NEWSLETTER 32

 

Lifenews.sk
 
V Bratislave, 24. Január  2012
 

Drahý priateľ kultúry života,

Gorila "zarevala". Slovensko ostalo otrasené. Čo to pre nás znamená?

Kauza GORILA-GATE

V uplynulých týždňoch vyšli najavo šokojúce informácie. Neznámy anonym zverejnil na internetovej stránke http://skgorila.tumblr.com/ utajené prepisy z nahrávok SIS. Tie zachytávajú rozhovory našich politikov s predstaviteľmi skupiny Penta. Odposluchy SIS s názvom GORILA odhaľujú, ako finančná skupina Penta údajne uplácala a kupovala mnohých popredných politikov od SDKÚ až po SMER. Nahrávky vznikli v utajenom byte na Vazovovej ulici v Bratislave. Politici tam zrejme chodili akoby na hodiny klavíru, len aby sa pozdieľali s citlivými informáciami a dohadovali si miliónové kšefty.

Na tejto kauze je zaujímavé práve to, že sa nedá len tak prehliadnuť a odpratať zo stola ako tie predošlé. Ak sa potvrdí jej obsah v plnom rozsahu, tak to bude znamenať, že politici nás dlhú dobu otvorene klamali. Rozsah kauzy znamená smutnú skutočnosť. "Byť v politike" je zrejme synonymom pre "byť namočený do špinavého biznisu s finančnými skupinami". Kauza ukazuje, že korupcia na vysokých miestach je nielen ojedinelá výnimka, ale skôr bežná prax pre vládnuce strany.

Toto všetko sú vážne a veľmi znepokojujúce skutočnosti. Je preto dôležité, aby práve teraz pred voľbami každý sám za seba z nich vyvodil dôsledky!

Kauza GORILA-VAL

Zaujímavý je aj detail, že téma, ktorá prvýkrát jasne odhalila neformálne spojenectvo našej "pravice" a ľavice, bola práve kríza a pád vlády na spore o EUROVALe. 

Pozrime sa naň v súvislostiach odhalenia GORILY.

FAKT 1)
Podporovatelia eurovalu tvoria etablované staré strany, ktoré v kauze Gorila ukázali že sa im nedá len tak veriť! Kritici eurovalu pozostávajú z nových alebo malých strán. Teda strán ktoré nemajú goriliu špinu za nechtami.

FAKT 2)
Napriek tomu, že trvalý euroval – zmluva o ESM - je nebezpečný politický projekt (pozri video dole), u našej gorilej koalícii (SMER, SDKÚ, HÍD, KDH) má naďalej veľkú oblubu. 

Na dokreslenie: pred pár dňami sa Mikuláš Dzurinda po návrate z Nemecka vyjadril, že je pevne odhodlaný ESM prijať “na úvodnom zasadaní novej vlády”.

>> Pozri video objasňujúce obsah zmluvy o ESM. <<

Zmluvy, ktorú gorilia koalícia plánuje prijať zrejme rýchlo po voľbách:

Mikuláš Dzurinda pozná veľmi dobre obsah tejto škandalóznej zmluvy, no napriek tomu sa nevie dočkať jej rýchleho prijatia. Každý zdravo mysliaci človek sa musí spýtať: PREČO?

Ako je možné, že politici, jedno či ľavicoví (SMER) alebo pravicoví (SDKÚ, HÍD, KDH), súhlasia de facto odovzdať vládnu moc nad Slovenskom cudzej, nedemokratickej, absolutistickej organizácii? Ekonomickou krízou?... veď to je smiešne!

Čo by kríza mohla napáchať, čo táto zmluva svojím prijatím sama nespraví?!

FAKT 3)
Celá idea eurovalu mala už od začiatku veľmi chabú argumentačnú základňu. Odvolávalo sa skôr na psychologické vyhrážky, než na racionálne argumenty: trh musí vidieť, že Európa je silná; nedávať peniaze Grécku je nesolidárne a egoistické; pád Grécka znamená pád Európy; atď...
Najsilnejším argumentom v očiach verejnosti bol však fakt, že sa za euroval postavili všetky strany v parlamente, až na pár odpadlíkov. Toto nečakané spojenectvo skrz celé politické spektrum vytvorilo dojem, že darovať 8 miliárd eur Grékom je asi rozumné.

