350 nenarodených detí zachránených počas kampane 40 days for life

3,155
Kultúra života

11. apríla, 2011 (LifeSiteNews.com) – Keď minuloročná jarná kampaň 40 days for life vstúpila do svojho 34. dňa, začali sa hrnúť príbehy s úžasným ovocím tejto medzinárodnej pro-life iniciatívy.

Na webovej stránke 40 days for life sa zobrazoval pravidelne aktualizovaný indikátor, ktorý ukazoval, koľko nenarodených detí bolo počas tejto kampane zachránených pred potratom. V pondelok pokladník 40 days for life, Shawn Carney, oznámil, že toto číslo sa vyšplhalo na 346 za posledného 4 a pol týždňa.

„Každý deň sa v blízkej aj vo vzdialenej oblasti, kde sa konala kampaň 40 days for life, diali zázraky,” uviedol vo svojej správe.

Carney opísal niekoľko príbehov, vrátane jedného, ktorý sa stal v Orange County v Californii. Dobrovoľníčka Alejandra oznámila, že tehotná žena, ktorá išla do miestneho zariadenia Planned Parenthood jej povedala, že jej doktor má obavy, že dieťa bude mať telesné vady. Aj kvôli jej cukrovke je potrat najlepšou možnosťou.

Po rozhovore s touto dobrovoľníčkou však žena zmenila svoje rozhodnutie. „Aký veľký rozdiel,” povedala údajne mladá matka Alejandre. „Ľudia tu sú láskaví, starostliví a priateľskí. Správajú sa k tebe ako k človeku - na rozdiel od Planned Parenthood.”

V Lakeland na Floride sa nedávno pro-life svedkom naskytla možnosť stretnúť sa s bábätkom, ktoré bolo ušetrené potratu vďaka ich úsiliu v predošlej kampani. Carney povedal, že žena zaparkovala auto blízko miesta dobrovoľníkov 40 days for life a vystúpila. V rukách niesla malé dievčatko.

Žena vysvetlila, že jej dcéra mala ísť na potrat, ale po tom, ako dorazila k zariadeniu Planned Parenthood a uvidela pro-life svedkov, zmenila svoje rozhodnutie. Tak sa mohla narodiť jej vnučka.

„Boh vypočul vaše modlitby. Zachránil toto vzácne malé dievčatko - moju vnučku. Ona je živý dôkaz!” povedala žena účastníkom kampane 40 days for life.

Pozitívny efekt kampane 40 days for life sa však neobmedzil iba na nenarodené deti a matky ušetrené potratu.

Webová stránka 40 days for life je plná úžasných príbehov o zatvárajúcich sa potratových zariadeniach, o potratových pracovníkoch opúšťajúcich svoju prácu a o ľuďoch dotknutých nespočetným množstvom spôsobov kampaňou 40 days for life.

V jednom prípade v La Puente v Californii mladá matka slobodne hovorila o svojom po-potratovom zármutku a zvláštnej, život potvrdzujúcej zhode okolností.

Zatiaľ čo sa dobrovoľníčka v La Puente so svojou dcérou modlila, išla okolo mladá mamička. Podľa dobrovoľníčky mala to najkrajším bábätko. Žena povedala dobrovoľníčke, že pred príchodom tohto dieťaťa bola na potrate.

„Osem rokov som chcela ďalšie dieťa,” povedala. „Ale nebola som schopná otehotnieť. Jedného dňa som prechádzala popri potratovej klinike a všimla som si kampaň 40 days for life. Povedala som svojim starším synom: „Budeme sa modliť." O niekoľko mesiacov neskôr som už čakala svoje tretie dieťa.”

Rodina mladej mamičky by jej povedala: „Buď ticho! Nikdy nesmieš hovoriť o svojom potrate!” Ale mamička teraz hovorí: „Po ôsmich rokoch už nebudem dlhšie mlčať. Hoci som nezachránila svoje nenarodené dieťa, môžem pomôcť zachrániť životy detí, ktoré sa ešte len majú narodiť.”

Ak si chcete prečítať viac príbehov o ľuďoch, ktorí boli dotknutí touto kampaňou 40 days for life, kliknite sem.

DISKUSIA k článku