Screenshot-2023-08-22-114742-e1692701335497-810x500.png

Tragický prípad vrahyne detí Lucy Letbyovej by mal spoločnosť upozorniť na hrôzu potratov

26
Kultúra smrti

V roku 2013 som sa zúčastnil na záverečných rečiach procesu "Potrat storočia" vo Filadelfii. Dr. Kermit Gosnell, veterán v oblasti interrupcií, bol odsúdený za vraždu troch detí po použití liekov na vyvolanie pôrodu, ako aj za smrť jednej ženy počas interrupcie. Bolo to víťazstvo obžaloby, ale sotva to bola spravodlivosť - Gosnell sa ukázal ako chladnokrvný sériový vrah, ktorý sa zdokonalil v praktikách “odstrihávania”: privádzal deti na svet živé, prevracal ich a vrážal im nožnice do krku, aby im prerušil miechu. Rukami Gosnella a jeho personálu takto zomreli stovky detí - možno aj viac. 

Spomienky na pozorovanie Gosnellovej’čudnej, usmievavej tváre v súdnej sieni sa mi vrátili, keď som si prečítal reportáž Judith Moritzovej z BBC News s názvom “Čo som sa dozvedel o Lucy Letbyovej po 10 mesiacoch na súde.”Lucy Letbyová je 33-ročná britská zdravotná sestra a sériová vrahyňa, ktorá bola 18. augusta uznaná za vinnú z vraždy siedmich bábätiek a pokusu o zabitie ďalších šiestich v nemocnici Countess of Chester v rokoch 2015 až 2016.

Letbyová, ako odznelo na manchesterskom korunnom súde, bola vypočítavou vrahyňou, ktorá pichala bábätkám vzduch do krvi a do žalúdka, prekrmovala ich mliekom, otrávila inzulínom a dokonca ich fyzicky napadla. Keď sa stav detí zhoršoval, Letbyová sa snažila presvedčiť svojich kolegov, že deti zomierajú z prirodzených príčin. 

Jej vlastné rukou písané poznámky hovorili o inom. V jednej z nich stálo: “Som zlá, že som to urobila.”  

Moritz chcel zistiť, ako sa z peknej, mladej zdravotnej sestry mohol stať britský ’najplodnejší sériový vrah modernej doby. Spomínam si, ako sa Gosnell usmieval na prítomných v súdnej sieni, zdanlivo nevšímavý voči krvou postriekaným dôkazom, ktoré sedeli v prednej časti miestnosti, a vášnivým, krvavým detailom, ktoré poskytoval prokurátor. Moritz zistil niečo podobné: “Moje miesto na lavici pre novinárov nebolo vzdialené viac ako päť metrov od Letbyho’miesta. Každú chvíľu som sa pozrel na sestru, aby som sa pokúsil zachytiť jej charakter. Keď smútiaci rodičia rozprávali o hrôzach, ktoré zažili, keď videli zomierať svoje deti, zdravotná sestra zachovávala neutrálny výraz. Bez ohľadu na to, aké emóciami nabité boli svedectvá, sedela pasívne.” 

Čítať túto mladú ženu, usúdil Moritz, je nemožné.“Veľmi zriedkavo, keď ju privádzali a odvádzali, zdvihla zrak a zachytila môj pohľad, ale rovnako rýchlo sa zase odvrátila,”napísala.“Snažila som sa nazrieť do jej duše. Vyzeralo to na prázdno. Začala som pochybovať o tom, či vôbec niekedy uvidíme skutočnú Lucy Letbyovú.”Väčšina dospela k záveru, že Letbyová bola posadnutá “hrou na Boha” tým, že vraždila deti a predstierala, že sa o ne stará, neskôr vyhľadávala profily svojich obetí” na sociálnych sieťach, aby odhadla ich utrpenie a smútok. Útočila na tie najbezbrannejšie obete a trávila ich, pričom sa zdalo, že ju to skutočne uspokojuje. Pre racionálnu myseľ je to ťažko pochopiteľné. 

Ale National Review’profil Letby s názvom “Britský vrah detí,”viedol zaujímavým detailom: “Najmladšia obeť Lucy Letbyovej’sa narodila len v 23. týždni’tehotenstva, čo je pod hranicou povoleného potratu.”To nie je zanedbateľné. Sudca Goss opísal vraždy Letbyovej ako “krutú, vypočítavú a cynickú kampaň vraždy detí” a poznamenal, že deti, ktoré zabila, boli “mimoriadne zraniteľné” a “krehké.” Jedna z týchto obetí mohla byť legálne usmrtená podľa britských ”interrupčných zákonov. Pravdepodobne by to dieťa bolo za týchto okolností rovnako “zraniteľné” a “krehké” a interrupcia v tomto štádiu by bola ešte barbarskejšia ako Letbyho’strašné metódy.

Medicínsky establišment sa už desaťročia “hrá na Boha” so životmi nevinných detí. Stali sme sa’bezcitnými voči životom maličkých detí, pretože sme ich legálne zabili toľko. Argumentom Gosnellovho obhajcu bolo, že infanticídy, ktoré spáchal, nie sú až také zlé, pretože legálne potraty sú rovnako hrozné.

Takže tým zástancom potratov, ktorých desí prízrak zabíjania detí lekármi: nevypínajte televíziu. Sledujte, ako sa to vyvíja. Zvýšte hlasitosť. Pomohli ste napísať tento scenár.