Kampaň 40 dní pre život naberá na sile

3,038
Kultúra života

08. 03. 2011 (LifeSiteNews.com) - Najväčšia celosvetová kampaň 40 dní pre život začína zajtra. Obhájcovia pro-life po celom svete ju pripravujú v 247 mestách po celých Spojených štátoch a ôsmich ďalších krajinách. Podľa národného tímu 40 dní pre život uzavretie potratových kliník v Kalifornii a Missouri vytvára predpoklad pre ďalšiu úspešnú kampaň.

Koordinovaná medzinárodná kampaň začína 9. marca a prebieha do 17. apríla v zhode s kresťanským obdobím Pôstu. Kampaň sa bude tiahnuť od pobrežia k pobrežiu v Spojených štátoch, presiahne do Kanady, Anglicka, Írska, Austrálie, Belize, Španielska, Gruzínska a Arménska - čo predstavuje 47% nárast počtu miest oproti minulému roku.

"Posledné uzatvorenie potratových centier vytvorilo impulz na začatie najväčšej kampane 40 dní pre život v histórii," povedal dnes Shawn Carney, riaditeľ kampane 40 dní pre život.

Minulý týždeň Zdravotné centrum Golden Gate v San Franciscu oznámilo, že sa zatvára, dočasne a možno navždy. Je to reťaz potratových zariadení, pričom dve pobočky sa nachádzali v lokalite, kde sa kampaň 40 dní pre život konala v minulých rokoch.

Na inom mieste konania predošlej kampane 40 dní pre života v Columbii, Missouri, bolo zariadenie Plánovaného rodičovstva nútené redukovať potraty na každý druhý týždeň pre personálne otázky. V súčasnej dobe zdroje tvrdia, že nedošlo k žiadnym potratom od 26. januára.

"Potraty sú teraz k dispozícii len na jednom mieste v celom štáte Missouri - Plánované rodičovstvo v St. Louis, kde ďalšia stretnutie kampane 40 dní pre život začína zajtra," povedal Carney. "Vieme o deviatich zatvorených potratových zariadeniach, kde sa uskutočnila kampaň 40 dní pre život. Veríme, že po ďalších pokojných modlitbových stretnutiach sa do tohoto zoznamu pridajú ďalšie centrá."

Kampaň 40 dní pre život sa skladá z 40 dní modlitieb a pôstu za ukončenie potratov, 40 dní stáleho, pokojného bdenia pri potratových strediskách a úradoch Plánovaného rodičovstva a 40 dní  aktivít pro-life komunity. Zoznam zúčastnených obcí je uverejnený online na: http://www.40daysforlife.com/location.cfm.

Hnutie 40 dní pre život stále rastie. Tak veľmi, že sedem koordinovaných národných kampaní 40 dní pre život bolo vykonaných dvakrát ročne od jesene roka 2007. Zúčastnilo sa ich už viac ako 400.000 ľudí v približne 337 mestách. Deväť potratových centier bolo zatvorených po modlitbe bdenia 40 dní pre život a najmenej 43 zamestnancov potratového priemyslu opustilo svoje zamestnanie, vrátane Abbyho Johnsona, bývalého riaditeľa zariadenia Plánovaného rodičovstva.

"Najlepšiou správou," uviedol Carney, "je to, že 3599 detí  a ich matky boli ušetrené od potratu. A samozrejme, to sú len tie, o ktorých vieme. Môže ich byť oveľa viacej. "

"Keď ľudia reagujú na potrat ako miestny problém," povedal Carney, "vidia miestne výsledky pokojného bdenia: zachránené životy, zmenené srdcia - a uzatvorené potratové centrá."

 

DISKUSIA k článku