teplomer

 

ultrasound3d32.jpg

Texaské mesto sa stalo siedmou "svätyňou pre nenarodených" a zakázalo potraty

546
Milko Kostovič
Kultúra života

Už siedme mesto v štáte Texas sa stalo svätyňou pre nenarodené bábätká. 

Mesto Westbrook v západnom Texase jednomyseľne schválilo pro-life nariadenie, zakázalo potraty a potratové kliniky na svojom území, čím sa vyhlásilo za miesto, kde sú nenarodené deti chránené a kde si ich vážia. 

Začiatkom tohto roka podobné nariadenia schválili aj mestá Waskom, Naples, Joaquin, Tenaha a Gilmer, aby ochránili nenarodené deti. Omaha bola šiestym mestom, ale nedávno stiahli tieto nariadenia a namiesto toho prijali nevymáhateľné uznesenie, informuje portál The Texan

V čele tohto pro-life úsilia stojí Mark Lee Dicskon, riaditeľ organizácie Právo na život vo východnom Texase.

"Mesto Westbrook je prvým mestom v západnom Texase, ktoré prijalo nariadenia a očakáva sa, že v nadchádzajúcich týždňoch ho bude nasledovať mnoho ďalších miest. Chvála Ježišovi!", napísal Dickson na Facebook po hlasovaní. 

Očakáva sa, že ďalšie mestá budú nasledovať. Najväčším by mohlo byť Big Spring (27 000 obyvateľov), ktoré by malo hlasovať o pro-life nariadení 10. decembra. 

"Ako dlhoročný vyznávač práva na život pre nenarodených sa teším na predloženie anti-potratového nariadenia na našom najbližšom stretnutí rady," vyjadril sa starosta Shannon Thomason pre denník Big Spring Herald.

Potratoví aktivisti však už plánujú spôsoby, ako vrátiť úder a zabezpečiť, aby zabíjanie nenarodených detí zostalo legálne a široko dostupné. 

Drucilla Tigner, politická analytička Americkej únie pre občianske slobody v Texase, nedávno zorganizovala webinár, na ktorom vyzývala potratových aktivistov, aby útočili na pro-life nariadenia, uvádza The Texan. 

"Je to problém. Je to rastúca epidémia. Myslíme si, že sa to nezastaví len vo východnom Texase. Očakávame, že sa to presunie do ďalších častí štátu," povedala Tigner. 

Táto tzv. "epidémia" ochraňuje bábätká v maternici - jedinečné, živé bytosti, ktoré si zaslúžia právo na život. 

Niektorí právnici varovali mestá pred prijatím nariadení kvôli možnému právnemu spochybneniu. Najvyšší súd USA odňal moc štátom a miestnym samosprávam chrániť nenarodené deti pred potratmi prostredníctvom prípadu Roe vs. Wade. 

Dickson sa však pre redakciu LifeNews vyjadril, že nariadenia tento bod berú do úvahy. 

Dickson uviedol, že nariadenia majú "verejný donucovací mechanizmus a súkromný donucovací mechanizmus. Súkromný donucovací mechanizmus sa týka budúceho vynucovania." 

Dickson sa tiež vyjadril, že verejná donucovacia časť nariadenia ukladá potratárom pokutu 2 000 dolárov za potrat, ale pokuta sa bude vymáhať až po zvrátení prípadu Roe vs. Wade. 

"Inými slovami, ak porušíte zákon dnes, za tento zločin by ste mohli byť potrestaný po niekoľkých rokoch," uviedol Dickson. "Súkromný donucovací mechanizmus však nemusí čakať na zvrátenie prípadu Roe vs. Wade a je v okamžitej platnosti. Táto časť uznesenia sa týka súkromných súdnych sporov. Ak je dieťa zabité potratom, rodina tohto dieťaťa ... môže žalovať potratára, toho, kto zaplatil za potrat, toho, kto odniesol matku na potrat, atď." 

Tento rok rastie počet miest, ktoré schválili nariadenia a uznesenia na ochranu nenarodených. Nariadenie predstavuje zákon samosprávy alebo reguláciu. Uznesenie je vyjadrením podpory alebo odporu, ale nie je právne vymáhateľné.

Mnohé z týchto pro-life opatrení boli reakciou na stále radikálnejšiu pro-potratovú agendu. Všetci top demokratickí prezidentskí kandidáti chcú prinútiť daňových poplatníkov, aby financovali potraty a sú proti nepatrným a prostým obmedzeniam potratov. Mnohí z nich tiež hlasovali proti návrhu zákona na ochranu novorodencov pred infanticídou

Štáty New York, Illinois, Vermont a Rhode Island zároveň tento rok schválili pro-potratové zákony, ktoré umožnia neskoré potraty nenarodených detí z akéhokoľvek dôvodu až do narodenia.

V marci tohto roku schválili predstavitelia mesta Roswell v štáte Nové Mexiko pro-life uznesenie po tom, čo štátni zákonodarcovia zvažovali rozšírenie radikálneho pro-potratového zákona. Návrh zákona tesne neprešiel. 

V štáte New York predstavitelia mesta Batavia a zákonodarcovia okrsku Putnam tiež prijali uznesenia odsudzujúce radikálny nový pro-potratový zákon v ich štáte a podporujúce ochranu nenarodených. 

V máji mestská rada Riverton v štáte Utah prijala podobné uznesenie, v ktorom vyhlásila mesto za "svätyňu pre nenarodených". V júni okresná komisia v Utahu jednomyseľne schválila uznesenie podporujúce ochranu nenarodených detí. Rada v meste Highland, štát Utah, a mesto Springdale, štát Arkansas, tiež prijali pro-life uznesenia

 

 

DISKUSIA k článku