Kresťanaký poslanec LYNČOVANÝ, lebo nesúhlasi s propagáciou homosexuality

2,809
Kultúra smrti

Nechať chorých ľudí behať po uliciach bez pomoci je vážna chyba, vyhlásil v parlamente poslanec Štefan Kuffa.
 
Poslanec Štefan Kuffa (OĽaNO) považuje homosexuálov za chorých ľudí, považuje preto za nezodpovedné, aby sme ich nechali behať po uliciach bez pomoci.
 
"Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) kedysi homosexualitu zaradila medzi duševné choroby. (...) Nechať chorých ľudí behať po uliciach a nechať ich bez pomoci je veľmi vážna chyba," povedal v parlamente na margo apelov Martina Poliačika (SaS), aby Slovensko zaviedlo inštitút registrovaných partnerstiev.
 
Poliačik vo svojom vystúpení k programovému vyhláseniu vlády totiž rozpovedal rozprávku "O teplom Jankovi" ako ilustráciu osudu homosexuála, ktorého otec vyhodil z domu.
 
Janko si neskôr našiel partnera, po rokoch spolužitia ho však na ulici zrazila "studená električka" a jeho partnerovi pre právne vákuum v nemocnici odmietli poskytnúť informácie o Jankovom zdravotnom stave.
 
 
V programovom vyhlásení chýbajú
 
Partner nemohol ani kryť Jankove faktúry a po smrti hlavného hrdinu zdedil jeho majetok otec, ktorý ho pred rokmi vyhodil z domu.
 
"Budeme túto menšinu naďalej ignorovať? Budeme štyri roky trpieť, že sú tu ľudia, ktorí sa nemôžu domôcť základných práv v tejto spoločnosti," pýtal sa členov Smeru, keďže v programovom vyhlásení nenašiel zmienku o iných menšinách ako národnostných.
 
Líder OĽaNO Igor Matovič považuje Poliačikove argumenty za klišé, keďže aj dnes je možné uzavrieť dohodu a informácií o "cudzom" človeku sa domôcť. "Nevytvárajme problém tam, kde nie je," adresoval Poliačikovi.
 
 
Matovičov kolega z klubu Richard Vašečka si nemyslí, že by mali homosexuáli na registrované partnerstvo právo. "Privilégiá, ktoré má rodina, sú tu preto, lebo je to pre blaho spoločnosti," povedal.
 
Poznamenal tiež, že katolícka cirkev neapeluje na diskrimináciu homosexuálov, ale ich orientáciu považuje "len" za morálne zlú a zvrátenú.
 
Dodal, že hoci je to zvláštne, sociálnodemokratická strana vo vláde je garantom, že táto oblasť sa najbližšie štyri roky nijako nepohne.
 
Škripek spochybnil počty
 
Branislav Škripek, tiež z klubu OĽaNO, spochybnil, že na Slovensku žijú "až" štyri percentá, teda najmenej 220-tisíc homosexuálov.
 
"Ja som stretol v živote len jedného," ponúkol ako argument. Poliačik Škripeka uistil, že na Slovensku ich žije ešte viac a ani exposlanec za SaS Stanislav Fořt nebol jediným "teplým" členom snemovne.
 
Kuffovi odkázal, že WHO homosexualitu zo zoznamu chorôb dávno vyškrtla.
 
"Vyrazili ste mi dych. (...) Ak si myslíte že by tam mala byť, tak ja vám dám zopár súkromných hodín na túto problematiku," ponúkol sa.
 
Poliačik sa nádeja, že keď aj americký prezident Barack Obama považuje homosexuálne partnerstvá za agendu, ktorá mu pomôže vyhrať voľby, aj Slovensko by sa mohlo pohnúť vpred.
 
 
Homosexuáli zvážia trestné oznámenie
 
Homosexualitu dnes za chorobu považujú militantné skupiny, pravicoví radikáli a krajiny ako Uganda.
Romana Schlesinger z občianskeho združenia Queer Leaders Forum je zhrozená z vyjadrení, ktoré odzneli dnes v Národnej rade.
 
Reagovala na vyjadrenie poslanca Štefana Kuffu, ktorý považuje homosexuálov za chorých ľudí, preto považuje za nezodpovedné, aby sme ich nechali behať po uliciach bez pomoci.
 
"Zvážime ďalšie právne kroky na ochranu ľudskej dôstojnosti a cti, napríklad podanie trestného oznámenia na pána poslanca Kuffu," oznámila Schlesinger.
 
Cíti sa skutočne trápne, že musí v roku 2012 reagovať na niečo dávno uzavreté a v každej demokratickej krajine prekonané.
 
"Homosexualitu dnes za chorobu považujú militantné skupiny, pravicoví radikáli a krajiny ako Uganda," dodala pre agentúru SITA.
 

DISKUSIA k článku