"Ste kresťan? Tak Vás nezvezieme!" - Wagon service

3,983
Kultúra smrti
Bratislava. Súkromný železničný prepravca Wagon service travel odmietol vyslať vlak do Košíc s odôvodnením, že má odlišný pohľad na ochranu života. Organizátori Národného pochodu za život to pokladajú za poburujúce a veľmi znepokojivé.
 
Komerčnú požiadavku organizátorov Národného pochodu za život zamietla pracovníčka Wagon servis s argumentom, že majú iné presvedčenie.
 
Vážime si Vašu požiadavku na zabezpečenie mimoriadnych vlakov 21.9. a 22.9.2013 z Bratislavy do Košíc. Po dôkladom zvážení a analyzovaní problematiky sme dospeli k názoru, že náš pohľad na ochranu života pred a po počatí je odlišný ako Váš, preto nedokážeme vybaviť prijatú požiadavku k Vašej spokojnosti,
 
napísala pracovníčka spoločnosti v zamietavom stanovisku. 
 
Sme znepokojení správaním komerčného subjektu, ktorý nás odmietol, nie kvôli zlej skúsenosti z minulosti, alebo kvôli vandalizmu, ale kvôli nášmu presvedčeniu, čím poprel našu ústavou garantovanú slobodu prejavu. Pre demokratickú spoločnosť je nevyhnutné, aby mali všetci občania garantované rovnaké právo zhromažďovať sa a povedať svoj názor. Napriek tomuto incidentu budeme vždy verejne hovoriť, že každý človek si zaslúži život a jeho ochranu," uzavrel hovorca Národného pochodu za život Tomáš Kováčik.
 
Národný pochod za život ako najvýznamnejšie podujatie svojho druhu na Slovensku sa bude po prvý krát konať s celoslovenskou pôsobnosťou. Lokálne pochody za život sa v rôznych mestách konali v marci, z nich najväčší mal názov Bratislava za život a zúčastnilo sa ho 2000 najmä mladých ľudí. Organizátori septembrového pochodu očakávajú účasť viac ako desať tisíc pochodujúcich, ktorí vyjadria podporu ochrane života od počatia až po prirodzenú smrť a premenia Košice na Európske hlavné mesto kultúry života. Pripravené budú aj sprievodné podujatia - prednášky, workshopy, diskusie, koncerty či sv. omše so všetkými slovenskými biskupmi. 
 
TK KBS informoval Tomáš Kováčik

 

DISKUSIA k článku