Drive-in_confessions_1024_512_s_c1.png

Americký biskup prosí kňazov z celého sveta, aby umožnili spoveď chorým Katolíkom

201
Milko Kostovič
AltKAT

Biskup dobre známy pre svoju obranu katolíckej ortodoxie má odkaz určený pre kňazov uprostred epidémie koronovírusu: počúvajte spovede. 

61-ročný Joseph Edward Strickland, biskup z texaského mesta Tyler, prosí kňazov z celého sveta, aby urobili všetko, čo je v ich silách, pre udelenie sviatosti zmierenia kajúcnym hriešnikom. 

"Katolícki kňazi sveta ... pripravte sa na spoveď dodržiavajúc sociálny odstup a všetky opatrenia," napísal biskup na Twitteri

"Toto sa MUSÍ urobiť. Je tragické, že mnohí ľudia nemôžu dostať prijímanie, ale vypočujte si NEJAKO ich spovede a ich duše budú pripravené Ho prijať, kedykoľvek to bude možné."

Katolíci sú presvedčení, že kňaz má moc odpustiť všetky hriechy, konať ako Boží nástroj milosrdenstva. Spoveď je neoddeliteľnou súčasťou kresťanského života, pretože očisťuje človeka od smrteľných hriechov, ktoré by ho inak odrezali od Boha a Kráľovstva nebeského. 

Kňazova prosba nadväzuje na pozastavenie všetkých verejných omší v USA kvôli epidémií koronavírusu Covid-19. A výzva dopadla na úrodnú pôdu. 

"Toto ráno si idem vypočuť spovede cez drive-thru," reagoval otec Paul-Michael Piega z diecézy Austen. Piega zverejnil fotografiu modrej provizórnej spovednice, ktorú umiestnil pod stan na parkovisku. Otec Piega zároveň upriamil pozornosť svojich odberateľov na živý video-prenos z Expozície blahoslavenej sviatosti vo svojom kostole sv. Alberta Veľkého.

Ďalší kňazi v USA, ako napr. Scott Holmer z mesta Bowie v Marylande, si urobili podobné úpravy, a fotografie odvážnych spovedníkov sediacich na parkoviskách robia veľký rozruch na sociálnych sieťach. Otec Douglas Dietrich z mesta Lincoln v Nebraske si vypočúva spovede z okna svojho úradu. 

Používatelia Twitteru vyjadrili svoje uznanie voči výzve Stricklanda ku kňazom. 

Podnikateľ Eteuati Auvaa reagoval príspevkom: "Ďakujem vám, vaša Excelencia, biskup Strickland za vaše jasné a proaktívne vedenie v tomto kritickom čase."

"Vari Boh umožnil tomuto diabolskému vírusu, aby otriasol prílišným uspokojením ľudí vzhľadom k hriechom a jeho následkom," dodal. 

"Stále ich povzbudzujte, aby našli cesty," napísala katolícka stará mama, ktorá sa nazvala "Pokorená láskou"

"Iba nájdite cestu! Strávila som 50 rokov podporou úctivosti v diecéze, ale priznajme si, toto NIE je čas na podvolenie sa teatrálnosti ľudí, ktorí odmietajú milosrdenstvo. Ja by som sa zastavila v aute a prijala Kristovo telo a krv do ruky," dodala. 

Súčasné usmernenia v ťažko zasiahnutom Taliansku stanovujú, že ľudia, ktorí nemajú príznaky koronavírusu Covid-19, by mali medzi sebou udržiavať odstup jedného metra. 

 

 

DISKUSIA k článku