Obama zastaví šikanovanie gayov zo strany kresťanov

4,033
Kultúra smrti

WASHINGTON, D.C., 10. marec 2011 (LifeSiteNews.com) - Medzi hosťami pozvanými na dnešný summit o „šikanovaní“ je aj jeden z najjedovatejších lídrov v hnutí homosexuálov. Jeho iniciatívy týkajúce sa gay šikanovania kladú vinu za násilie priamo na účet kresťanov. Množstvo gay webstránok oznamuje Savageovu účasť na konferencii.

Vo videu publikovanom včera prezident a prvá dáma predstavili summit ako súčasť „snahy pretvoriť školy a komunity na miesta, kde nie je nikto nútený cítiť sa sám, alebo sa báť byť iný”.

Gay fejtonista Dan Savage v stredu uviedol na seattleský The Stranger blog (Blog podivína), že bol na štvrtok pozvaný na konferenciu o predchádzaní šikanovaniu do Bieleho domu, kde sa podľa administratívy má stretnúť 150 advokátov a tvorcov politík.

Savage pochválil video s prezidentom Obamom, ktoré vyšlo minulý rok po množstve samovrážd u mladých ľudí spojených s incidentmi šikanovania.

Savage podnietil v septembri minulého roku projekt It Gets Better (Zlepšuje sa to), iniciatívu pre zastavenie obťažovania detí a teenagerov s homosexuálnymi tendenciami. Tento novinár zo sexuálnej poradne, ktorý si v roku 2005 „zobral” svojho gay partnera, je široko známy krutou antipatiou voči tým, ktorí sú proti homosexualite alebo „manželstvám” rovnakých pohlaví.

V liste z 15. októbra Savage odpovedal na oznámenie, v ktorom bol vyzvaný, aby si prestal znepriateľovať ľudí s kresťanskou vierou a odosielateľ, ktorý evidentne referoval ku samovražde 15 ročného chlapca v minulom mesiaci, prosil Savagea, aby si uvedomil, že kresťanský postoj k homosexualite sa nerovná šikanovaniu gayov:

„Bol som zarmútený a frustrovaný z vašich prehlásení o veriacich ľuďoch a ich nekonečnom šikanovaní. Ako niekto, kto miluje Pána a nepodporuje homosexuálne manželstvá, môžem úprimne povedať, že mi lámalo srdce, keď som počul o tom mladíkovi, ktorý si zobral život,” napísal „L.R.” „Ak je vaším posolstvom, aby sme nesúdili ľudí na základe ich sexuálnych preferencií, ako ospravedlníte súdenie celých skupín ľudí na akomkoľvek inom základe (vrátane ich viery)? Ani trochu ma nepotešilo, čo sa stalo tomu mladému mužovi a viem, že to nepotešilo ani mnohých iných ľudí, ktorí nesúhlasia s vaším názorom.”

Savage odpovedal: „Je mi ľúto, že som svojimi prehláseniami ranil vaše city. Nie, počkať. Nie som. Homosexuálne deti umierajú. Takže sa pokúsme udržať veci v perspektíve: S****m na vaše city.”

Savage stále trval na tom, že ako kresťan bol L.R. „čiastočne zodpovedný za šikanovanie a fyzické násilie páchané na zraniteľných LGBT (lesbické, gay, bisexuálne a transsexuálne) deťoch” svojou vierou v „dehumanizujúce bigotnosti”.

„Snažte sa držať krok: Dehumanizujúce bigotnosti, ktoré padajú z úst „verných kresťanov” a lži o nás znejúce z kazateľníc kostolov, kam „verní kresťania” v nedeľu ťahajú svoje deti, dávajú vašim deťom povolenie na verbálne útoky, ponižovanie a odsudzovanie gay detí, ktoré stretávajú v škole,” napísal.

Savage už bol zobraný na vedomie pre iné výlevy hnevu proti kresťanstvu a prominentným kresťanským osobnostiam: v reakcii na podporu kalifornského Proposition 8 (pozn. prekl. návrh na zmenu definície manželstva ako zväzku muža a ženy) pastorom cirkvi v Saddlebacku, Rickom Warrenom, pozval svojich čitateľov, aby hlasovali za definovanie nového slovíčka saddlebacking ako „fenoménu kresťanských mladých ľudí praktizujúcich nechránený análny sex v snahe zachovať si panenstvo”. Podobne krutá súťaž (vymýšľanie definícií slova - jeho priezviska) sa konala s úmyslom zosmiešniť meno bývalého senátora spojených štátov Ricka Santora, po tom, čo mal spomínaný pripomienky voči homosexualite.

Fejtonista dostal ročný podmienečný trest, verejno-prospešné práce a pokutu po tom, čo sa nelegálne zúčastnil na miestnom výbore v Iowe, aby, podľa vlastných slov, nakazil republikánskeho prezidentského kandidáta Garyho Bauera chrípkou, pretože bol proti „manželstvám” rovnakého pohlavia. 

 

DISKUSIA k článku