SaS-a-Sulík-1024x683.jpg

SaS chce znovu presadiť registrované partnerstvá, sexuálnu výchovu a marihuanu

258
Kultúra smrti

SaS odhodila minulý týždeň definitívne masku euro-skeptikov, na ktorú Richard Sulík lákal niektorých naivných voličov a vrátila sa skrze svoje poslankyne Cigánikovú a Nicholsonovú k svojej pôvodnej agende.

Posilnení trápnou slabosťou „konzervatívnych“ poslancov, ktorá sa naplno prejavila pri nemastnom-neslanom zákone o potratoch, sa rozhodla SaS presadzovať registrované partnerstvá, sexuálnu výchovu a dekriminalizáciu marihuany a odluku Cirkvi od štátu.

Nicholsonová nazýva tento obrat „návratom k našej DNA“ a hovorí tentokrát čistú pravdu. Tieto témy sú pre SaS podstatné a ten kto si myslel, že sa to zmenilo teraz stojí s dlhým nosom. Nech mu je útechou, že nie je sám. Dlhý nos je tradičným doplnkom povolebnej doby, u väčšiny voličov.

Nicholsonová sa chystá otvoriť tému sexuálnej výchovy už čoskoro: „Urobím to cez dáta, lebo tam, kde je sexuálna výchova povinná spolu so sprístupnením všetkých služieb reprodukčného zdravia, teda hlavne antikoncepcie pre všetky vrstvy obyvateľstva, ako napríklad v Belgicku, sa rapídne znížil počet potratov, ale aj tehotenstiev medzi mladistvými.“

Richard Sulík sa radostne usmieva a hovorí: „Pokiaľ sa naše dámy budú týmto témam venovať, samozrejme, majú moju podporu. Sme liberálna strana.“ Kam sa to podel ten predvolebný Richard Sulík?

Príčinou tejto liberálnej bojovnosti sú stúpajúce preferencie strany v prieskumoch. Ale možno aj informácie, ktoré z Bruselu nosí poslankyňa Nicholsonová.

Každopádne nás bude zaujímať ako razantne budú na tieto témy reagovať „konzervatívni“ poslanci. Ak to bude podobné ako pri „potratovom zákone“, tak sa možno liberálom splnia ich protikresťanské sny.

BM

DISKUSIA k článku