Mimovládne organizácie za peniaze oligarchie idú bojovať proti oligarchii

01.05.2017SK
671 0 0
Kultúra smrti

Vo verejnej debate sa nám zlegalizoval  pojem oligarchia, alebo vláda finančnej elity. Ešte 10 rokov dozadu bol za konšpirátora označený každý, kto tvrdil, že nám nevládnu zvolení politici, ale oligarchovia, ktorí politické strany financujú, aby im nastavili zákony a spravovali štát tak, ako to vyhovuje ich biznisu. Okrem politických strán táto oligarchia financuje aj médiá a mimovládne organizácie, ktoré predstierajúc, že zastupujú vôľu ľudu, vyvíjajú nátlak na každého, kto stojí plánom finančnej elity v ceste.

Mimovládky u nás tak už cez dve desaťročia bojujú za záujmy svojich sponzorov, zväčša majiteľov zahraničných korporácií, investičných bankárov, či priamo zahraničných spravodajských služieb. Spolupodieľajú sa tak na tom, že 1% svetovej oligarchie neustále bohatne a zvyšných 99% sa prepadá do čoraz väčšej chudoby. Na Slovensku je 12% ľudí ohrozených chudobou a 60% zarába menej ako priemernú mzdu. Sú tu 3 milióny exekúcií a 200 tisíc ľudí sa muselo vysťahovať za prácou do zahraničia.

Za tento stav nie je zodpovedná korupcia, ako sa nám snažia podsunúť, ale cielené rozhodnutia politikov financovaných oligarchiou, ktorí zlikvidovali poľnohospodárstvo, aby sme dovážali potraviny zo zahraničia; ktorí sprivatizovali všetky ziskové podniky; ktorí cez investičné stimuly dotujú zahraničným korporáciám náklady na mzdy a dávajú im daňové prázdniny; ktorí odsúhlasili všetky nevýhodné zmluvy pre našu krajinu.

Spomeňte si, ako nás tieto politické mimovládne organizácie celý čas spolu s médiami presviedčali, že štát je najhorší vlastník a že všetky prosperujúce podniky treba predať zahraničným investorom, aby zisky plynuli na ich účty a štátna pokladňa nech si potom u finančnej elity požičiava. Spomeňte si na jasajúcich analytikov z mimovládnych inštitútov rozplývajúcich sa nad tým, ako výhodne sme si požičali. Spomeňte si, ako podporovali zisky súkromných zdravotných poisťovní na úkor služieb pre pacientov, či  zavedenie poplatkov do zdravotníctva. Ako agitovali za druhý dôchodkový pilier.

Teraz, keď je štátna kasa zadĺžená a všetky zisky plynú do súkromných vreciek, prichádzajú následky v podobe zlej sociálnej situácie obyvateľstva. Ešte donedávna tu mimovládkari vykrikovali, že žijeme najlepšie časy a že nikdy v histórii sme sa nemali tak dobre. Dnes, keď pochopili, že už to neudržia, tak sa idú postaviť do čela nespokojných a zavelili na boj s korupciou a oligarchami. Nie však s tými spoza oceánu, čo ich platia, ale s akýmsi Bašternákom, ktorý si mal neoprávnene uplatniť nadmerný odpočet DPH vo výške 2 milióny eur. Odstúpiť by kvôli tomu mali aj premiér a minister vnútra. Čo však nespomenú, je fakt, že inkriminovaná vratka bola vyplatená v čase, keď premiérkou bola ich treťosektorová kolegyňa Iveta Radičová a ministrom vnútra Daniel Lipšic.

Spomeňte si tiež, ako nás hnali do každej imperiálnej vojny, na ktorej zarobili tí, ktorí ich platia. Koľko mŕtvych a nešťastných ľudí ostalo vo vybombardovaných krajinách, zatiaľ čo si pár nadnárodných koncernov opäť naplnilo vrecká. Na všetkých týchto svinstvách sa spolu s médiami spolupodieľali. Spomeňte si, ako nás presviedčali „analytici“ z týchto mimovládok, že Saddám má zbrane hromadného ničenia, že vyhadzuje novorodencov z inkubátorov a že musíme konať! Ako Kaddáfi terorizuje obyvateľstvo, ako Assad používa chemicke zbrane, ako Srbi vraždia kosovských Albáncov a Ukrajinci na majdane bojujú za slobodu. Niet svinstva, ktoré by mimovládne organizácie a médiá nepodporili a vždy v mene ziskov zahraničnej, dnes už nadnárodnej oligarchie.

Štylizujú sa do úlohy ochrancov planéty a trvalo udržateľného rozvoja, pritom práve ich mecenáši drancujú planétu do bezvedomia. Aby to nevyšlo na povrch, poskytnú im štedré granty, aby každé nepríjemné odhalenie označili za ruskú, alebo inú propagandu.

Keď finančná oligarchia pochopila, že ich ľudia prekukli, prišli s nápadom navoziť tu milióny pologramotných migrantov z tretieho sveta, nech môžu v budúcnosti obyvateľstvo rozdeliť proti sebe a ovládať ich. Opäť jediní, čo to vítajú a presviedčajú nás, že prichádzajú lekári a inžinieri, sú mimovládne organizácie a mainstreamové médiá.

Potrebujú zničiť národnú hrdosť, vieru, kultúru, rodinu, a opäť im ochotne asistujú mimovládne organizácie, ktoré presadzujú multikulturalizmus, materializmus, homosexuálne manželstvá, gender ideológiu a dekadentnú kultúru.

Tieto podvratné organizácie financované zahraničnými donormi sa skrývajú za názov mimovládne organizácie. Znevažujú tak všetky ostatné neziskové organizácie, ktoré sa venujú záslužnej činnosti.

Za stav, ktorý tu je, nesú spolu s médiami a politikmi plnú zodpovednosť. Za 30 strieborných zapredali budúcnosť vlastnej krajiny a vlastných detí.

V skutočnosti sú však len paródiou na Judáša. Ten mal aspoň toľko sebareflexie, že sa po svojej zrade obesil.

Roman Ban

DISKUSIA k článku