Pochod Hrdí na rodinu ukazuje radosť z rodiny, hlása potrebu mamy a otca

146
Kultúra života

Na dnešný bratislavský pochod Hrdí na rodinu prišlo viac ako 2000 ľudí. „To, prečo sme sa tu zišli, je iba to, aby sme ukázali radosť z rodiny. To, že deti potrebujú otca a mamu. Pre nás sú deti to najdôležitejšie a chceme, aby sa im dostalo to najlepšie,“ povedal jeden z organizátorov pochodu Anton Chromík z občianskej iniciatívy Hrdí na rodinu.

Organizátori pochodu nemajú žiadne požiadavky na zmenu aktuálnej legislatívy. „Myslíme si, že je vhodné, aby bol zachovaný tento stav a dokonca chceme, aby zostala rodina výnimočná v spoločnosti,“ uviedol Chromík.

Ďalší organizátor Marek Nikolov hovorí, že občianska iniciatíva sa nikdy dialógu s liberálmi nebránila. Nezdá sa mu však aktuálne vhodné, aby sa tieto dva pochody stretli.

Organizátori povedali, že nediskriminujú ani nesúdia žiadneho človeka či politika, ktorý sa k nim hlási, privítajú každého. „Budúci rok pokojne privítame aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ak si bude myslieť, že rodina je naozaj výnimočná a zaslúži si vyhradené miesto v spoločnosti,“ uviedli.

Medzi účastníkmi boli aj politici, pochod prišiel podporiť napríklad predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko, líder hnutia Sme rodina Boris Kollár či nový europoslanec za stranu Ľudová strana Naše Slovensko Milan Uhrík. Pochod podporili viacerí prívrženci tejto strany.

Účastníci sa streli na Rudnayovom námestí. Dav sa pohol do centra mesta, kde pochod pokračoval. Už v poradí ôsmym pochodom Hrdí na rodinu chce Aliancia za rodinu verejne vyjadriť, že rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti, a inde sa to lepšie nedá.

Ako avizovali na stránke hrdinarodinu.sk, pre deti prichystali viacero prekvapení a tiež vyzvali verejnosť, aby prišla v červených tričkách.

Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa Slovenskej národnej strany (SNS) Zuzana Škopcová, strana podporila pochod Hrdí na rodinu aj ako odpoveď na to, že vyše 30 veľvyslanectiev podporilo Dúhový Pride.

Predseda národniarov si myslí, že ak veľvyslanci podporujú pochod LGBTI, takisto by mali podporiť aj tradičnú slovenskú rodinu. Tým by podľa neho podporili ľudí, ktorí si ctia, že manželstvo je zväzok muža a ženy. Zároveň veľvyslanci dodali, že sa plánujú pripojiť k oslavám Pride.

„Som veľmi rád, že v žijem v štáte, kde dnes na jednej strane vyjadrili názory ľudia podporujúci komunitu LGBTI a na druhej strane pochod Hrdí na rodinu. Som presvedčený, že to budú slobodné a demokratické vyjadrenia ľudí, tak, ako sa to patrí na vyspelý, demokratický a právny štát. Slovensko je súčasťou Európskej únie, ale Slovensko ma iný postoj k tomu, čo iné členské štáty Únie alebo veľmoci považujú za prirodzené,“ uviedol Danko s tým, že práva maloletých detí sú pre SNS sväté.

V tlačovej správe informoval, že odmieta experimenty na malých deťoch.

“Na príklade Rakúska si Slovensko uvedomuje, že ak by sme legislatívne povýšili spolužitie dvoch mužov alebo dvoch žien na úroveň manželstva, boli by sme konfrontovaní s problematikou adopcie maloletých detí. Nechceme experimentovať na malých deťoch,” pokračoval predseda SNS s tým, že podľa neho na Slovensku nikto ľudí pre ich sexuálnu orientáciu neobmedzuje.

“Poznám množstvo ľudí, v politike, vo verejnom živote a súkromnej sfére, ktorí sa realizujú vo svojich profesiách. Je veľmi dôležité, aby ste nás podporili v tom, že Slovensko je vyspelý právny a demokratický štát, aby ste uznali, že máme svoj jasný postoj, nikoho neurážame a každého akceptujeme,“ dodal na záver Danko.

 

 

DISKUSIA k článku