Ľudia si vraveli: "Veď všetky veľké strany idú do toho. Dokonca obetovali aj vládu, len aby prijali euroval, tak prijatie eurovalu bude iste správne. Veď sa predsa nemôžu všetci mýliť alebo klamať".

A predsa možu!

Pokiaľ sa gorila neprevalila, tak vyjadriť pochybnosti o úmysloch politikov by bolo trúfalé. Po gorile sa však situácia mení.

Pravda je, že eurovalné spojenectvo má tých istých menovateľov ako údajný korupčný škandál s Pentou (až na KDH, ktoré v prípade kauza Gorila vyšlo asi najčistejšie.) Tí istí aktéri sa zdá že slúžili Pente, a tí istí aktéri nechávajú padnúť vládu za cenu prijatia pochybného eurovalu. Niekto by mohol dôjsť k podozreniu, že sa nejedná o náhodu, ale skôr o vzorec pre lukratívny obchod! Veď ako inak nazvať projekt, v ktorom sa s miliardami eur bezstarostne žongluje, ako keby išlo len o hru s číslami? - Miliardu eur darujeme sem, sto miliárd eur tam.- Kto kedy videl takým spôsobom spravovať hospodárstvo krajiny?

Gorila ukazuje slovenských politikov vo veľmi nepeknom svetle - ako tvrdých priekupníkov. Obchodníkov, ktorí radi predávajú svoje služby vplyvným a bohatým oligarchom.

Ich odhodlanie urýchlene prijať tvalý euroval vytvára však dojem toho istého scénára ako pri gorile - že politici boli kúpeny. A prečo si to nemáme myslieť, keď znenie zmluvy o ESM je známe a inú interpretáciu ako “čisté šialenstvo” neumožňuje?

Alebo inak. Prečo by politici, čo nemali problém rozpredávať Slovensko „našim“ papalášom, mali mať zábrany šmelinovať so Slovenskom s väčšími hráčmi? S tými, čo zmluvu o ESM napísali? 

Sľúbili sme si lásku

Zdá sa, že Slovensko v roku 2012 hľadí do temnejšej a bezútešnejšej budúcnosti, než sme v 89-tom vôbec mohli snívať. Napriek tomu som hlboko presvedčený, že situácia nie je tak bezútešná, ako sa môže niekedy zdať. Keď viera v politiku padá, netreba zúfať, ale si pripomenúť, že kto je pôvodca skutočnych hodnôt a nádeje. Nad všetkým predsa bdie Božia prozreteľnosť, milosrdenstvo a mocný príhovor našej Sedembolestnej nebeskej Matky, patrónky a ochrankyne Slovenska. Toto je skutočný dôvod na nádej a na optimizmus, a nie na to, spoliehať sa na zázračné riešenia od politikov a na ich kupčenie a politikárčenie!

 

Preto by som chcel rád v rámci tohto emailu spropagovať malú modlitebnú akciu 40 dní nepretržitých modlitieb a pôstov za voľby 2012.

Z politického hľadiska nejde o nič svetoborného. Kto však počúval na nedeľnej omši, vie, že Pán ušetril Ninive od trestu práve preto, lebo sa obrátilo a konalo pokánie - Zapojme sa teda aj my. Obráťme sa a konajme pokánie za Slovensko. Veď máme sa za čo modliť!

 

So srdečným pozdravom,


Robert Mátéffy
výkonný riaditeľ
 
P.S.
Video o Eurovale má zatiaľ iba slovenské titulky. Je však natoľko dobré a potrebné, že ho chceme dať nadabovať a rozšíriť. Každá finančná podpora na tento miniprojekt nám veľmi pomože. Vopred vďaka za každý dar.
 
Inštitút Leva XIII.
Email: r.mateffy@instituteofleoxiii.org
Č.ú.: 0633856183/0900 
Naše stránky:
www.instituteofleoxiii.org
www.sovietskypribeh.sk
www.lifenews.sk
 
V prípade, ak nedostávate naše mesačné spravodajstvo, prihláste sa tu:
   
 
Ak si neželáte dostávať naše pravidelné spravodajstvo,  kliknite sem a odošlete tak prázdny e-mail. Budete automaticky odhlásení.
 
