Chromík: Stojíme za biskupom Haľkom. RTVS nepatrí agresívnej LGBTI ideológii

175
Kultúra života

Verejnoprávna televízia RTVS spustila dlho očakávané voľné pokračovanie seriálu Hniezdo, ktoré si medzi divákmi získalo svoje miesto. Dostalo názov Priznanie. Mnoho divákov však zostalo zaskočených a nemilo prekvapených. Medzi nimi aj biskup Jozef Haľko. Dôvody, pre ktoré si už seriál nezapne, vysvetlil na sociálnej sieti. Následne sa biskup Haľko stal terčom spolupracovníka denníka Smer Rada Ondrejíčka. Na podporu biskupa bola zriadená petícia, o ktorej viac vysvetlil Anton Chromík, predseda Aliancie za rodinu

“Otec biskup Haľko o slovenskom seriáli Priznanie, ktorého výrobu zaplatili z našich príspevkov uviedol: „To, ako tu bol prezentovaný homosexuálny vzťah, si nezadá ani s marxistickými ideologickými príručkami, ako treba manipulovať diváka. Najprv navodíme sympatiu k hlavnému hrdinovi a potom v pravej chvíli ten hlavný hrdina prezentuje takú svoju vlastnosť, ktorú treba ideologicky podsunúť tým, ktorí ten seriál pozerajú,…„Je to absolútne nenáležité v súvislosti s utečeneckou tematikou, ktorú v tomto smere vnímam ako zneužitú na homosexuálnu propagandu. Nehovoriac o tom, že explicitné lesbické správanie mohli v tomto čase vidieť aj deti…“. Český režisér Jiří Strach povedal niečo podobné o nórskom remaku Popolušky.

Tvrdenie RTVS, že sa snažia o „zobrazovanie týchto tém čo najcitlivejšie a s rešpektom“  berieme skutočne ako výsmech. Nebolo to citlivé, ale zákerné. „Citlivosť“ voči biskupovi Haľkovi už ukázal spolupracovník denníka SME Rado Ondřejíček keď o ňom hovoril ako „nádherne zaostalom požieračovi našich daní“  a „Všetci, ktorí majú ,rovnaký názor na túto problematiku ako on‘, sú odporní hnusní k…… a treba si z nich robiť prdel a urážať ich, čo sa do nich zmestí.“

Ak by sa takto vyjadrili známi kresťania o ľuďoch s homosexuálnym cítením, asi by sa tomu venovali všetky mainstreamové médiá vrátane RTVS, prokuratúra a súdy. Ideologický bič však plieska len jedným smerom.

Túžba Rada Ondřejíčka posielajúca biskupa „do hrobu“ ostane nenaplnená. Každý „izmus“ mal doteraz „cirkevný pohreb“. Agresívnu ideológiu ale musíme pomenovať a odmietnuť, nie propagovať, ako to viackrát RTVS spravila! Nepotrebujú ju ľudia s homosexuálnym cítením, lebo im ubližuje. Nepotrebuje ju Slovensko, lebo jeho budúcnosť je v rodinách. Nepotrebujú ju deti, lebo práve im môže ublížiť najviac. Propaganda spôsobuje epidemický nárast LGBTI správania u mladých.

Nenadávame, neurážame a s homosexuálnym správaním nemôžeme súhlasiť práve preto, lebo láska nechce zle blížnemu. Zdravotné riziká homosexuálneho správania sú  pri veľkej oslave tejto ideológie zamlčiavané.

Preto žiadame RTVS, nech nám vráti naše koncesionárske poplatky! Ak si nás nevážia, nepotrebujú predsa naše peniaze a ak ich majú používať na škodlivú ideologickú propagandu, tak iba vypnúť alebo nemať televízor nestačí.

Podpíšte prosím treto našu petíciu zverejnenú na linku: https://www.podpisem.sk/.

Samozrejme nepredpokladám, že by ich vrátili, ale naznačíme tým, že naša podpora nie je automatická a v budúcnosti sa budeme musieť dobre zamyslieť, či naozaj majú platiť poplatky aj tí, ktorí už televízor vôbec nepozerajú, lebo nie je čo pozerať. Nehovoriac o tom, že budeme proti akémukoľvek zvyšovaniu poplatkov RTVS,” vysvetlil Chromík.

DISKUSIA k článku