seanduffydownsyndrome.png

Pro-Life kongresman víta dcéru s Downom. Odstupuje z funkcie, aby sa mohol venovať rodine.

263
Milko Kostovič
Kultúra života

Bývalý pro-life kongresman Sean Duffy a televízna osobnosť Fox News Rachel Campos Duffy privítali na svet minulý týždeň s veľkou radosťou svoje deviate dieťa. 

Valentina StellaMaris Duffy má Downov syndróm, ale jej pro-life rodičia to nepovažujú za dôvod, prečo by nemali oslavovať jej život. 

Jej matka napísala na Facebooku: "Valentina sa narodila s extra chromozómom, čo znamená, že má aj Downov Syndróm. Vďaka tomuto chromozómu navyše je EXTRA roztomilá. Život je nádherný!!"

Ako informuje denník Wausau Daily Herald, Valentina sa narodila 1. októbra, teda o mesiac skôr, a má vo svojom srdci dve trhliny. Rodina uviedla, že dieťa sa stále nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti o novorodencov a počas nasledujúcich mesiacov bude potrebovať operáciu srdcu. 

Rodina poďakovala všetkým, ktorí sa modlili za Valentinu, keď sa dozvedeli, že bude potrebovať osobitú starostlivosť. 

"Ďakujem všetkým, ktorí sa modlili za Valentinu celé tieto mesiace - vaše modlitby sme nikdy necítili intenzívnejšie než v tých bláznivých hodinách pred predčasným pôrodom," napísala jej matka. 

Sean Duffy rezignoval v septembri zo svojho obvodu vo Wisconsine práve kvôli Valentine. Povedal, že učinil toto rozhodnutie, pretože Valentina "bude potrebovať ešte viac lásky, času a pozornosti aj kvôli problémom so srdcom."

Rodina Duffyovcov je silným a hrdým obhajcom života a rodiny v Amerike. 

Oznamujúc tehotenstvo začiatkom tohto roka, Sean Duffy napísal na Twitter: "Boh s našou rodinou ešte neskončil! Dieťatko číslo deväť sa stane súčasťou posádky tento rok na jeseň! @RCamposDuffy to vystihla najlepšie - nie sme blázniví, sme iba plní nádeje pre budúcnosť Ameriky!"

Neskôr v septembri Campos Duffy hovorila viac o stave nenarodenej dcéry v talkshow The View

"Je to pre nás celkom ľahké v tom zmysle, že sme pro-life. Veríme v život a akceptujeme všetky dary od Boha. A bude to skvelý darček," uviedla. "Áno, bude to trochu stresujúce, ale toto malé dieťa bude mať osem ďalších súrodencov, aby ju objali milujúcim náručím, a urobíme to ako rodina. Prídeme na iné cesty, ako vyvážiť naše životy."

Valentina je ich deviate dieťa a Campos Duffy povedala, že jej starší súrodenci nemôžu byť šťastnejší.

"Keď ju navštevujeme v nemocnici, detí bojujú o to, kto by ju mohol podržať - neviním ich za to! Je to ten najsladší a najdokonalejší anjel, akého sme kedy videli," uviedla. 

 

 

DISKUSIA k článku