LifeNews Slovensko
Spravodajstvo
 
Legenda:
modrá - kultúra života
červená - kultúra smrti
 
 
 
CIRKEV

VAT: Pápež americkým biskupom: "Nastal čas otvorene brániť morálne pravdy"

NEW YORK, 25 november 2011 (LifeSiteNews.com) – V novembrovom príhovore americkým biskupom pápež Benedikt XVI. reagoval na znepokojenie v otázkach "dôležitých výziev", ktoré prichádzajú zo strany svetskej spoločnosti a stavajú nás proti praktizovaniu viery. Pápež poukázal, že veľká časť spoločnosti ...

 

VAT: Vatikánsky kardinál: „Spojené štáty sú na najlepšej ceste“ k prenasledovaniu kresťanov

VATIKÁN, 28.novembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Jeden z najvyššie postavených kardinálov vo Vatikáne povedal, že Spojené štáty „sú na najlepšej ceste” k prenasledovaniu kresťanov.Kardinál Raymond Burke, bývalý arcibiskup v St. Louis a terajšia hlava vatikánskeho najvyššieho súdu, povedal pre Katolíck...

 

VAT: Pápež: Najdôležitejšie právo spomedzi všetkých práv, je právo na život

Vatikán, 12. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) - Pápež Benedikt XVI., v nedeľu 12. decembra 2011 počas svojho príhovoru Anjel Pána k tisícom pútnikov zhromaždených na Námestí sv. Petra, ocenil 63. výročie Všeobecnej deklarácie ľudských práv. Vítajúc mnohých pútnikov z „Hnutia za život“ z celej Európy...
 
 
ĽUDSKÝ ŽIVOT

 

EU: Európsky parlament presadzuje potraty ako prostriedok proti šíreniu AIDS

‎9. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) - Európsky parlament, zastupiteľský orgán Európskej únie, prijal uznesenie naliehajúce na využívanie interrupcie a antikoncepcie ako prostriedkov na zastavenie šírenia AIDS bez toho, že by sa zmienil o vzdelávaní o abstinencii.

 

SVK: SVEDECTVO: Verejné priznanie

Sedím pri mori pozerám na západ slnka... Modlím sa. Myslím na Toho, ktorý stvoril každého z nás. Vraj z lásky.... Odpusť mi Bože, že o tom pochybujem, že v mojom srdci vyviera žriedlo horkosti a krutosti človeka... Zabehnem v spomienkach do minulosti, medzi .

 

KE: V Keni silnejú tlaky na zlepšenie prístupu k "bezpečnej interrupcii"

Nairobi, Keňa, 8. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Kenská národná komisia pre ľudské práva (Kenya National Commission on Human Rights - KNCHR) požiadala vládu, aby uviedla uzákonnený učebný plán o interrupčných procedúrach, ktorý sa bude vyučovať na štátnych lekárskych fakultách. Tvrdí, že nejedno...

 

AG: V Argentíne majú oficiálnu "pro-life" provinciu

‎7. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) - Argentínska provincia Corrientes sa vo vyhlásení podpísanom guvernérom Ricardom Colombim oficiálne prehlásila za „pro-life“ provinciu.

 

UK: Vianočná reklama v Británii propaguje pilulku „po“

Londýn, Spojené kráľovstvo, 6. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Konzultačné centrum pre tehotné ženy (British Pregnancy Advisory Service - BPAS), jeden z najväčších poskytovateľov interrupcie v Spojenom kráľovstve znova používa sexuálne provokujúcu reklamu, aby nalákal klientov na svoje interrupčn...

 

USA: Muž zavraždil ženu, ktorá odmietla prerušenie tehotenstva

Houston, TX, 8. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Muž v Houstone bol zaistený pre podozrenie z vraždy svojej družky, po tom ako odmietla ísť na potrat.

 

SL: Srí Lanka zvažuje legalizovať potrat postihnutých plodov

KOTTE, Srí Lanka, 25 november 2011 (LifeSiteNews.com) - Noviny Sri Lankan Times priniesli správu, že Ministerstvo pre detský rozvoj a posilnenie postavenia žien zvažuje rozšíriť potratový zákon v krajine o povolenie zabíjať nenarodené deti s diagnózou "poškodené".

