Statue

Taká hrôza: Vandali odstránili hlavu z pomníka Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Španielsku

2,046
Milko Kostovič
Kultúra smrti

Pane, zmiluj sa! 

Užívatelia sociálnych sietí vyjadrili žiaľ po tom, čo vandali znesvätili pomník Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v španielskej dedinke La Roda de Andalucía. Pomník tam stojí už viac než 70 rokov. 

"V októbri 1952 bola socha odhalená na námestí, ktoré nesie názov zasvätenia Španielska k Najsvätejšiemu Srdcu kráľom Alfonzom XIII. v roku 1919," uvádza sa v tomto článku. 

Páchateľ(ia) odstránil hlavu sochy a odrezal jej ruky. Pomník je dnes zahalený do čiernej látky, až kým nebude môcť byť obnovený. Miestni obyvatelia tiež umiestnili sviečky a kvety pod spustošený pomník. Prípad je v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Preklad správy znie: "Dnes sme sa v našom meste prebudili s poľutovaniahodným vandalizmom. Obraz Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, ktorý je dominantou Plaza del Sagrado Corazón viac než 70 rokov, prišiel o hlavu a jeho ruky boli odrezané."

":Všetci okoloidúci sa pozerajú na tento obraz s výrazom prázdnoty a smútku..."

"Dúfajme, že nájdu osobu alebo ľudí, ktorí spáchali takú hrôzu. A tiež veríme, že sa obraz Najsvätejšieho Srdca čoskoro obnoví, pretože je jednou z významných pamiatok nášho mestečka."

Katolícka cirkev zasväcuje mesiac jún Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovho a oslavuje sviatok 19 dní po Turíciach. 

 

 

Statue

 

DISKUSIA k článku