chris-pratt.jpg

"Máš dušu. Dávaj na ňu veľký pozor": Chris Pratt prekvapuje svedectvom na MTV awards

19.06.2018USA
712 0 7
Zuzana Smatanová
Kultúra života

Tak toto som teda nečakal!

Chris Pratt je úspešným hercom, ktorého ste mali možnosť vidieť napríklad vo filme Jurassic World (Jurský svet) alebo v televíznom seriáli Parks & Recreation. Pri preberaní „Our Generation Award“ (Cena našej generácie), ktorú udeľuje MTV Movie & TV Awards, mal prekvapujúci prejav.

Poďakoval svojej rodine a priateľom a vzápätí vysvetlil svojich „9 pravidiel Chrisa Pratta“. Zhruba polovica z nich boli všeobecne použiteľné rady do života; druhá polovica však prekvapila svojím duchovným obsahom.

Svoje druhé pravidlo uviedol Pratt slovami: „Máš dušu. Staraj sa o ňu a dávaj na ňu veľký pozor.“

Po vysvetlení piateho pravidla „Nech je to čokoľvek, zaslúž si to.“, povedal: „Zblíž sa s niekým, kto prežíva bolesť a poslúž mu. Budeš sa dobre cítiť a je to dobré pre tvoju dušu.“

Šieste pravidlo začal takto: „Boh existuje. Boh ťa miluje. Boh chce pre teba to najlepšie. Uver tomu. Ja tomu verím.“

Pravidlo číslo osem: „Nauč sa modliť. Je to jednoduché a je to dobré pre tvoju dušu."

A posledné, deviate pravidlo znie: „Nikto nie je dokonalý. Ľudia ti povedia, že nemáš chybu, že si dokonalý. Nie si. Máš chyby a si nedokonalý. A vždy budeš. Existuje však mocná sila, ktorá ťa tak stvorila. A ak si ochotný prijať to, dostaneš milosť. A milosť je dar.“

Chris Pratt toho povedal ešte veľa a niektoré z jeho ďalších pravidiel sú trochu nezrelé, takže pri sledovaní celého videa treba rozlišovať.

Pratt je zatiaľ zjavne kresťanom bez denominácie. V interview pre Vanity Fair rozprával o svojom nemorálnom životnom štýle a o tom, ako začal chodiť do kostola, keď ho tam jeden neznámy človek pozval. 
 

DISKUSIA k článku