 

RODINA

VAT: Vatikánsky denník: Rodičia majú absolútne právo na sexuálnu výchovu svojich detí

Vatikán, 14. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Vo vatikánskych novinách L’Osservatore Romano, v týždennom vydaní z 23. novembra, bola prednesená dôrazná podpora pre „absolútne právo rodičov a Božiu úlohu vzdelávať svoje deti o ľudskej sexualite.“

 

USA: Obama posilňuje snahy USA normalizovať homosexualitu v zahraničí

WASHINGTON, D.C., 6.decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Prezident Obama, v utorok, 6. decembra 2011, sľúbil prepracovať medzinárodné vystupovanie Spojených štátov v prospech programu o právach gayov. Prisľúbil pritom, že americkí úradníci budú zvlášť trénovaní na pomoc gayom a zápas s „netoleranciou”...

 

IND: Navrhovaná politika dvoch detí v Indii je útokom na slobodu a súkromie spálne

‎30 novembra 2011 (Pop.org) – Južný indický štát Kerala bude možno ďalší v dlhom rade vlád, ktoré sa snažia zničiť svoje najväčšie bohatstvo - svojich ľudí.Podľa dôveryhodných správ získaných Inštitútom pre výskum populácie sa určité skupiny v Keralskom parlamente snažia, aby prešiel zákon, ktorý neš...

 

SLOBODA

USA: Študent žaluje školu, ktorá ho potrestala za jeho názor o homosexuáloch

HOWELL, Michigan, 15. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Katolícky študent v Michigane žaluje učiteľa, ktorý ho vraj potrestal za vyjadrenie svojho náboženského presvedčenia proti spôsobu života homosexuálov, po tom ako sa ho spýtal na jeho názor na túto tému.

 

BRA: Brazílski zákonodarcovia zrejme príjmu devastačný „antihomofóbny“ zákon: vzdávajú sa katolícki biskupi?

‎7. decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Zdá sa, že brazílski poslanci schvália „antihomofóbny" zákon. Noviny O Globo informovali, že Národný kongres katolíckych biskupov „sa dohodol“ s brazílskymi senátormi ohľadom formulácie zákona.

 

HOL: Počet účastníkov Pochodu za život sa zdvojnásobil
THE HAGUE, 12.decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Podľa organizátorov pochodu z hnutí Plač pre život a Kresťania pre pravdu sa tohtoročného Pochodu za život v Holandsku, ktorý sa konal v sobotu 10.decembra, zúčastnilo 1400 účastníkov. To je skoro dvojnásobok počtu účastníkov na minuloročnom pochode a...

 

CHN: Predstaviteľa Batmana zbili pre jeho prolife postoj

DONGSHIGU VILLAGE, Čína, 16.decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Slávna hviezda filmu Batman Christian Bale zaplnil novinové titulky po tom, ako cestoval deväť hodín z Pekingu, aby navštívil slepého odporcu nútených potratov Chena Guangchenga.

 

 
VÝCHOVA A KULTÚRA

BRA: Katolícka televízia stiahla z vysielania program moderovaný homosexuálom

‎22. november 2011 (LifeSiteNews.com) - Brazílska najväčšia televízna sieť sa rozhodla stiahnuť z vysielania nový kontroverzný program známeho homosexuálneho politika zo strany socialistov.

 

NIG: Nigérijský Senát zakázal „manželstvo“ osôb rovnakého pohlavia napriek hrozbám o prerušení pomoci

ABUJA, Nigeria, 1.decembra 2011 (LifeSiteNews.com) – Nigérijský Senát zakázal v utorok, 29. novembra, „manželstvo“ osôb rovnakého pohlavia napriek hrozbám anglického premiéra Davida Camerona o prerušení pomoci africkým krajinám, ktoré nepotvrdia zvláštne práva pre homosexuálov.

 

   
 
Ak si neželáte dostávať naše pravidelné spravodajstvo,  kliknete sem a odošlete prázdny e-mail. Budete automaticky odhlásení.
 

 

ILXIII


www.instituteofleoxiii.org

Kampaň Za kresťanské Slovensko je iniciatívou
Inštitútu Leva XIII., o.z.

Ďakujeme za podporu tohto diela.

 

 

{domain.address}