. V súčasnosti však existuje 38 štátov ktoré uznávajú nezákonné zabitie nenarodeného dieťaťa ako vraždu aspoň za určitých okolností.

Táto tragédia slúži ako pochmúrna pripomienka, že každý život, narodený aj nenarodený, si zaslúži ochranu, starostlivosť a predovšetkým spravodlivosť.

Prevzaté so súhlasom Živej akcie.